Musical Fidelity M3si + M3scd

Značka Musical Fidelity začala svou cestu v Anglii v roce 1982, patřila mezi pionýry D/A převodu a také má dlouhodobě v oblibě kombinaci elektronek a polovodičů, ačkoliv samozřejmě většina jejich produktů využívá praktická tranzistorová řešení. Kdo by také nezaznamenal „trubkovitou“ sérii komponentů z druhé poloviny 90. let? Dnes portfolio sahá od „krabičkových“ komponentů až po monumentální zesilovače řady NuVista.

Základním stavebním kamenem katalogu ale je série M3 s komponenty v plné šířce, kde se nachází integrovaný zesilovač M3si a přehrávač kompaktních disků M3scd – oba přístroje klasického střihu.

Musical Fidelity M3scd

Přehrávač M3scd, jak už název napovídá a pohled na čelní stranu potvrzuje, je stroj primárně určený pro roztáčení stříbrných kotoučků CD standardu. Vizuální pojetí je typicky britsko-musical-fideliovské. Povrchové provedení má hrubou, odolnou texturu, stroj působí bytelně a důvěryhodně.

Musical Fidelity M3si

Nejlogičtějším partnerem pro M3scd je pak pochopitelně integrovaný zesilovač M3si, kdy tyto dva komponenty tvoří nejklasičtější možný hi-fi systém.

M3si není nijak obrovský stroj, jeho 9 kg váhy se skrývá v šířce 44 cm, výšce 10 cm a hloubce 40 cm, čímž perfektně sedí k M3scd. I estetikou spolu oba přístroje ladí – až industriální jednoduchost, hrubý povrch, ale také dojem velmi bytelné stavby, to jsou základní vlastnosti obou komponentů M3.

KLADY

+ v dané třídě příkladná kontrola a dynamika

+ nepřikrášlená autenticita

+ skvěle fungující, „rovný“ zvuk

+ zvládají důstojně i kooperaci s výrazně dražšími reprosoustavami

ZÁPORY

– estetika je poněkud účelná

Celá recenze : www.hifi-voice.cz