Základem „opravdového domácího kina“ je především projektor schopný odpovídajícím způsobem osvítit velkou plochu projekčního plátna v co nejvyšším rozlišení a s věrným barevným podáním.

Projektory SONY zaručují obrazovou kvalitu napříč všemi velikostmi zobrazení. Jsou to špičkové, kvalitní a stylové projektory pro vaše domácí kino. V nabídce jsou projektory klasické i projektory s projekcí na velmi krátkou vzdálenost („short throw“) pracující s rozlišením True 4K  a Full HD. Snadno tedy najdete projektor, který bude plně vyhovovat vašim potřebám. Projektory mají různé světelné zdroje včetně těch nejmodernějších – laserových. Všechny projektory jsou konstruovány s ohledem na úspornost a šetrnost k životnímu prostředí.  Samozřejmostí je kompatibilita se širokým výběrem vstupních formátů, oprava geometrie a pod.

Užijte si v domácích podmínkách projekci s nativním rozlišením 4K jako v kině, tedy počtem obrazových bodů čtyřikrát lepším než Full HD, s dynamickým kontrastním poměrem více než 200.000:1 a se světelným tokem až 10000 lumenů…

X1™ technologie zpracování obrazu

X1 ™ Ultimate / X1 ™ pro projektor využívá uznávané obrazové zpracování BRAVIA TV a optimalizuje jej pro projekci. Neuvěřitelná síla tohoto video procesoru umožňuje zpracování dat v reálném čase pro každý jednotlivý objekt na obrazovce. Výsledkem je obraz s vysokým dynamickým rozsahem, texturou, barvou, kontrastem a realismem, jaký pro domácí kino dosud nebyl k dispozici.

X1™ Ultimate for projector

Funkce: Object-based HDR remaster, Dynamic HDR Enhancer, Object-based Super Resolution, Dual database processing, Digital Contrast Optimizer (jen VPL-GTZ380)

X1™  for projector

Funkce: Dynamic HDR Enhancer, Super Resolution (VPL-VW890ES, VPL-VW790ES, VPL-VW590ES, VPL-XW5000ES)

Sofistikované SXRD panely pro skutečně filmové rozlišení 4K a Full HD

Vysoce sofistikované SXRD panely produkují extrémně jemný nativní obraz díky
dramatické redukci prostoru mezi pixely při velmi vysoké rychlosti odezvy.

Nativní rozlišení 4K: více než čtyřnásobná kvalita oproti Full HD

Digitální budící čipy minimalizují prostor mezi pixely a slaďují červené, zelené a modré složky v každém snímku, a to s neuvěřitelně vysokou rychlostí odezvy 2,5 milisekundy. Toto probíhá mnohem rychleji a stabilněji než u LCD TV, a je tím dosaženo extrémně jemného obrazu bez rušivých bodů a s naprosto přirozeným a plynulým pohybem.

Typické rušivé mřížkování (screen door effect) u projektorů bez technologie SXRD.

Žádné kompromisy: modely VPL-GTZ380ES, VPL-VW5000ES, VPL-VW890ES, VPL-XW5000ES poskytují rozlišení 4096 x 2160 4K resolution (DCI standard pro digitální kamery). Společnost SONY využila poznatky z profesionálních filmových technologií a vyvinula 4K SXRD panely, produkující nativní 4K obraz bez umělého navyšování počtu pixelů.

Panely SXRD minimalizují prostor mezi pixely na 0,2 μm.

Panely SXRD s pokročilou technologií Iris3 u projektoru VPL-HW65ES redukují mezery mezi pixely a reprodukují až 240 snímků za sekundu pro super ostrý obraz. Jelikož naše 3D brýle mají synchronizovanou rychlost závěrky, můžete si vychutnat neuvěřitelný 3D obraz ve vysokém rozlišení s minimálním prolínáním.

4K HDR: maximální vizuální zážitek

Podívejte se na opravdu velký obraz s rozlišením 4K HDR.
Uvidíte film tak, jak to zamýšlel režisér – každý detail, každou texturu, každý barevný tón.

Nativní rozlišení 4K: žádné kompromisy

4K projektory SONY pro domácí kino nabízejí rozlišení 4096×2160, více než čtyřnásobek standardu Full HD. 4K SXRD panely byly vyvinuty společností Sony s využitím 4K technologií z profesionálních projektorů pro kina. Poskytují nativní 4K obraz bez elektronického navyšování počtu pixelů.

Technologie Reality Creation 4K zvyšuje rozlišení Full HD obsahu

Kromě podpory nativního rozlišení 4K jsou SONY 4K projektory vybaveny technologií Reality Creation, která za pomoci exkluzivního převzorkování umožňuje zvýšit rozlišení (upscaling). Tím se dramaticky zvýší rozlišení 1080p obsahu, takže z vaší domácí knihovny stávajících Blu-ray disků získáte mnohem více. Pro větší univerzálnost mohou být filmy zobrazovány ve Full HD, 3D a dokonce i ve 4K upscaling 3D formátu.

