vivlab_japan_tonearms

vivlab_japan_tonearms

Rigid Float

Na pomyslném vrcholu v absolutní světové špičce gramofonových ramének stojí řada Rigid Float japonské společnosti Viv Laboratory sídlící v Jokohamě. Mozkem stojícím za tímto technologickým počinem je Koichiro Akimoto-san.

Není divu, že kromě dalších ocenění získal produkt Rigid Float titul „Raménko Roku 2013“ magazínu Image HIFI (Německo) a „Nejžádanější komponenty roku 2013“ magazínu The Stereo Times (USA). .

Uchycení raménka plovoucí v olejové lázni – originální řešení (magneto-fluidní = magneticky indukovaný olej) vyvinuté společností ViV Lab nejenže poskytuje dokonalou funkci ložiska, ale také izoluje rameno od vibrací přenášených podlahou nebo gramofonovým šasi. Současně toto uchycení eliminuje vibrace generované přenoskou. V důsledku toho je dosaženo zvuku s nejvyšší čistotou s vysokou dynamikou, ostrými detaily a velmi nízkým zkreslením. Viv Lab uvádí, že zážitek z poslechu vinylových disků je skutečně výrazně vyšší nwž u standardních konstrukcí.
KONSTRUKCEBEZ OFFSETU – Konstruktéři Viv Lab jsou přesvědčeni, že ramena ve tvaru “S” s offsetovým úhlem (vyjadřuje vychýlení přenosky k přímce spojující osu uložení raménka a hrot přenosky) a přesahem vážně ovlivňují kvalitu zvuku vzhledem ke kolísání bočních sil, které nikdy nelze výrazně eliminovat pomocí anti skatingu. Takže zvolili zcela rovnou konstrukci. Můžete se zeptat „… co tracking error?“ A odpověď je – chyba sledování se mírně zvyšuje, ale zvuk je naopak lepší. Není slyšet žádné zkreslení ani u 7 “ modelu.
JEDNODUCHÁ INSTALACE – Na rozdíl od ostatních gramofonových ramének se „Rigid Float / Ha“ velmi snadno instaluje. Nemusíte vrtat otvory do vašeho šasi. Raménko jednoduše ji umístíte na plochu vašeho šasi nebo jej můžete také umístit mimo vaše šasi (nejlépe 13 “ verzi raménka). Raménko je standardně vybaveno silikonem izolovanými 4N stříbrnými vnitřními vodiči a rhodiovanými konektory zajišťujícími minimální signálové ztráty.
Raménko se vyrábí ve třech délkách – 7 „, 9“ a 13 “ a ve dvou 2 barevných variantách – černá / kovová a černá / zlatá.
Nejnovější verze raménka (Rigid Float / Ha) umožňuje velmi snadné nastavení azimutu. Rigid Float / Ha je dodáván s originálním headshelem (hlavičkou pro upevnění přenosky) „Nelson Hold“ společnosti ViV Lab. Tento headhell ​​nabízí speciální “tlakový šroub „, jehož lze utažením nebo uvolněním lze regulovat rezonanci přenosky.

Vyberte si správné gramofonové šasi a kvalitní přenosku pro váš gramofon.

Další značky