hana eh recenze hifi voice 2HANA EH recenze

HANA EH recenze, kterou pro server hifi-voice sepsal Daniel Březina se tentokráte věnuje gramofonové přenosce japonské značky HANA.

HANA EH se ukrývá v pěkném brčálově zeleném těle z kompozitního nerezonujícího plastu s nezaměnitelným japonským znakem vpředu a označujícím popiskem po stranách. Není tu nic konstrukčně překvapivého. Písmeno E v názvu označuje eliptický hrot z umělého diamantu. Chvějka je hliníková.

Všechny přenosky HANA jsou typu MC, tedy s pohyblivou cívkou. Model EH váží 5 gramů a jak vyplývá z názvu, nabízí vysoké výstupní napětí 2 mV / 1 kHz, takže by přesnoska měla jít použít i s většinou běžných MM předzesilovačů.

Výrobce z dalších parametrů uvádí souběh kanálů lepší než 2 dB / 1 kHz, doporučený přítlak 2 gramy nebo separaci kanálů lepší než 25 dB / 1 kHz. Pracovní frekvenční rozsah činí 15 – 25 000 Hz, impedance 130 Ohm / 1 kHz a doporučená zatěžovací impedance je 47 kOhm, což opět potvrzuje kompatibilitu s běžným MM vstupem.

Pokud ještě nemáte v gramofonovém světě jasno, ale přitom míříte za co nejlepším zvukem, aniž byste sklouzli do propasti pravděpodobně nekonečně vysokých cenovek, které za analog můžete utratit, je značka přenosek HANA velmi dobrým startovním bodem – už základní model EH vás katapultuje zvukovou kvalitou do světa středního hi-fi a nechá za sebou všechny ty proslulé a oblíbené přenosky, které do svých šasi instalují rádi i poměrně prestižní výrobci. A to o celkem zřetelnou koňskou délku. Ano, zvuk není perfektně neutrální, ano, není úplně ideální, pokud posloucháte primárně metal nebo jiné „dravé“ žánry. Pokud ale chcete takovou tu „vinylovou“ pohodu, pokud máte rádi vřelejší zvuk a pokud chcete s hudbou tak uvolněně proplouvat, laskat se a nechat se s melodickou kultivovaností hladit téměř jakoukoliv hudbou, pak jste na správné adrese. Za rozumné peníze totiž nabízí HANA EH lehkost ve všech směrech – lehkost při instalaci a seřízení, tak hlavně lehkost v každé minutě následujícího poslouchání. Skvělá přenoska, která se stejně snadno může stát skvělým výchozím bodem do „dospělého“ analogu, i trvalým společníkem pro každý základní i střední gramofonový řetězec.

Daniel Březina.

Přečtěte si celou recenzi zde

hana eh recenze hifi voice