Žádná efektní ptákovina, ale skutečné hifi!

Recenze,  kterou v nejnovějším vydání 2-2019 časopisu Stereo-Video napsal renomovaný a respektovaný expert Ing. Miroslav Láb si tentokráte bere pod drobnohled novinku ze Slovinska – gramofon s levitujícím talířem Mag_Lev Audio ML1.

Netopýří ucho:

Hluk v reprodukci je pouze ten ze záznamu na gramofonové desce, samotný gramofon je skutečně zticha. Kvalita reprodukce je dána především úrovní použité přenosky, a ta může být i dost dokonalá. S nainstalovanou MM přenoskou Ortofon OM10 je reprodukce vyvážená, díky nízké subakustické rezonanci jsou basy pevné a nezkreslené. Dobrý odstup mezi kanály zaručuje stabilní a přesnou lokalizaci. Záznamy 45 ot./ min. jsou reprodukovány dokonale s mnoha detaily. V reprodukci není pozorovatelné zkreslení. Zajímavá novinka z produkce MAG-LEV Audio nejen originálně vypadá, ale také skvěle funguje.

Kvalita gramofonového pohonu je přímo závislá na kvalitě ložiska talíře a na hlučnosti pohonného motoru. Převod mezikolem nebo řemínkem je už jen volnou volbou, která mechanické vlastnosti dále ovlivňuje, většinou negativně. A co takhle ložisko a převod vynechat a motorek nahradit pouze rotačním elektromagnetickým polem?

Přečtěte si celou recenzi zde