Referenční švýcarský High End

WEISS

WEISS DANIEL

Daniel Weiss nastoupil do společnosti Willi Studer AG ve Švýcarsku jako elektro inženýr v roce 1979. Ve vývojovém centru Studeru působil po dobu pěti let. Jeho úkolem byl návrh AD a DA převodníků a převodníků vzorkovacích kmitočtů pro digitální zvukový záznam.

V roce 1985 pak založil vlastní společnost Weiss Engineering Ltd.. Od samého počátku se firma soustředila na návrh a výrobu digitálních zvukových zařízení pro masteringová studia. Masteringové studio je místem, kde záznam získá poslední úpravy pro dosažení optimální umělecké, hudební a zvukové kvality. Modulární systém Series 102 byl první vyráběnou produktovou řadou a prodával se po celém světě pod německou značkou Harmonia Mundi Acustica. I dnes, téměř po 30 letech, je tento systém v některých aplikacích stále ještě aktuální (24 bit / 96 kHz).

Jednou z největších sestav řady 102 byl systém vytvořený pro Sony Music v New Yorku v podobě digitálního mixážního pultu IBIS. Společností Sony byl využíván k mixáži nahrávek vážné hudby.

Na počátku devadesátých let byla uvedena produktová řada Weiss Gambit. Skládá se ze samostatných jednotek, jako je ekvalizér, dynamický procesor, De-Noiser/De-Clicker, AD převodník, DA převodník, převodník vzorkovací frekvence a dalších. Řada Gambit posunula ergonomii a zvukovou kvalitu na novou úroveň. Interní 40 bitový procesing s plovoucí řádovou čárkou a vzorkovací frekvencí až 96 kHz jsou jeho základem. Společnost Weiss Engineering je uznávána jako špičkový dodavatel řešení pro zpracování signálu při masteringu. Velmi pravděpodobně byla řada CD z vaší sbírky masterována právě pomocí zařízení Weiss….

V roce 2000 pak Weiss vstoupil do světa High-End zařízení s novou produktovou řadou. S využitím zkušeností a znalostí z konstrukce vysoce kvalitního audio vybavení pro nejnáročnější klientelu, tedy masteringové inženýry, bylo logickým krokem navrhnout zařízení pro náročné audiofily.

DA převodník MEDEA a CD transport JASON byla prvními zařízeními této řady. Později byl doplněn Firewire DA převodník DAC202 a Firewire rozhraní INT202 a INT203. Nejnovějším produktem je pak síťový přehrávač MAN301, který definuje postoj k nejmodernějším trendům v oblasti hardwaové a softwarové technologie pro audiofilské přehrávání zvuku.

Další značky