803 Diamond

Třípásmová sloupová basreflexová reprosoustava s basovou sekcí osazenou trojicí reproduktorů o průměru 7″ poskytuje obdobně silný bas jako 802 Diamond a je tak schopna zaplnit poslechovou místnost dynamickým, bohatým a přirozeným zvukem. Vysokotónový reproduktor s diamantovým vrchlíkem a technologií Nautilus, středotónový reproduktor typu FST s tkanou kevlarovou membránou v ozvučnici z Marlanu a membrány basových reproduktorů z materiálu Rohacell. Basreflexové vyústění typu Flowport a ozvučnice zpevněná systémem Matrix. To vše slouží k zajištění excelentní kvality reprodukce zvuku…

Parametry

• Měniče :
-1x 25mm výškový s diamantovou membránou
-1x 150mm středotónový FST s tkanou Kevlarovou® membránou
• 3x 180 mm basový s Rohacellovou® membránou
• Frekvenční rozsah : 35Hz – 28kHz
• Citlivost : 90dB spl (2.83V, 1m)
• Impedance : 8Ω
• Dělící frekvence : 350Hz, 4kHz
• Doporučený výkon zesilovače : 50W – 500W
• Rozměry (V x Š x H) : 1164 x 306 x 457 mm
• Hmotnost : 41 kg
• Barva : Třešeň, červený ořech, klavírní černá

Diamantový Tweeter

Diamantový výškový měnič, který dal celé řadě reprosoustav Bowers & Wilkins jméno je vybaven membránou vyrobenou z průmyslového diamantu. Tato membrána vyniká vysokou pevností a tuhostí, která posunula frekvenční charakteristiku vyzařování až k 80KHz, což má dramatický efekt na slyšitelné frekvence nižší než 20kHz Bowers & Wilkins .

De – coupling

Důležitá je ochrana sekce výškového měniče před vibracemi basového a středového měniče přenášené do konstrukce skříně. Kapkovité pouzdro výškového měniče je spojeno s hlavní skříní pomocí gelové hmoty, s cílem mechanicky od sebe oddělit oba funkční celky a zamezit tak vzájemnému přenosu vibrací, a současně absorbovat maximum energie, které kevlarem vyztužená hliníková kalota vyzařuje směrem dozadu.

Matrix

Unikátní technologie Bowers & Wilkins nazývaná Matrix™ spojuje jednotlivé díly skříně do maximálně vyztuženého celku. Výkonné basové meniče svým tlakem nemohou rozvibrovat takto konstruovanou skříň a tím je výrazně omezen negativní vliv těchto vibrací na obarvení výsledného zvuku reprosoustavy.

Samostatná montáž tweeteru

Technologie Bowers & Wilkins nazvaná „tweeter on top“ přináší hned dvě výhody. Zaprvé zamezuje situate, kdy u běžné reprosoustavy dochází k odrazům zvukových vln vyzařovaným výškovým reproduktorem od hran vlatní skříně. A za druhé umožňuje přesné sfázování se středotónovým měničem.

Výběr produktu řady 800 Diamond

B&W – výrobce nejvyšší třídy reprosoustav pro domácí a studiový poslech

Výrobky společnosti Bowers & Wilkins jsou na špičce v oboru designu a výroby reprosoustav již více než 30 let. Bowers & Wilkins je synonymem kvality nejen pro studiové, ale i pro domácí použití.

Nejen inovativní design, ale především vlastní špičkové technologie posunuly značku B&W do absolutní špičky a definovaly ji jako etalon zvukové kvality. Jmenujme například diamantové výškové reproduktory, kevlarové membrány, matrixovou konstrukci, flowport dnes již standardy, které se snaží kopírovat celý svět. Tyto technologie jsou výsledkem desetiletí vývoje a práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři B&W spolu s odborníky marketingu hledají a definují nové cesty, jak co nejvíce přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

Další produkty Bowers & Wilkins

B&W Society of Sound

Pro společnost B&W je velmi důležitá přímá vazba na zákazníky proto již před lety spustila projekt „Society of Sound“. Jehož úkolem je spojovat uživatele B&W k možné diskusi, poslechu i sdílení kvalitní hudby. Projekt umožňuje vyjadřovat názory na zvuk a kvalitu jeho reprodukce a provozovat i další aktivity. Do projektu jsou zapojeni jak profesionálové (zpěváci a producenti Peter Gabriel, Dave Stewart ), tak i široká uživatelská veřejnost. Máte-li zájem se zapojit, stačí kliknout na: http://blog.bowers-wilkins.com/

Další značky

Kategorie AV produktů