Magnetofonové
pásy a kazety

RTM Recording The Masters jsou magnetofonové pásy vyráběné dle původních specifikací a receptur AGFA a BASF a vycházejí z více než 50 letých zkušeností s magnetickým záznamem zvuku. Každý
z magnetofonových pásů LPR35, LPR90, SM900, či SM911 má své jedinečné vlastnosti, které mají vliv na záznam a reprodukci zvuku ve specifických podmínkách. Aby byl zajištěn dohled na kvalitu výroby a dodržování technologických postupů, byla výroba přesunuta zpět do Evropy, a to do Francie.
Trocha historie
Ač od prvních zadokumentovaných experimentů s magnetickým záznamem zvuku uplynulo již více 130 let, přičemž digitální éra vyřadila analogové pásy z běžného života audiofilů i studiových inženýrů, nelze než konstatovat, že analogový pás díky svým nezaměnitelným vlastnostem nachází stále své nadšené obdivovatele a uživatele.
V roce 2015 společnost MULANN s.a. se sídlem ve Francii koupila firmu PYRAL, předního světového výrobce magnetických pásů, využívajícího výrobní zařízení vytvořené společnostmi BASF / EMTEC. Na základě této akvizice získala vlatnictví originálních receptur pro výrobu analogových záznamových pásů BASF, EMTEC a RMGI, které byly dlouhá léta využívány v hudebních nahrávacích hudebních studiích v celém světě pro tvorbu významných alb. Tyto magnetické záznamové materiály poskytují velmi vysokou citlivost a široký dynamický rozsah pro kvkvalialitní záznam zvuku. Mimo jiné také nabízejí možnost uchovávat zaznamenaný obsah po dobu mnoha desetiletí, což v praxi obvykle znamená mnohem více, než dnes nabízejí pevné disky a běžná optická záznamová média. Tyto magnetické pásy jsou od roku 2016 distribuovány pod značkou Recording The masters. V roce 2018 pak byla obnovena i výroba kompaktních kazet. V roce 2021 přechází celá společnost pod Bridford Group Ltd. a přejmenovává se na RTM Industries se sídlem ve Francii.