Audio převodníky pro vícekanálový monitoring (surround)

Společnost Apogee jako jedna z prvních adoptovala technologii Surround Sound Monitoring – již v roce 2007 převodník Ensemble FireWire byl prvním rozhraním s vestavěným ovládáním 5.1 poslechu.  Apogee dnes nabízí celou řadu produktů, které podporují širokou škálu výstupů a možností monitorování prostorového zvuku. Od střihu po nahrávání filmové hudby je k dispozici řešení, které se hodí pro všechny hlavní způsoby zpracování prostorového zvuku bez nutnosti použít externí ovládání odposlechu.

Apogee rozhraní jsou ideální hardwarová řešení pro software určený k editaci videa, jako např. Apple Final Cut Pro, Avid Media Composer a Adobe Premiere. Apogee se samozřejmě bez problémů integruje i do softwaru pro tvorbu vícekanálového zvukového záznamu, jako jsou Pro Tools HD, Logic Pro X, Nuendo a Digital Performer.

Apogee Quartet

Střižna, rychlé zpracování on-location, přenosný převodník

Je nejmenší, nejvíce přenosné a cenově nejdostupnější rozhraní Apogee, které nabízí monitorování prostorového zvuku. Quartet nabízí 6 symetrických TRS výstupů, které lze použít pro odposlech 5.1 nebo pro tři samostatné sady stereo monitorů. Navzdory své kompaktní přenosné formě, Quartet nabízí nejlepší kvalitu převodnílů D/A ve své třídě spolu s konektivitou USB Core Audio, která se dokonale synchronizuje s operačním systémem MacOS. Quartet je nejjednodušší a nejekonomičtější způsob, jak začít používat monitorování 5.1  na počítači Mac.

Ensemble Thunderbolt

Střižna, projektové studio, zvukový design, ADR, ruchové studio

Ensemble Thunderbolt je navržen tak, aby nabídl komplexní řešení s celou řadou vstupů a výstupů, které splňují širokou škálu způsobů využití. Jak název napovídá, Ensemble Thunderbolt využívá konektivitu Thunderbolt 2, která nabízí neuvěřitelně nízkou latenci a vysokou efektivitu využití procesoru počítače. Výstupní část převodníku Ensemble Thunderbolt je bvybavena 10 symetrickými analogovými výstupy pro monitorování prostorového zvuku 5.1. Ensemble také nabízí dalších 18 digitálních výstupů prostřednictvím ADAT / SMUX a SPDIF pro připojení k dalším digitálním rozhraním. Dále je Ensemble Thunderbolt vybaven osmi + 75 dB mikrofonními předzesilovači s technologií Advanced Stepped Gain Architecture perfektními pro zachycení ruchových nahrávek a pod.

Symphony I/O Mk II

Nahrávání filmové hudby, postsynchrony, broadcast

Symphony I/O Mk II je vlajkovou lodí převodníků značky Apogee, které nabízí nejvyšší kvalitu konverzí a moduláritu vstupních a výstupních konfigurací. Připojení k hostitelskému počítači lze provést pomocí rozhraní Thunderbolt, Pro Tools HD a vdohledné době i Dante a SoundGrid Ethernet. Analogová a digitální konektivita je řešena pomocí čtyř různých vstupních a výstupních modulů (2X6, 8X8, 16X16 a 8MP), které lze kombinovat do několika konfigurací. Symphony I/O Mk II nabízí čtyři různé možnosti monitorování prostorového zvuku v závislosti na zvolené konfiguraci – 5.1, 7.1, 9.1 AMBEO a 11.1 ATMOS.  Symphony I/O Mk II také podporuje hardwarové dálkové ovládání Apogee Control, které nabízí vzdálené nastavení hlasitosti, přepínání reproduktorů a osm přiřaditelných tlačítek pro funkce jako ztlumení, mute a součet do mono. Symphony I/O Mk II je možno připojit k nejrůznějším analogovým a digitálním mixážním pultům a je dokonalým společníkem pro systémy Pro Tools HDX a HD Native Systems a jejich hardwarových ovladačů. Symphony I/O Mk II nabízí špičkovou zvukovou kvalitu a funkce prostorového poslechu vhodného pro špičková postprodukční zařízení.