DiscOveryOne by Keith Monks

Prodeje vinylů rostou na celém světě. Stále více nadšenců spolu s mladšími lidmi zjišťuje a znovu zažívá kouzlo vinylové desky, která přenáší nejen hudbu, ale i emoce, což u mnohých přehrávacích systémů zcela chybí. Gramofonové desky z druhé ruky jsou báječným zdrojem hudby za často velmi atraktivní ceny a používání čistícího zařízení na desky je ideální pro obnovení co nejlepšího přednesu. Čištěním se také zlepšuje přehrávání nových záznamů, neboť odstraní z drážek nadměrné množství separačního prostředku, který zbyl na desce po lisovacím procesu.

Keith a Jon se shodli na dvou klíčových otázkách čištění gramofonových desek: Za prvé záznamy musí být čištěny efektivně, aniž by vinyl byl zbavován svých přirozených změkčovadel a za druhé, čištění musí být uživatelsky příjemné. Jon se svým novým designem zůstal věrný těmto originálním zásadám a přidal ještě několik vlastních.

Čištění je jednoduchý proces aplikace čisticí kapaliny a čistícího kartáčku ručně v případě standardního modelu, nebo pomocí čerpadla ostřikovače Mini Cooper a klasického Keith Monks čistícího systému v discOveryOne Classic. V obou případech je používána čerstvá čistící tekutina, která dosud nebyla použita pro žádný jiný záznam a nebyla v kontaktu se záznamem v průběhu vysávání. Není tedy kontaminována nečistotou z předchozích záznamů.

Čistič musí být dostatečně tichý, aby umožňil poslech gramofonové desky, zatímco jiná je v procesu čištění. Bez této důležité funkce se z čištění desky se stává nepříjemný proces a je používán méně a méně. DiscOveryOne je nejtišší elektrický čistič gramofonových desek (37dB  /  m).

discOveryOne Classic – Univerzální poloautomatická pračka na vinylové a šelakové gramofonové desky, lakové matrice a ostatní nestandardní desky s mechanickým záznamem o průměru do 12″ (30 cm). Automatizované vakuové odsávání čistící kapaliny z povrchu desky.  Reference v archivech zvukových nosičů a více než 45 lety historie prověřené řešení, které velmi šetrně a přitom beze zbytku odstraní veškerá znečištění z drážek a povrchu gramofonových desek.

Další značky

Kategorie AV produktů