Dnes odpoledne jsme premiérově v České republice představili nový model nejmenšího laserového RGB+ DCI projektoru Espedeo Supra 5000. Technologický seminář se konal kvůli protiepidemickým opatřením v online prostředí v rámci projektu Nové kino. On line spojení s hradeckým kinem Centrál, kde byl projektor předveden na místním malém sále, ukázalo nejen technické parametry , ale i pomocí kamery projektor v reálu.

Espedeo Supra-5000 je DCI kompatibilní projekční systém s ALPD 4.0 RGB + fosfor laserovou technologií je kompaktní, lehký a tichý s hlučností pod 35 dB (A), což z něj činí ideální řešení pro digitální malá kina bez projekční kabiny a vzduchotechniky. Nyní je možné postavit mini kino s méně stavebními zásahy a sníženými náklady na stavbu/rekonstrukci. Celkové náklady včetně zvuku se dají odhadnout pod 1 mil. korun. Projektor Supra-5000 je tak kompaktní, že nevyžaduje ani tlumící box natož projekční kabinu. Přímá stropní montáž pomocí VESA držáku Espedeo VM-1140 tím Supra-5000 také otevírá dveře netradičním možnostem DCI kompatibilní projekce na výstavách, v hotelech, různé předváděcí projekce a pod.
Díky svému jedinečnému designu, který byl umožněn využitím desky GDC All-in-One obsahující Mediální server kompatibilní s DCI, Integrated Cinema Processor [ICP], DMD formatter board i 2TB CineCache je Supra-5000 nejlepší projekční systém pro mini kina a alternativní projekce využívající renomovaných technologií společností Appotronics, GDC a Texas Instruments.