Kalifornská společnost  Manley  Laboratories sídlící ve městě Chino je jedním z nejrenomovanějších světových výrobců elektronkových zařízení pro studiové použití a High End Audio. Obor reprodukce (ale nahrávání neméně) zvuku je v podstatě kompletně vyhrazen mužům. Povětšinou důstojným pánům s velkou řadou úspěchů za zády a šedinami ve vlasech. Vidět tak ženu, která vede nějakou značku, respektive která ji nejen vede, ale také ji založila a dala jí tvar a výraz, to je něco výjimečného. A ačkoliv v hi-fi se většina jako první asi vybaví „sousedka“ Josefína Lichtenegger (manželka Heinze, zakladatele Pro-Ject), stojící za gramofonovou značkou E.A.T., tak rozhodně mnohem hlubší zářez do historie reprodukovaného zvuku (jakkoliv zejména v segmentu jeho nahrávání) udělala EveAnna Manley, jejíž jméno nese kalifornská značka zasvěcená kouzlu elektronek.
Začala svou dráhu v pouhých dvaceti letech v roce 1989 jako technik vyrábějící lampové hi-fi pro Vacuum Tube Logic of America. Od VTL se oddělila pod svou vlastní značkou Manley Laboratories v roce 1993, tedy v pouhých 24 letech. Jen pár let poté ustanovila to, co dodnes stojí za charakterem produktů Manley – navíjení vlastních transformátorů, což je v elektronkovém světě jednoduše stěžejní prvek.
Firma pod taktovkou věcně rozesmáté brýlaté EveAnne dnes vyrábí požehnané množství komponentů včetně třeba studiových mikrofonů nebo monitorů na bázi Tannoy ML10. Nás nicméně zajímá svět hi-fi, v němž se Manley soustředí na předzesilovače, koncové stupně nebo nejnověji třeba i na ultimativní elektronkový sluchátkový zesilovač.

CELÝ ČLÁNEK ZDE