Apogee Symphony Desktop

Společnost Apogee představuje nejnovější přírůstek do rodiny zvukových rozhraní Symphony Desktop. Malá stolní jednotka, která poskytuje identickou zvukovou kvalitu jako Symphony MKII s robustními, vysoce výkonnými AD/DA převodníky a mikrofonními předzesilovači typu Apogee Advanced Step Gain Architecture ™ za přijatelnou cenu.

Toto přenosné zařízení značky Apogee je určeno hudebníkům pro účely nahrávání, přehrávání, mixáž a hudební postprodukci. Symphony Desktop je vybaven velmi kvalitními A/D a D/A převodníky (24 bit/192 kHz), Symphony I/O Mk II používá výhradně plně diferenciální operační zesilovače, jako základní stavební kámen pro celou signálovou cestu ve svých analogových obvodech. Tato technologie nabízí ohromující výkon – mizivě nízký šum a zkreslení, bleskovou rychlost překmitu a předimenzované proudové možnosti výstupu, vše v energeticky úsporném a rozměrově malém balení. Symphony Desktop je dále vybaven dvěma integrovanými mikrofonními předzesilovači s úrovní zesílení až 75 dB, DSP hardwarem pro zpracování zvuku včetně podpory audio pluginů. Rozhraní USB umožňuje propojení s Windows, macOS i Apple iPad Pro. Intuitivní ovládání zařízení obstarává velký dotykový displej a software Symphony Control i snadné propojení Symphony Desktopu s DAW systémy. A/D převodník je identický s převodníkem Symphony I/O MkII, D/A převodník je potom zcela nový a opět nabízí špičkový DAC výkon v oblasti mobilních audio zařízení vyjímečný. Sluchátkový výstup je vybaven také jedním špičkovým DAC s výstupními obvody Constant Current Drive (poprvé využity u Groove) , které dynamicky kompenzují elektromechanické nebo akustické nelinearity vašich připojených sluchátek, což vede k nižšímu zkreslení a lineárnější frekvenční odezvě.

Další užitečnou novinkou Symphony Desktopu je emulace předzesilovače pro analogové signály prostřednictvím Apogee Alloy a DSP čipu pro úpravy barvy, tónality a výrazu zvuku. Pro vaši práci je k dispozici 10 vstupních x 14 výstupních simultánních kanálů, dva vstupy pro mikrofon, dva analogové XLR vstupy, nástrojový vstup s vysokou impedancí, výstup na sluchátka, samozřejmostí jsou dva optické Toslink porty (ADAT, S/PDIF). Předběžná cena produktu je 37 800 Kč (vč DPH), 39 900 Kč (vč DPH) za bundle s přidanými plug-iny Pultec EQP-1A, Pultec MEQ-5, ModEQ 6, ModComp a Opto-3A, jejichž samostatná cena je jinak 11 500 Kč (vč DPH).