EISA 2020-2021 pro M8xi

Musical Fidelity vždy navrhovala báječné velké zesilovače, věrna svému přesvědčení, že výkonu není nikdy dost. A nic na tom nezměnil přechod pod křídla rakouské společnosti Pro-Ject Audio Systems. Výsledkem spolupráce je dual mono zesilovač M8xi s masivním výstupním výkonem 550 W. Analogové i digitální vstupy rozšiřují možnosti a zaručují dokonalý signál, ale nenechejme se mýlit muskulaturou zesilovače: umí být také rychlý i pohotový, má cit pro detail i dynamické basy, to vše přirozeně, bez náznaku zkreslení. Pokud hledáte integrovaný zesilovač s jedinečným výkonem, vaše pátrání je nejspíš u konce.

M8xi je super výkonný integrovaný dual mono zesilovač s DA převodníkem. 550 W na kanál do 8 Ohmů nebo 870W na kanál do 4 Ohmů. Poctivě oddělené dva mono výkonové zesilovače a předzesilovač s vlastním napájením. Předzesilovací část je ve třídě A a je umístěna co nejblíže vstupním konektorům. Nabízí celkem 5 různých typů analogových vstupů – symetrické XLR, CD, Tuner, Aux/HT, Aux, dále je pak vybaven DA převodníky, takže je skutečně ideálním frontendem pro vaši sestavu.

 • 4 páry linkových RCA vstupů
 • 2 páry linkových XLR symetrických vstupů
 • 2 Coax digitální vstupy SPDIF až 24 bit/192 kHz
 • 2 Optické digitální vstupy SPDIF až 24 bit/96 kHz
 • 1 USB asynchronní vstup až 24 bit/192 kHz
 • 1 pár analogových výstupů RCA fixní
 • 1 pár analogových výstupů RCA z předzesilovače
 • 1 pár analogových výstupů XLR z předzesilovače
 • Bypass pro domácí kino

M8xi Bestie přichází

M8xi je super výkonný integrovaný dual mono zesilovač s DA převodníkem. 550 W na kanál do 8 Ohmů nebo 870W na kanál do 4 Ohmů. Poctivě oddělené dva mono výkonové zesilovače a předzesilovač s vlastním napájením. Předzesilovací část je ve třídě A a je umístěna co nejblíže vstupním konektorům. Nabízí celkem 5 různých typů analogových vstupů – symetrické XLR, CD, Tuner, Aux/HT, Aux, dále je pak vybaven DA převodníky, takže je skutečně ideálním frontendem pro vaši sestavu.

 • 4 páry linkových RCA vstupů
 • 2 páry linkových XLR symetrických vstupů
 • 2 Coax digitální vstupy SPDIF až 24 bit/192 kHz
 • 2 Optické digitální vstupy SPDIF až 24 bit/96 kHz
 • 1 USB asynchronní vstup až 24 bit/192 kHz
 • 1 pár analogových výstupů RCA fixní
 • 1 pár analogových výstupů RCA z předzesilovače
 • 1 pár analogových výstupů XLR z předzesilovače
 • Bypass pro domácí kino

Recenze M2scd a M2si

Musical Fidelity M2si a M2scd

Anglická klasika – takový popis dobře sedí pro jednoho z tradičních britských výrobců elektroniky, kterého založil Anthony Michaelson před více než 30 lety a který po jistém klidnějším období přešel v roce 2018 pod křídla firmy Audio Tuning, jejíž nejvýraznějším zářezem ve světě hi-fi je bezpochyby značka Pro-Ject. Dnes Musical Fidelity nabízí maličké krabičky za řádově jednotky tisíc Korun a skrze různé řady se lze dopracovat až k puristickému high-endu za stovky tisíc u série Nu-Vista.

Ani u svých top modelů se ale Musical Fidelity nepouští mimo meze racionálních cenovek. Tím více lidí pak jistě potěší i poměrně čerstvá série M2s, která tvoří minimálně z pohledu cen naprosto klasické hi-fi. Klasické je také složení – řadu tvoří integrovaný zesilovač a CD přehrávač.

Musical Fidelity M2scd

Zdrojovým komponentem je přehrávač M2scd – přehrávač má typické designové rysy komponentů MuFi, je kompaktní, jednoduchý a přesto dobře stavěný. Koneckonců, má při šířce 44 cm, výšce 10 cm a hloubce 37,5 cm nějakých 6,6 kg.