Nativní rozlišení 4K: žádné kompromisy

Uvidíte širší rozsah úrovní jasu s využitím HDR, vznikajícímu video formátu, který tvůrcům obsahu umožňuje rozšiřovat jejich kreativitu. Sledujte obsah vysílaný v 4K HDR díky kompatibilitě HLG na Blu-ray discích 4K a u poskytovatelů video služeb, jako je Netflix, Amazon a další. (projektory VPL-VW5000ES, VPL-VW890ES)

Řada technologií pro vylepšení obrazu a barev

4K a Full HD 3D technologie nabízejí živý a vysoce kvalitní obraz. Při zvětšení na 300”/7,6 m to však také znamená, že uvidíte i tu sebemenší vadu. Naše SXRD projektory pro domácí kino mají mnoho funkcí, které zajišťují tu nejlepší kvalitu obrazu.

Technologie Reality Creation

Nová technologie Reality Creation vyvinutá pro 4K projektory pro domácí kino byla nyní uzpůsobena i pro projektor VPLHW65ES. Reprodukuje barvy a textury původního formátu 1080p s tím, že obnoví chybějící informace ztracené během komprimace originálu na disk. Výsledkem je ostrý a jiskřivý Full HD obraz.

Sony Home Cinema

Laserová technologie

Vysoce účinný laserový zdroj světla poskytuje výjimečně jasný obraz s vynikající přesností a stabilitou barev a výrazně větší životností. Až 20 000 hodin prakticky bezúdržbového provozu lze dosáhnout bez nutnosti výměny lampy. Ušetřete čas a peníze a snižte náklady, které jsou obvykle spojeny s výměnou světelných zdrojů.

Režimy Bright Cinema a Bright TV pro kino ve vašem obývacím pokoji

Běžné projektory pro domácí kino obvykle zesilují zelenou barvu, aby se zvýšil jas, což je ale často na úkor kvality. Projektory pro domácí kino Sony využívají režimy Bright Cinema a Bright TV, aby bylo dosaženo vysokého jasu bez zhoršení reprodukce barev nebo kontrastu. Takže ostrý a jasný obraz si můžete vychutnat, i když jste v osvětlené místnosti.

Pokročilá technologie Iris3 pro optimální dynamický kontrast*

Neztraťte žádný detail ve tmavých scénách. Pokročilá technologie Iris3 pracuje jako lidské oko, aby bylo dosaženo optimálního dynamického kontrastu obrazu. Rozdíl v kvalitě obrazu u filmových snímků opravdu uvidíte a budete se doma cítit jako ve skutečném kinosále.

Živé a realistické barvy

Od nejhlubší modré přes nejsvěžejší zelenou až po nejvěrnější červenou. Vychutnejte si barvy stejně jasné a věrné, jako ve skutečném životě. SONY 4K projektory používají unikátní technologii Triluminos pro vytvoření velmi široké palety barev, které jsou ještě průzračnější, hlubší a realističtější.

Technologie 4K Motionflow

Sony projektory využívají pro rychle se pohybující scény technologii Motionflow, která zobrazuje dvakrát více snímků a přechodů za sekundu než je tomu u Full HD, takže rozmazání obrazu je minimalizováno.Některé projektory  využívají technologii 4K Motionflow s režimem “Combination” na vytváření a vkládání dodatečných uměle vytvořených mezisnímků a/nebo černých mezisnímků, jejichž použití výrazně redukuje rozmazání, díky čemuž je pohyb v obraze plynulejší a přirozenější. Režim “True Cinema” pak poskytuje originální kinematografický formát 24p.

Dech beroucí 3D zážitek

Ještě větší zážitek díky technologii sekvenčního zobrazování snímků.

SONY 3D projektory pro domácí kino poskytují vysoce kvalitní 3D obraz pomocí speciální inovované aktivní závěrky od Sony. Technologie sekvenčního snímkového zobrazování přenáší alternativní obraz do levého a pravého oka a synchronizuje je s obrazem na obrazovce pro maximální rozlišení.

VPL-VW5000ES, VPL-VW890ES, VPL-HW65ES, VPL-VZ1000ES, VPL-VW290ES, VPL-VW590ES a VPL-VW790ES. U těchto modelů není nutný externí vysílač nebo kabely. Nejnovější SONY 4K projektory mají vestavěn RF 3D vysílač a automaticky se synchronizují s RF 3D brýlemi. Výsledkem je větší stabilita a širší pokrytí (rádius až 10 m). SONY RF 3D brýle (X105-RF-X1) jsou volitelným příslušenstvím – zakoupení dalších párů navíc znamená, že si zážitek ze 3D bude moci vychutnat opravdu každý.

VPL-VW760ES OCENĚN EISA AWARD 2018-2019

Sony VPL-VW760ES vyhrál na celé čáře jako EISA nejlepší prémiový videoprojektor.