Řada 8

High-End individuální moduly. Společnost T+A vyvinula dlouhou řadu špičkových produktů, které získaly vynikající pověst díky konstrukčním řešením převodníků a zesilovačů. Ty byly obecně používány ve všech přehrávačích a integrovaných zesilovačích T+A, ale díky DAC 8 DSD, MP 8 a AMP 8 byly využity jejich technlogie a inovace v jednotlivých komponentech a vznikly tak kompaktní high-end systémy s vynikajícími vlastnostmi a zvukem.

Filosofie designu

DAC 8 bylo první zařízení T+A, které bylo navrženo tak, aby fungovalo výhradně jako převdník a dosáhlo fantastického výkonu díky použití nejlepších technologií a nekompromisního designu.
Jeho nástupcem je DAC 8 DSD, který je výsledkem neustálých investic do vývojových prací. Nyní je schopen zpracovat dokonce i DSD formáty v ultra-vysokém rozlišení s použitím dedikovaného T+A True One Bit převodníku. To znamená, že disponuje nejnovějšími technologiemi, které převedou signál z jakéhokoli digitálního zdroj na perfektní analogové signál v ultra vysoké kvalitě.
DAC 8 DSD je špičkový komponent pro použití s ​​digitálními zdroji v klasickém systému High-End, který není schopen zpracovávat digitální zdroje přímo nebo ne v dostatečně vysoké kvalitě. S vynikajícím předzesilovačem a sofistikovaným ovládáním hlasitosti dokáže DAC 8 DSD také řídit kvalitní výkonové zesilovače nebo přímo aktivní reprosoustavy.

Právě pro tento účel byl pak vyvinut výkonový zesilovač AMP 8. Tento komponent vychází z technologií a obvodů zesilovačů řady HV a R, což jednoduše znamená, že nabízí vynikající zvukové vlastnosti a velmi vysoké napěťové rezervy navzdory malým rozměrům.
Nový multimediální přehrávač MP 8 potom doplňuje řadu 8. MP 8 vychází z obvodových řešení řady R, konkrétně z MP 2000 R MKII a je to opravdový digitální multi talent. Obsahuje širokou škálu digitálních zdrojů, od mechaniky CD přes vysokorychlostní klient až po modul Bluetooth, a zpracovává všechny z nich na nejvyšší audiofilské úrovni. Série 8 představuje komplexní High-end systém, který nabízí extrémně vysoký výkon, přestože je úžasně malý a kompaktní.
Pouzdra jsou celohliníkové konstrukce: základní deska a horní kryt jsou opracovávány z masivních hliníkových desek o tloušťce 6 mm a boční a přední panely jsou vyráběny z hliníkových profilů. Všechny interní konektory a spoje jsou vyrobeny z pozlacené mosazi, eliminujíce tak přítomnost feromagnetických materiálů, které by mohly vyvolat rušení. Těžké pouzdro spočívá na tlumících antivibračních nožičkách.

Základní parametry

Zdroje
CD-transport; FM-, FM HD-, DAB+ Tuner; Bluetooth streaming; Digital Connecting Board; High Res Streaming Client s hudebními službami Tidal, Deezer, qobuz; Roon Ready
Konektivita
Digitální  vstupy a výstupy
High Res systémová sběrnice pro DAC 8 DSD
Digitální vstupy
4 x high quality RCA, 1 x opt. TOS-Link, 1 x BNC, 1 x AES/EBU
USB (Device mode)
USB Class 2 Mode; support for asynchronous data transfer
D/A – převodník
PCM: Double-Differential-Quadruple-Converter, four 32 Bit D/A-converters per channel
DSD: T+A True 1 Bit Converter; direct DSD Signal path up to DSD 512 (22,6 MHz)
Frekvenční odezva
2 Hz – 100 kHz
Output stage
Double Mono »State of the Art«; 100 kHz bandwidth
Nominální výstupní výkon
do 4 Ohm 2 x 110 W
do 8 Ohm 2 x 80 W
Frekvenční odezva
1 Hz – 200 kHz
Vstupy
symetrické (XLR) a high level (RCA)
Design
symmetrical, double mono with HV – technology

Komponenty řady 8

MP 8

High End mnohazdrojový přehrávač

DAC 8 DSD

High End D/A převodník

AMP 8

High End zesilovač

Další značky

Kategorie AV produktů