Vpředu najdete krom decentního štítku ještě malý displej, v pravé části štěrbinu mechaniky a pod displejem šestici miniaturních ovládacích tlačítek, které jsou dobrým důvodem k použití dálkového ovládání (i když to je, řekněme, dosti konzervativní a kdyby vám někdo řekl, že pochází z 90. nebo možná i 80. let, asi by vás to nepřekvapilo – to nicméně na komfortu nic nemění).

I zadní panel je vlastně velmi jednoduchý – napájecí zásuvka a jeden pár cinchů analogového výstupu jsou vše co v základu potřebujete, pro budoucí vylepšení je pak k dispozici digitální výstup v koaxiální i optické formě.

Musical Fidelity M2si

I na integrovaný zesilovač M2si platí tvrzení, že jde naprosto klasický konzervativní hi-fi komponent. Šasi nese stejné designové rysy jako přehrávač, tentokrát čelnímu panelu dominuje velký, hezky plynule jdoucí ovladač hlasitosti. Jinak jsou tu opět maličká tlačítka, jedním z nichž přístroj zapnete a dalšími přepnete na požadovaný vstup.

2019 05 31 TST Musical Fidelity M2si M2scd 4

Zadní panel nabízí pohled na dva páry reproterminálů běžných standardů a osm párů cinchů plus napájecí zásuvku. U cinchů není žádné překvapení, potěšit někoho může možnost šoupátkem přepnout jeden ze vstupů na “průchozí”, tedy povětšinou v instalaci domácího kina přivádějící signál rovnou na koncové stupně, neb hlasitost řídí v takové situaci předřazený procesor / A/V receiver. Z oněch osmi sad konektorů má jedna podobu linkového výstupu v rámci páskové smyčky a jedna sada cinchů funguje jako výstup regulovaný, tedy pre-out.

KLADY

+ dobrá cena

+ bytelné zpracování

+ drží audiofilsky realistický “firemní” zvukový styl

+ kontrola a autorita nad rámec třídy

ZÁPORY

– trochu spartánská výbava

Celá recenze : www.hifi-voice.cz

Audio Tuning koupil Musical Fidelity

Musical Fidelity koupil pan Heinz Lichtenegger CEO Audio Tuning Vertrieb a zakladatel Pro-Ject Audiuo Systems.

 

 

Pro-Ject Audio Systems

Heinz Lichtenegger se pohybuje v hifi průmyslu již 39 let. Vytvořil rakouskou distribuční společnost Audio Tuning a mezinárodní značku Pro-Ject Audio System (jejíž výrobní kapacity jsou v čechách). Je pověstný svou energií, představivostí a nadšením pro věc být vždy na špičce v příslušných segmentech trhu.
Lichtenegger stvořil obrovský prodejní a marketingový úspěch se svou dlouhodobou marketingovou strategií popularizace vysoce kvalitních audio značek. Tím vytvořil pevnou základnu pro různé prodejní kanály a oslovil obrovské množství spokojených zákazníků. Pro-Ject je příkladem Licheneggerovy osobní filozofie cenově dostupného hifi zvuku. Značka se proslavila tím, že vrátila analogové přehrávače vinylů na trh v době, kdy téměř každý považoval CD za jediné životaschopné médium. Lichtenegger odvážně plaval proti proudu a bojoval za analog a svou vizi. V důsledku jeho vytrvalosti a osobní síly je Pro-Ject vedoucí značkou na globálním trhu s gramofony. Od začátku roku 2000 hledal způsob, jak naplnit svou myšlenku výroby cenově dostupné elektroniky bez kompromisů v oblasti standardů věrnosti zvuku.

