T+A PA 3100 HV

Integrovaný zesilovač PA 3100 HV nabízí o něco více než jeho předchůdce.
HV v názvu tohoto produktu (i celé řady) je zkratkou High Voltage, to znamená, že předzesilovací část pracuje s napětím 80 Voltů a koncové stupně pak dokonce s napětím 360 Voltů. To jsou hodnoty ve světě tranzistorových HIFI zesilovačů opravdu neobvyklé. Tak vysoké napětí je totiž obvyklé pro elektronková zapojení. Výsledkem je využití pouze zhruba 20% z nejlineárnějšího průběhu výkonových tranzistorů a je tu minimální modulace od vstupu až po výstup. Vysoké napětí tedy výrazně zlepšuje linearitu zesilovače. PA 3100 HV také nyní nabízí možnost připojení externího napájecího zdroje PS 3000 HV s kapacitou 240000 μF.
Integrovaný zesilovač T+A PA 3100 HV je také solidně rychlý stroj – pracovní pásmo výstupní části je 1 – 150 000 Hz, předzesilovač má pracovní rozsah dokonce 0,5 – 300 000 Hz. Rychlost přeběhu v koncovém stupni výrobce udává na 60 V / uS, odstup signálu a šumu je větší než 115 dB, separaci kanálů na více než 90 dB a zkreslení menší, než 0,03% (v předzesilovači 0,001%). Zesilovač trvale dodává výkon 500 Wattů na kanál do zátěže 4 Ohm (ve špičkách 700 W) , do 8 Ohm 300 Wattů (ve špičkách 380W).
Mechanická konstrukce skříně je mimořádně sofistikovaná, založená na vnitřním rámu o tloušťce 10 mm vyrobeném z hliníkové desky. Všechny součásti skříně jsou vyrobeny z čistého hliníku, některé jsou vyfrézovány z masivního bloku – například čelní panel o tlošťce 40 mm. Zásadně nejsou používány žádné feromagnetické součásti (ani spojovací šrouby a pod). Čelnímu panelu vévodí tmavý obdélník, skrývající perfektně čitelný víceřádkový displej s ovladači a VU metry zobrazujícími výkon generovaný na kanál v logaritmickém formátu do 4 Ohmů. Vlevo na panelu mohutný hliníkový ovladač, kterým si můžete vybrat zdroj signálu, vpravo pak stejný ovladač, kterým měníte hlasitost. Všechna ovládání jsou založena na přepínání pomocí plynotěsných relé se zlatými kontakty a to včetně hlasitosti. Zesilovač je možno rozšířit moduly gramofonového předzesilovače (MM nebo MC) a modul ekvalizace, který umožní spolu se softwarem HVEQ kalibraci poslechového řetězce v závislosti na prostředí. Samozřejmostí jako u celé řady HV je možnost individuální povrchové úpravy za příplatek, včetně metalických laků. Standardně se dodává v barvách stříbrné, titanové nebo černé.