Oznámení o ukončení výroby produktů SONY pro DCI kina

Je naší nemilou povinností vás informovat, že společnost SONY se na základě rozhodnutí akcionářů rozhodla s platností od 1.5.2020 ukončit vývoj a výrobu projekčních systémů pro digitální kina dle standardu DCI. Tento krok se netýká ostatních kategorií projektorů, ať už na bázi LCD (dataprojektory) nebo SXRD zobrazovačů (home cinema a speciální grafické projektory), kde vývoj a výroba běží bez omezení dále. Do konce dubna bude společnost SONY přijímat objednávky na nové systémy dle platných ceníků a po tomto datu již nebude dodávka nových systémů možná. Veškeré stávající instalované projektory budou nadále podporovány v souladu s uzavřenými smlouvami o technické podpoře a platné kontrakty Prime Support ze strany společnosti SONY pokračují bez omezení. Běžný záruční a pozáruční servis a dodávky náhradních dílů budou do budoucna pro jednotlivé modely zajištěny takto:

Sony R210 & R220 Podpora do konce roku 2020

Sony R320 Podpora do konce roku 2025

Sony R510 & R515 Podpora do konce roku 2027

Sony R810 & R815 Podpora do konce roku 2027

Sony TMS & CineWatch Podpora do konce roku 2027

Společnost ALTEI spol. s r.o. jako dlouhodobý partner DCI divize SONY Digital Cinema v ČR samozřejmě není z této zprávy nadšena, neboť se podílela na rozvoji 4K technologie v rámci digitalizace kin u nás od samého počátku, tedy od roku 2008. Ale taková již je realita… Neznamená to ovšem, že by společnost ALTEI v této souvislosti opouštěla svět DCI kin ! Pro naše stávající zákazníky z toho pouze vyplývá, že nebudou moci nakupovat SONY 4K řešení pro své nové projekty, ale pokud jde o servis, technickou podporu a pronájmy projektorů, k žádným změnám nedochází. Společnost ALTEI bude poskytovat své služby kinařům dle parametrů nastavených výrobcem SONY do roku 2027, a pokud to bude možné, i déle.

A pro naše další projekty pro stávající nebo budoucí partnery máme připraveno nové portfolio DCI produktů včetně projektorů, o čemž vás budeme brzy s potěšením informovat !

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností jsme vám kdykoliv k dispozici.