Musical Fidelity M2si + M2scd

Anglická klasika – takový popis dobře sedí pro jednoho z tradičních britských výrobců elektroniky, kterého založil Anthony Michaelson před více než 30 lety a který po jistém klidnějším období přešel v roce 2018 pod křídla firmy Audio Tuning, jejíž nejvýraznějším zářezem ve světě hi-fi je bezpochyby značka Pro-Ject. Dnes Musical Fidelity nabízí maličké krabičky za řádově jednotky tisíc Korun a skrze různé řady se lze dopracovat až k puristickému high-endu za stovky tisíc u série Nu-Vista.

Ani u svých top modelů se ale Musical Fidelity nepouští mimo meze racionálních cenovek. Tím více lidí pak jistě potěší i poměrně čerstvá série M2s, která tvoří minimálně z pohledu cen naprosto klasické hi-fi. Klasické je také složení – řadu tvoří integrovaný zesilovač a CD přehrávač.

Musical Fidelity M2scd

Zdrojovým komponentem je přehrávač M2scd – přehrávač má typické designové rysy komponentů MuFi, je kompaktní, jednoduchý a přesto dobře stavěný. Koneckonců, má při šířce 44 cm, výšce 10 cm a hloubce 37,5 cm nějakých 6,6 kg.

Musical Fidelity M3si

I na integrovaný zesilovač M2si platí tvrzení, že jde naprosto klasický konzervativní hi-fi komponent. Šasi nese stejné designové rysy jako přehrávač, tentokrát čelnímu panelu dominuje velký, hezky plynule jdoucí ovladač hlasitosti. Jinak jsou tu opět maličká tlačítka, jedním z nichž přístroj zapnete a dalšími přepnete na požadovaný vstup.

KLADY

+ dobrá cena

+ bytelné zpracování

+ drží audiofilsky realistický „firemní“ zvukový styl

+ kontrola a autorita nad rámec třídy

ZÁPORY

– trochu spartánská výbava

Celá recenze : www.hifi-voice.cz