Vinyl Cleaning by Keith Monks

Prodeje vinylů rostou na celém světě. Stále více nadšenců spolu s mladšími lidmi objevuje a znovu zažívá kouzlo vinylové desky, která přenáší nejen hudbu, ale i emoce, což u mnohých přehrávacích systémů zcela chybí. Gramofonové desky z druhé ruky jsou báječným zdrojem hudby za často velmi atraktivní ceny a používání čistícího zařízení na desky je ideální pro obnovení co nejlepšího přednesu. Čištěním se také zlepšuje přehrávání nových záznamů, neboť odstraní z drážek nadměrné množství separačního prostředku, který zbyl na desce po lisovacím procesu.

Keith a Jon se shodli na dvou klíčových otázkách čištění gramofonových desek: Za prvé záznamy musí být čištěny efektivně, aniž by vinyl byl zbavován svých přirozených změkčovadel a za druhé, čištění musí být uživatelsky příjemné. Jon se svým novým designem zůstal věrný těmto originálním zásadám a přidal ještě několik vlastních.

Čištění je jednoduchý proces aplikace čisticí kapaliny a čistícího kartáčku ručně v případě standardního modelu, nebo pomocí čerpadla u klasického Keith Monks čistícího systému v discOveryOne Redux. V obou případech je používána čerstvá čistící tekutina, která dosud nebyla použita pro žádný jiný záznam a nebyla v kontaktu se záznamem v průběhu vysávání. Není tedy kontaminována nečistotou z předchozích záznamů.

Čistič musí být dostatečně tichý, aby umožňil poslech gramofonové desky, zatímco jiná je v procesu čištění. Bez této důležité funkce se z čištění desky se stává nepříjemný proces a je používán méně a méně. DiscOveryOne Redux je nejtišší elektrický čistič gramofonových desek.

Prodigy je kompaktní manuální čistič, který nabízí metodu čištění Monks milovníkům vinylu za přijatelnou cenu. Trvá to trochu déle, ale stojí za to počkat na výsledek. Vypadá a funguje skvěle doma nebo i v malém obchodě s vinyly, kde nabídne zákazníkům tiché a efektivní čištění desek.

MicroLight se šířkou pouhých 42 cm je také tichý a přímo určený pro čištění vinylů zákazníků v prodejně, neboť se designem hodí a krásně zapadne do vašich obchodníchh prostor. Má veškeré vlastnosti typu Redux, kromě vestavěného mycího systému.

Pokud máte trochu více prostoru a vyžadujete větší rychlost a komfort pak je tu pro vás v jednotka navržená a vybavená pro skutečného audiofila. Redux má vše včetně medicinského odsávacího čerpadla a zabudovaného mycího systému. Opravdu vám  ulehčí práci, zvláště pokud musíte čistit spoustou vinylů. Je to také nejtišší sluha.

Další značky

Kategorie AV produktů