Recenze M2scd a M2si

Musical Fidelity M2si a M2scd

Anglická klasika – takový popis dobře sedí pro jednoho z tradičních britských výrobců elektroniky, kterého založil Anthony Michaelson před více než 30 lety a který po jistém klidnějším období přešel v roce 2018 pod křídla firmy Audio Tuning, jejíž nejvýraznějším zářezem ve světě hi-fi je bezpochyby značka Pro-Ject. Dnes Musical Fidelity nabízí maličké krabičky za řádově jednotky tisíc Korun a skrze různé řady se lze dopracovat až k puristickému high-endu za stovky tisíc u série Nu-Vista.

Ani u svých top modelů se ale Musical Fidelity nepouští mimo meze racionálních cenovek. Tím více lidí pak jistě potěší i poměrně čerstvá série M2s, která tvoří minimálně z pohledu cen naprosto klasické hi-fi. Klasické je také složení – řadu tvoří integrovaný zesilovač a CD přehrávač.

Musical Fidelity M2scd

Zdrojovým komponentem je přehrávač M2scd – přehrávač má typické designové rysy komponentů MuFi, je kompaktní, jednoduchý a přesto dobře stavěný. Koneckonců, má při šířce 44 cm, výšce 10 cm a hloubce 37,5 cm nějakých 6,6 kg.

Vpředu najdete krom decentního štítku ještě malý displej, v pravé části štěrbinu mechaniky a pod displejem šestici miniaturních ovládacích tlačítek, které jsou dobrým důvodem k použití dálkového ovládání (i když to je, řekněme, dosti konzervativní a kdyby vám někdo řekl, že pochází z 90. nebo možná i 80. let, asi by vás to nepřekvapilo – to nicméně na komfortu nic nemění).

I zadní panel je vlastně velmi jednoduchý – napájecí zásuvka a jeden pár cinchů analogového výstupu jsou vše co v základu potřebujete, pro budoucí vylepšení je pak k dispozici digitální výstup v koaxiální i optické formě.

Musical Fidelity M2si

I na integrovaný zesilovač M2si platí tvrzení, že jde naprosto klasický konzervativní hi-fi komponent. Šasi nese stejné designové rysy jako přehrávač, tentokrát čelnímu panelu dominuje velký, hezky plynule jdoucí ovladač hlasitosti. Jinak jsou tu opět maličká tlačítka, jedním z nichž přístroj zapnete a dalšími přepnete na požadovaný vstup.

2019 05 31 TST Musical Fidelity M2si M2scd 4

Zadní panel nabízí pohled na dva páry reproterminálů běžných standardů a osm párů cinchů plus napájecí zásuvku. U cinchů není žádné překvapení, potěšit někoho může možnost šoupátkem přepnout jeden ze vstupů na “průchozí”, tedy povětšinou v instalaci domácího kina přivádějící signál rovnou na koncové stupně, neb hlasitost řídí v takové situaci předřazený procesor / A/V receiver. Z oněch osmi sad konektorů má jedna podobu linkového výstupu v rámci páskové smyčky a jedna sada cinchů funguje jako výstup regulovaný, tedy pre-out.

KLADY

+ dobrá cena

+ bytelné zpracování

+ drží audiofilsky realistický “firemní” zvukový styl

+ kontrola a autorita nad rámec třídy

ZÁPORY

– trochu spartánská výbava

Celá recenze : www.hifi-voice.cz