Sluchátkové zesilovače

  Rok 2020 je rokem představení zcela nové rodiny produktů: sluchátek. V T+A vyvíjí řadu extrémně inovativních sluchátkových zesilovačů a sluchátek se stejný důsledným systematickým přístupem a odhodláním, jaké vždy přijímali při vývoji všech zvukových systémů a reprosoustav. První model sluchátkového zesilovače je HA 200 těží z rozsáhlých odborných znalostí a několika desetiletí zkušeností s vývojem a výrobou zesilovačů a převodníků.
  Vývojáři T+A se nespokojili s adaptací stávajících technologií, raději je rovnou vyvinuli od začátku a optimalizovali pro konkrétní požadavky sluchátek. Výsledkem je inovativní zařízení, které stanoví nové standardy pokud jde o kvalitu zvuku, výkon, připojné možnosti a vzhled. HA 200 ve skutečnosti kombinuje požadavky profesionálních uživatelů studiové techniky s požadavky milovníků hudby a audiofilů, kteří chtějí užívat více sluchátek s jediným zařízením.

  Minimalistický design odkazuje na ikonickou řadu T+A HV a  stejně jako všechna ostatní zařízení T+A  oslovuje především uživatele, kteří oceňují estetiku, hudbu, inovace a řemeslné zpracování. 

  Filosofie designu

  T+A vychází z předpokladu, že sluchátkové zesilovače musí splňovat vysoké nároky na zvukovou kvalitu. Proto je jejich vývoj zaměřen na to, aby odpovídaly buď dynamickým, magnetostatickým nebo elektrostatickým sluchátkům. HA 200 je koncipován pro práci s dynamickými a magnetostatickými sluchátky a celá topologie a technologie obvodů jsou navrženy tak, aby splňovaly speciální požadavky těchto typů měničů. To je skutečně jediný způsob jak dosáhnout jedinečných zvukových vlastností. Ve srovnání s reproduktory je rozsah impedancí užívaných u sluchátek výrazně širší, což představuje skutečnou výzvu pro návrh zesilovače. Nízkoimpedanční typy vyžadují vysoké proudy, alternativy s vysokou impedancí odebírají nízké proudy, ale vyžadují extrémně stabilní napětí. To zase znamená, že výstupní stupeň musí být schopen dodávat relativně vysoké proudy, zatímco napájecí část musí být extrémně stabilní a dodávat konstantní napětí. T+A zesilovač je také vybaven obvodem umožňujícím volitelně měnit výstupní impedanci pro každý ze tří výstupů (6,3 mm jack, 4,4 mm Pentaconn, XLR-4 pin), takže sluchátka mohou být optimálně přizpůsobena individuálním požadavkům.


  Posledních několik let přineslo velmi významnou změnu v oblasti aplikace sluchátkových zesilovačů. V minulosti byly obvykle připojeny k analogovému výstupu stereofonního systému a využívaly zdroje systému, ale dnes často vyhledáváme a preferujeme dedikovaná samostatná zařízení. Proto je sluchátkový zesilovač vybaven nejen vysoce kvalitními analogovými vstupy, ale také vstupy digitálními s převodníky nejvyšší kvality, které umožňují využívat a širokou škálu digitálních zdrojů při zachování velmi vysokých standardů kvality. Analogová a digitální sekce jsou zcela galvanicky oddělené a každá z nich má vlastní síťové napájení. Cílem T+A bylo postavit zesilovač pro sluchátka, který zcela uspokojí všechny velmi vysoké požadavky na kvalitu zvuku. Výsledkem úsilí je opravdový plnokrevník: výjimečné zařízení, které je na hony vzdálené integrovaným digitálním zdrojům a vylučuje i ty nejmenší nepříznivé vlivy v analogové části zesilovače.
  HA 200 nabízí širokou škálu vysoce kvalitních přípojných bodů na vstupní i výstupní straně, díky čemuž je zesilovač vynikající volbou pro hudební nadšence i profesionály.

  Základní parametry

  D/A převodník

  PCM: 32bit/768kHz dvojitý diferenciální

  čtyřnásobný převodník,

  DSD: 1024 (49,2 MHz) nativní 1 bitový převod

  Digitální vstupy

  USB Audio vstup, AES-EBU, BNC, koax, TOS-Link, HDMI (na přání za příplatek)
  USB odpovídá normám UAC2 a UAC3

  Digitální sekce

  Separované PCM a DSD signálové cesty a zpracování signálu
  přidaný „Non Oversampling“ DAC mód (NOS-DAC)

  Zesilovač

  Double Mono diskrétní HV Amp technologie
  Zapojení ve třídě A
  3 oddělení přepínatelné výstupy (Pentaconn, XLR, 6.3 barrel socket)
  Nastavitelná výstupní impedance

  Frekvenční rozsah

  0,1 Hz – 200 kHz

  Zvláštní vlastnosti

  Plné galvanické oddělení mezi digitální a analogovou sekcí

  Komponenty

  HA 200

  Sluchátkový zesilovač

  Solitaire P

  Planární sluchátka

  Další značky

  Kategorie AV produktů