Musical Fidelity: Cenově dostupný High End
Společnost Musical Fidelity byla založena před 36 lety a vybudovala si záviděníhodnou pověst vysoké kvality, inovace designu, špičkových technických výkonnůt a poměru cena/výkon. Tyto klíčová fakta jsou pozoruhodně podobná Lichteneggerově osobní filozofii. Musical Fidelity vytváří fantasticky muzikální zvukové produkty a zaměřuje se na střední a vyšší třídu zákazníků, kteří nechtěji kompromisní výkon, ale stále hledají správnou cenu. Během desetiletí vyrobila společnost Musical Fidelity celou řadu dobře přijatých produktů používajících různé technologie od elektronek po SMD montáž, po monstrum zesilovače, malé integrované zesilovače třídy A, CD přehrávače, DAC, streamery a nyní i Encore. To znamená, že usiluje o to, aby poskytovala skutečně špičkové výkony (často mnohem lepší konkurenční výrobky za mnohonásobnou cenu MF) za přijatelnou cenu. Dosahuje toho kombinací špičkové technologie, odborných znalostí v oblasti navrhování elektronických obvodů a technologií a neochvějným závazkem neplýtvat penězi na povrchový design a zpracování kovových prvků.

To je téměř totožné s Lichteneggerovou filozofií a ten hodlá pokračovat a dále rozvíjet DNA Musical Fidelity. Zakladatel Musical Fidelity Antony Michaelson odešel do důchodu. Převzetí značky společnosti panem Lichteneggerem zajistí pokračování podpory současných zákazníků a design nových produktů na bázi DNA a dědictví Musical Fidelity.

Recenze Encore

Kam ten hifi svět půjde ?

Recenze,  kterou v nejnovějším vydání 3-2017 časopisu Stereo-Video napsal renomovaný a respektovaný odborník Miroslav Láb si tentokráte bere pod drobnohled  MUSICAL FIDELITY  ENCORE .

Netopýří ucho:

Když projdete počátečním tápáním při kontrole skutečných možností Encore, můžete začít poslouchat. Analogové vstupy jsou standardní a je také jasné, že audiofilský charakter přístrojů Musical Fidelity ani tentokrát nebyl narušen. Reprodukce je stejná jako u dual mono konstrukcí, i na basech zůstává pozorovatelná lokalizace a nic prostorově nesplývá. Encore má přebytek energie (podobně jsem se vyjadřoval k M6SI) a reprodukce je čistá, detailně čitelná. Digitální propojení přes OPPO BD-95 se serverem umožnilo reprodukci všech HD záznamů do 192 kHz/24 bit. Nahrávky na interním HDD jsou reprodukovány ve stejné kvalitě. HD záznamy jsou jako obvykle nepatrně jemnější, nenápadnější, „hladší“. „Příjem“ internetových rádií, zejména těch s vyšším datovým tokem (např. Linn jazz 320 kb/s MP3), nemá chybu a je kvalitnější než většina stanic FM.

Recenze MX-VYNL

Pak že si s analogem už nemůžeme hrát!

Recenze,  kterou v nejnovějším vydání 8-2016 časopisu Stereo-Video napsal renomovaný a respektovaný odborník Miroslav Láb si tentokráte bere pod drobnohled gramofonový předzesilovač MUSICAL FIDELITY MX-VYNL.

Netopýří ucho:

Prvním pozitivním konstatováním je vynikající odstup rušivých napětí! Předzesilovač je skvělý, takže v signálové cestě jej nepoznáte- jste omezení pouze vlastnostmi přenosky. Zásadní je možnost bezproblémově nastavit zatížení přenosky tak, aby vám reprodukce vyhovovala. S přenoskou Clearaudio jsem se ustálil na zátěži 400 ohmů a pak hraje skutečně skvěle! Reprodukce je spektrálně vyvážená, bez omezení dynamiky a bez náznaku limitace. Ani na LP deskách s 45 ot./min. (Miles Davis, lllinois Jacquet) není slyšet ani náznak limitace.

 

Recenze M6scd a M6si

Tradiční Anglie v moderním stylu

Recenze kterou v nejnovějším vydání časopisu Stereo-Video napsal renomovaný a respektovaný odborník Miroslav Láb si bere pod drobnohled dva komponenty MUSICAL FIDELITY  M6scd  a M6si. Přečtěte si recenzi.

Nový systém Encore 225

Tento víkend bude na výstavě Bristol Show představen nový hudební systém M6 Encore 225 .

Představení Musical Fidelity

Produkty společnosti MusicalFidelity budou oficiálně znovu představeny na výstavě AUDIO VIDEO SHOW 2016.

Distribuce

Novým distributorem výrobků společnosti MusicalFidelity pro ČR se stala společnost Altei spol. s r.o.