Díky unikátní technologií USL (Universal Stereo Labs) se s průhlednými titulkovacími brýlemi text titulků zdánlivě zobrazuje na těchto brýlích jako by byl přímo na filmovém plátně. Toto řešení umožňuje divákovi, aby si každý film užil, jako by se díval na film s titulky přímo v obraze. Pomocné titulkovací brýle USL jsou ideálním pomocníkem pro filmové fandy se sluchovým postižením.
Systém používá pro přenos zvuku a titulků až ve čtyřech jazycích IR (infračervený) přenos.
USL řešení nabízí i zvukovou funkci pro hůře slyšící či nevidomé návštěvníky kina a to pomocí sluchátek připojených k přijímači brýlí.

Systém skrytých titulků je navržen tak, aby přenášel data Hi (pomocná stopa pro sluchově postižené) a VI-N (popisný zvuk pro zrakově postižené). Pomocné brýle USL nabízejí skvělý filmový zážitek pomocí standardního IR přenosu stejně jako zobrazovací jednotka určená k montáži na sedadlo. IR signál je distribuován do celého hlediště, divák tedy není omezen konkrétními sedadly

CCR-100 Zobrazovač skrytých titulků

CCR-100 je titulkový přijímač určený pro montáž na sedadlo. Standardní přijímač / zobrazovač se uchycuje do držáku nápojů na sedadle. Nastavitelný husí krk umožňuje divákovi zvolit správnou pozici zobrazovače titulků. Využívá IR (infračervený) přenos – lze využít kdekoli v sále. Standardní baterie umožnují až 36 hodin nepřetržitého provozu. Akumulátory a dobíječka jako volitelné příslušenství. Je li v DCP více než jedna jazyková verze, divák si může vybrat z celkem 4 verzí. Speciální filtr potom zabraňuje viditelnost titulků pro okolní diváky. Je možno objednat i verzi pro SONY wifi vysílače.

CCH-100 Brýle se skrytými titulky

Titulkovací brýle Captionwear™ CCH-100 jsou lehké, pohodlné a dají se nastavit zvlášť pro levé a pravé oko. Tlačítko výběru jazyka a další jsou umístěny na lehkém napájecím zdroji, který je součástí sady brýlí. Standardní baterie typu AA umožňují 20 až 30 hodin nepřetržitého provozu. Sadu dobíjecích akumulátorů je možno objednat jako volitelné příslušenství. Vysílač IR (infračerveného) signálu vysílá skryté titulky a dva kanály zvuku do hlediště. HFR nemá vliv na funkci USL zařízení. 3D brýle mohou být nošeny přes nebo pod CCH-100 Captionwear™.

IRC-28C Vysílač skrytých titulků a audia

USL pomocné systémy přenášejí zvuk pro sluchově postižené, popisnou zvukovou stopu a titulky až ve čtyřech jazycích pomocí jednoho IR (infračerveného) vysílače. Signál se odráží od plána a pokrývá celé hlediště. Použití IR (infračerveného) vysílače eliminuje interferenci mezi sousedními sály nebo s rádiovými vysílači. USL pomocné titulkové systémy jsou kompatibilní se všemi SMPTE “compliant” kino servery. Vysílač IR (infračerveného) signálu vysílá skryté titulky a dva kanály zvuku do hlediště. Dalším příslušenstvím jsou sluchátka IRH-280 prodávaná zvlášť.