PM1

Reprosoustavy B&W PM1 jsou vybaveny zcela novým výškovým reproduktorem, usazeným v separátní zužující se ozvučnici, odvozené od referenční řady 800. Tento výškový reproduktor používá hliníkovou membránu zpevněnou karbonovým kroužkem. Díky zpevnění karbonem se charakteristika aluminiové membrány podstatně přiblížila diamantové, přitom za velmi přijatelnou cenu. Membrána středobasového reproduktoru je již tradičně zhotovena z Kevlarových vláken a o hladký přechod mezi oběma reproduktory se stará vyhybka osazená prémiovými komponenty. Exkluzivitu robustní ozvučnice podtrhuje leštěná povrchová úprava v barvě moka.

Parametry

• Měniče :
-1x 25mm výškový s aluminiovou membránou vyztuženou karbonem
-1x 130mm středobasový s tkanou Kevlarovou® membránou
• Frekvenční pásmo : -6dB na 42Hz a 60kHz
• Frekvenční rozsah : 48Hz – 22kHz ±3dB v referenční ose
• Rozptyl : V pásmu 2dB od referenční charakteristiky
• Horizontálně : více než 60°
• Vertikálně : více než 10°
• Citlvost : 84dB spl (2.83V, 1m)
• Harmonické zkreslení : 2. a 3. harmonická (90dB, 1m), menší než 1% 110Hz – 22kHz
• Jmenovitá impedance : 8Ω (minimum 5,1Ω)
• Dělící frekvence : 4kHz
• Doporučený výkon zesilovače : 30W – 100W na 8Ω
• Maximálmí doporučená impedance kabelu : 0.1Ω
• Rozměry (V x Š x H) : 331 (bez nožiček) x 191 (bez podstavce) x 293mm (včetně mřížky a terminálů)
• Hmotnost : 9,3kg

Tweeter s karbonovým kroužkem

Design nového výškového měniče posunuje hliníkové výškové reproduktory Bowers & Wilkins na novou vyšší úroveň. Tento výškový reproduktor používá hliníkovou membránu zpevněnou karbonovým kroužkem. Tímto zpevněním pomocí ultra tenkého karbonového kroužku se charakteristika aluminiové membrány podstatně přiblížila diamantové.Tato karbonová výztuha zvýšila frekvenční charakteristiku vyzařování až k 40KHz, což má dramatický efekt na syšitelné frekvence nižší než 20kHz.

De – coupling

Důležitá je ochrana sekce výškového měniče před vibracemi basového a středového měniče přenášené do konstrukce skříně. Kapkovité pouzdro výškového měniče je spojeno s hlavní skříní pomocí gelové hmoty, s cílem mechanicky od sebe oddělit oba funkční celky a zamezit tak vzájemnému přenosu vibrací, a současně absorbovat maximum energie, které kevlarem vyztužená hliníková kalota vyzařuje směrem dozadu.

Matrix

Unikátní technologie Bowers & Wilkins nazývaná Matrix™ spojuje jednotlivé díly skříně do maximálně vyztuženého celku. Výkonné basové meniče svým tlakem nemohou rozvibrovat takto konstruovanou skříň a tím je výrazně omezen negativní vliv těchto vibrací na obarvení výsledného zvuku reprosoustavy.

Samostatná montáž tweeteru

Technologie Bowers & Wilkins nazvaná „tweeter on top“ přináší hned dvě výhody. Zaprvé zamezuje situaCI, kdy u běžné reprosoustavy dochází k odrazům zvukových vln vyzařovaným výškovým reproduktorem od hran vlatní skříně. A za druhé umožňuje přesné sfázování se středotónovým měničem.

Výrobce nejvyšší třídy reprosoustav pro domácí a studiový poslech

Výrobky společnosti Bowers & Wilkins jsou na špičce v oboru designu a výroby reprosoustav již více než 30 let. Bowers & Wilkins je synonymem kvality nejen pro studiové, ale i pro domácí použití.

Nejen inovativní design, ale především vlastní špičkové technologie posunuly značku B&W do absolutní špičky a definovaly ji jako etalon zvukové kvality. Jmenujme například diamantové výškové reproduktory, kevlarové membrány, matrixovou konstrukci, flowport dnes již standardy, které se snaží kopírovat celý svět. Tyto technologie jsou výsledkem desetiletí vývoje a práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři B&W spolu s odborníky marketingu hledají a definují nové cesty, jak co nejvíce přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

Další produkty Bowers & Wilkins

B&W Society of Sound

Pro společnost B&W je velmi důležitá přímá vazba na zákazníky proto již před lety spustila projekt „Society of Sound“. Jehož úkolem je spojovat uživatele B&W k možné diskusi, poslechu i sdílení kvalitní hudby. Projekt umožňuje vyjadřovat názory na zvuk a kvalitu jeho reprodukce a provozovat i další aktivity. Do projektu jsou zapojeni jak profesionálové (zpěváci a producenti Peter Gabriel, Dave Stewart ), tak i široká uživatelská veřejnost. Máte-li zájem se zapojit, stačí kliknout na: http://blog.bowers-wilkins.com/