Musical NU-VISTA VINYL

Vinyl jako zdroj signálu je dnes pravděpodobně stejnou částí audio nadšenců obdivován jako nenáviděn, vnímán stejnou velkým počtem lidí jako pouhá retro vlna a stejnou jako plnohodnotný high-endový zdroj signálu – právě ti, kteří se ale do objevování černého zlata pustili (a nemyslíme tím teď zrovna ropu, byť mít vlastní ropné políčko se v případě gramofonového high-endu leckdy hodí), pak krom výjimečně promyšlených gramofonů, špičkové zkonstruovaných přenosek z velmi drahých materiálů a exotických ramének, při jejichž nastavování potřebujete několik semestrů Matfyzu, ocení také výjimečné přenoskové předzesilovače.
Anglická firma Musical Fidelity má v nabídce krom všemožných více či méně běžných strojů jeden právě takový – jde o model Vinyl z nejvyšší série Nu-Vista. Na phono předzesilovač je model Vinyl opravdu velký – ukrývá se v bytelně a velmi poctivě zpracovaném šasi s šířkou 48,2 cm, výškou 13 cm a hloubkou 38,5 cm. Už hmotnost 14,5 kg by vám měla napovědět, že tohle není jen tak ledajaké phono.
To vám ale napoví i provedení samotné, třeba detaily jako jsou masivní chladící profily po stranách. Čelní panel je velmi technicistní, má svou vlastní originální estetiku, která neevokuje sice zrovna luxus, ale rozhodně budí dojem spolehlivosti, dlouhodobé odolnosti a řádné péče, která byla návrhu věnována. S čím máte tu čest hlásá do světa do hloubky vyfrézované modelové označení….

Phono předzesilovač této cenové hladiny je rozhodně určen jen pro ty nejnáročnější – tím spíš, že NuVista Vinyl nabízí hned pětici vstupů (a že více gramofonů / ramének / přenosek naráz snad nikdo nepoužívá) a hlavně má úžasné možnosti nastavení a přizpůsobení, takže i u nějakých ultra exotických přenosek byste měli nakonec najít cestu ke štěstí. Famózní je ale hlavně to, že NuVista Vinyl je bytelný, spolehlivý a nesmírně dospělý stroj nejen svým zpracováním zvnějšku, ale i způsobem, kterým pracuje se signálem a v němž mísí tu správnou krásu, bohatost a laskavost vinylu s přesností, čistotou a konkrétností, která se plně vyrovná digitálnímu světu. Pokud berete roztáčení dlouhohrajících desek skutečně vážně a máte adekvátně dimenzovanou sestavu, NuVista Vinyl je cestou, jak na tento sladký hudební dortíček posadit skutečně luxusní třešničku, která může bez uzardění zůstat už nastálo.

KLADY

+ výtečně, nesmírně dospělé phono za (v kontextu) fér cenu
+ mimořádně snadné nastavení
+ vstupně-výstupní konektivita
+ bohatý, krásně artikulovaný zvuk
+ až neočekávaná jistota v kontrole
+ excelentně tiché signálové pozadí

ZÁPORY

– jsou (mnohem) dražší a méně muzikální phono předzesilovače, takže nic

Celou recenzi najdete zde : www.hifi-voice.cz