Muse 3C

Muse 3C je unikátní gramofon, který umožňuje změnu pohonu třecího na řemínkový během několika  minut.

Motor : 2 (DC)

Rychlosti: 33, 45

Stabilizace rychlosti: Řízené krystalem fázově zavěšené PLL

Max. kolísání otáček : 0,003 %

Napájení:  12 V přes síťový adaptér 220V nebo Reed Source 12V

Barva : Černá, bílá

Raménka: až 2, jakékoliv standardní uchycení, efektivní délka od 9″ do 12″

Muse 1C

Muse 1C je gramofon s řemínkovým (Muse 1C B) nebo třecím (Muse 1C F) pohonem a montáží pro jedno raménko.

Motor : 2 (DC)

Rychlosti: 33, 45, 16, 78 ( 33, 45 s možností manuálního nastavení )

Stabilizace rychlosti: Řízené krystalem fázově zavěšené PLL

Max. kolísání otáček : +/- 0,05 %

Napájení:  10-14V přes  síťový adaptér 220V nebo Reed Source 12V

Raménka: 1, jakékoliv standardní uchycení, efektivní délka 9″ až 12″

Barva : měsíční černá (za příplatek karelská bříza)

Reed – trochu historie

Výrobce gramofonových ramének Reed společnost Tonearms.lt je malá firma s pouhými 5 zaměstnanci, nicméně s velmi zajímavou historií a vývojem.

Designér, konstruktér a majitel společnosti Vidmantas Triukas, vzděláním elektro inženýr, pracuje v oboru hi-fi audio zařízení již od roku 1985. Některé z jeho prací, pojednávající o akustice pocházejí však z raketového výzkumu. Působil totiž v oblasti vědeckého výzkumu akustiky v ultrazvukové oblasti, konkrétně zkoumání akustického hluku plazmy u balistických raket dlouhého doletu, a má tři patentované vynálezy v této oblasti.

V roce 1987, Vidmantas Triukas s několika přáteli postavil „audio set“, skládající se z gramofonu, reproduktorů a zesilovače, a představil jej na v tehdejším SSSR největším veletrhu technických novinek v Moskvě. Díky inovativním řešením (Automatická regulace rychlosti hnacího motoru gramofonu, zesilovač s velmi nízkým lineárním zkreslením atd.) byl oceněn bronzovou medaili v kategorii audio zařízení.

Po roce 1990 Vidmantas začal podnikat v jiných oblastech, ale zvuková zařízení byla stále jeho vášní. V roce 2007 se rozhodl začít podnikat v tomto oboru a přenést něco ze svých vědeckých zkušeností do světa hi-fi. Po ročním výzkumu, testování prototypů, návrzích designu a znovu testování nabídl audiofilům první gramofonovou přenosku série Reed. Od té doby se jeho firma zabývý především vývojem a výrobou speciálních technologií pro nejnáročnější audiofily.

Přesto, že Vidmantas je vynálezce a technický designer, je také velmi vášnivým milovníkem umění. Vystudoval dějiny umění v Sankt Peterburgu.

Vyberte si správné raménko a kvalitní přenosku pro váš gramofon.