HIGH END komponenty

DENON je přední japonský výrobce kvalitních hifi zesilovačů, CD a DVD přehrávačů, tunerů , receiverů, mini systémů a gramofonů.

Společnost byla založena v roce 1910 v Japonsku pod názvem Nippon Chikuonki Shokai (Japan Recorders Corporation) Frederickem Whitney Hornem, americkým obchodníkem dovážejícím stroje z USA do Japonska. Hned od začátku se firma zabývala zvukem – vyráběla totiž nahrávací přístroje, byť tyto neměly s elektronikou tak jak ji známe dnes příliš mnoho společného. V první polovině 20. století firma mnohokrát fúzovala až v roce 1945 byla přejmenována na známou Nippon Columbia, která se proslavila především jako CD label.
Samotné jméno značky DENON vzniklo zkrácením názvu Japan Denki Onkyo (Den-on), což bylo jméno jedné z filiálek společnosti Nippon Columbia specializující se na zvuk a audio zařízení.
V roce 1972 uvedl DENON na trh světově první digitální rekordér – 8mi kanálový rekordér DN-0235R. V roce 1982 se zrodil DCD-2000 – světově první komerční CD přehrávač. Svůj náskok v digitálních technologiích si DENON udržuje dodnes.

Produkty

A/V Receivery

DVD/BLU RAY přehrávače

CD/SACD přehrávače

Síťové přehrávače

Zesilovače

Gramofony

Gramofonové přenosky

Další značky

Kategorie AV produktů