Apogee ONE v jednoduchosti je síla

…Zařízení One jsem zkoušel jak na operačním systému Windows 10, tak na macOS. V obou případech běžely počítače na procesoru Intel Core i5 (2,4 GHz) a disponovaly 8 GB paměti RAM. Nejdříve jsem testoval integrovaný kondenzátorový mikrofon se všesměrovou charakteristikou. Jako zdroj posloužil zpěv s elektroakustickou kytarou a k mému překvapení si mikrofon poradil s oběma zdroji velmi solidně. Signál byl čistý a bez výrazného šumu. Frekvenčně byl přednes vcelku vyrovnaný, subjektivně mi přišel zesílen akorát frekvenční střed asi od 3 kHz do 5 kHz. Rozsah zesílení (0 – 62 dB) je více než dostačující a za dobu testování jsem nenarazil na hraniční hodnoty.

Pro využití plného potenciálu zařízení jsem ještě připojil do XLR vstupu mikrofon Neumann KM184 a do linkového vstupu elektroakustickou kytaru. Zpočátku jsem byl trochu skeptický, co se týče rozdělovacího kabelu. Je celkem tenký a nepůsobí nijak bytelně, ještě k tomu, když má vést zároveň linkový i mikrofonní signál spolu s phantomovým napájením. Obavy však byly zbytečné a žádné rušení jednotlivých vstupů se nekoná ani v případě zapnutého phantomového napájení. Opět čistý přednes s minimálním šumem, vedoucí k vytvoření velmi kvalitní nahrávky v rozlišení až 24 bit/96 kHz. K sluchátkovému výstupu nemám také výhrady, disponuje maximální výstupní hodnotou 14dBu a „utáhne” tak jakákoliv sluchátka.
Závěr
Velmi kvalitně zpracovaná zvuková karta, ke které už nepotřebujete ani mikrofon, se dá pořídit za cenu okolo sedmi tisíc. Na hodnotě jí určitě přidá jednoduchost v ovládání a rychlé nastavení úrovní pomocí jednoho tlačítka. Výtka vůči rozdělovacímu kabelu byla naštěstí jen estetická, a i když nepůsobí „bytelně“, má aspoň zámeček, takže se ze zařízení jen tak neodpojí. Pokud vám bude stačit jeden mikrofonní vstup a uvažujete o koupi jednoduché zvukové karty, která je navíc designově povedená, je tohle právě jedna z nich.