ROON APP

Aplikace Roon na všech vašich zařízeních pracují jako dálková ovládání Roon Core.

ROON CORE

Váš Roon Core ovládá veškerou vaši digitální hudbu a streamovaný obsah.

AUDIO DEVICES

Zvuková zařízení ve vaší domácnosti přehrávají hudbu streamovanou z Roon Core.

Co je Roon

JAK ZAČÍT SNADNO A RYCHLE

Roon je vyspělá a výkonná platforma, ale je snadné si ho vyzkoušet. Prostě si stáhněte Roon aplikaci pro váš Mac nebo Windows PC. Po vyzkoušení je poto snadné zvolit správnou verzi systému pro vás.

 

Co je vlatně Roon?  Hudební server nebo spíše platforma pro správu obsahu a jeho streamování do více zařízení (různých výrobců) a více místností.
Roon umí spravovat vaši hudební knihovnu, čistit vaše hudební soubory a směrovat tok hudby do jednotlivých komponentů vašich hifi sestav. Roon si klade za cíl nabídnout skvělou organizovanost hudebních souborů, snadnou obsluhu a vysoce kvalitní zvuk. Rozhraní je navrženo tak, aby nabídlo bitově dokonalé přehrávání ztrátových a bezeztrátových formátů, včetně zvukového obsahu s vysokým rozlišením.

ROON CORE

Roon Core je mozkem celého systému. Spravuje veškeré hudební soubory, streamovací služby i vaše různá audio zařízení. Nejsnažší a nejvýkonnější cestou jak ho nastavit je pořídit hardwarové řešení Nucleus. Samozřejmě můžete také zdarma stáhnout a nainstalovat Roon Core pro váš Mac, Windows PC, Linux, vybrané QNAP a Synology NAS i Intel NUC s instalací ROCK.

Roon je software pro připojení, streamování a správu hudby. Je to vlastně takový mozek, který řídí provoz. Roon není hudební streamovací služba v pravém smyslu slova. Nenabízí vám přístup k žádné hudební službě, ke které nejste přihlášeni, ale stará se o kontrolu nad internetovým rádiem, streamovacími službami i vašimi hudebními soubory, uloženými na NAS, Externím HDD nebo v PC/Mac. Ty posílá do koncových audio zařízení. Ovládání se děje pomocí aplikací pro počítače a smartphony nebo tablety. Roon umí propojit různorodá zařízení vašeho poslechového ekosystému. K tomu využívá Roon několik klíčových částí – především jádro (Roon core), ovládací aplikace a zvukové výstupy.

Každý hifi sestava běžící pod Roon vyžaduje Roon core. Přeneseně je to dirigent vašeho Roon systému pro streamování hudby. Jádro Roon musí přirozeně běžet na něčem s důstojným výpočetním výkonem a ve většině sestav to bude pravděpodobně počítač Mac nebo Windows PC. Může to být také jednotka NAS nebo nejlépe dedikovaný hudební server Nucleus, který je již předinstalován nebo má Roon instalovatelný pomocí serverového softwaru Roon Core.

ROON APPS

Roon aplikace

Roon apps se připojují k Roon Core a umožňují vám prohlížet obsah, vyhledávat a přehrávat hudbu. Roon uživatelské profily vám dávají možnost nastavit si vlastní oblíbené skladby , interprety, alba stejně jko playlisty, tagy, historii a doporučení.

Roon app si zdarma nainstalujete na libovolný počet zařízení. Roon app je k dispozici pro iPad, iPhone, Android tablet a telefon, počítače Mac a Windows.

Je to snadné. Roon Remote je název aplikace Roon ve většině obchodů s aplikacemi. Jedná se o softwarové dálkové ovládání pro vaši službu Roon. Není to jádro, není to vaše knihovna. Je to prostě způsob, jakým přistupujete k tomu, co máte, a způsob, jakým požádáte Roon Core o přehrávání hudby na vašich zařízeních. Na smartphonech, tabletech a počítačích lze použít aplikace Roon Remote pro iOS, Android, Windows a Mac OS. Všechny jsou vytvořeny pomocí jediné kódové základny, aby se zajistilo jednotné prostředí. Pomocí aplikací Roon můžete procházet a přehrávat hudbu. Můžete si těchto aplikací nainstalovat a používat tolik, kolik chcete. Všechna data jsou udržována synchronizovaná v reálném čase a nedochází k žádnému zpoždění ani k zastarávání dat.

AUDIO DEVICES

Roon Core vytvoří stream k vašim audio zařízením ať jsou připojena k síti nebo jsou připojena pomocí USB nebo HDMI.  Přehrává různé skladby v různých místnostech nebo hraje všude stejný obsah. Může přehrávat obsah i do vašich mobilních zařízení.

Zde můžete zjistit zda Roon pracuje s vašimi zařízeními.

„Audio Devices tedy zvuková zařízení“ jsou součástí systému, který vytváří zvuk. Mohou to být síťové reproduktory, hudební streamer, zesilovače sluchátkové zesilovače, USB DAC (převodníky) nebo dokonce notebook. Dávejte pozor na certifikaci Roon Ready na svých přehrávacích zařízeních. Jedná se o zaručeně Roon podporovaná zařízení, která mají vestavěnu Roon hi-res streaming RAAT technologii. Roon si taková zařízení sám najde  a automaticky jim poskytne nejvyšší možnou kvalitu zvuku. Najdete síťová výstupní zařízení Roon Ready od společností Ayre, Bluesound, B&W, T+A, Cambridge Audio, Chord, dCS, Devialet, Elac, JBL, KEF, Korg, Linn, Mark Levinson, Meridian, Moon, NAD, Naim, Onyko , Oppo, Pioneer, Pro-Ject, TEAC a další. Další podrobnosti najdete v úplném seznamu Roon Ready.

BEZPEČNÝ MULTI-ROOM

Ovládejte hudbu v každé místnosti vašeho domova pomocí příjemného a elegantního uživatelského rozhraní Roon. Přehrávejte v každé místnosti jinou hudbu, seskupujte své pokoje nebo pořádejte večírek se stejným playlistem po celém domě.

JEDNOTNÁ HUDEBNÍ KNIHOVNA

Roon kombinuje veškerou vaši hudbu, takže se nemusíte starat o to, kde je uložena, v jakém formátu je nebo odkud ji streamujete. Roon podporuje hudební soubory uložené na interních a externích pevných discích a NAS, ve vaší knihovně iTunes, živých rozhlasových stanicích a streamovaném obsahu z TIDAL a Qobuz.

Zjistěte, co Roon dělá s vaší hudební knihovnou