Sluchátka Solitaire P-SE

Solitaire P SE jsou sluchátka postavena na základech Solitaire P.  Planární magnetické měniče jsou velmi podobné elektrostatickým zařízením, neboť jejich membrána je také tvořena tenkou membránou poháněnou silným magnetickým polem. Rozhodnutí začít vývojem planárního magnetostatu a teprve poté pokračovat elektrostatickým zařízením bylo založeno na zjištění, že magnetostat má širší oblast použití, protože nevyžaduje napájecí napětí – jako je tomu u elektrostatických měničů. Obě tyto konstrukce jsou ovšem ideální pro skutečně High-End sluchátka a jsou již svou technickou podstatou lepší než dynamické alternativy.

Od měniče TPM 2500 až po připojení náhlavního mostu je každá jednotlivá součástka a podsestava vyráběna v nejpřísnějších možných tolerancích pomocí přesných dedikovaných nástrojů. Konstrukce sluchátek využívá různé plasty s rozdílnými vlastnostmi, které jsou vybrány podle funkce a konkrétního použití: košíčky vykazují velmi vysoké vnitřní tlumení, třmeny a upevnění mostu jsou mechanicky odolné a extrémně robustní. Povrchové úpravy jsou provedeny speciálními laky vyvinutými pro letecké aplikace. Sofistikovaný design TPM 2500 ve spojení s uspořádáním magnetů, zvukovodem a membránou linearizuje zvukové pole a charakteristiku vyzařování. Hudba je reprodukována ve své nejčistší podobě: Solitaire P-SE ukazují hudbu takovou, jaká je. Přirozená, naprosto věrná reprodukce je prvním přikázáním všech zařízení T + A.

Technologie

Mnoho planárních magnetických sluchátek vykazuje značné podstatné nevýhody, včetně nízké účinnosti, vysoké hmotnosti a často velmi nízké impedance. Od samého počátku konstrukčních prací na sluchátkách se vývojáři T+A zaměřili eliminaci těchto problémů. Rozhodujícím faktorem v tomto úsilí bylo použití těch nejlepších materiálů a přesnosti zpracování . Sluchátka obsahují několik dílčích sestav s minimální tolerancí, které se skládají z vysoce pevných plastů nebo karbonu a v souladu s jejich funkcí a jsou vyrobeny s tolerancí setin milimetru.
Jádrem Solitaire P-SE je nový měnič TPM 2500, jehož základní konstrukce je založena na TPM 3100 (měnič Solitaire P). Vysoce výkonné neodymové magnety TPM 2500 jsou vyrobeny s přesně vypočítaným tvarem segmentu a zároveň jsou přesně přizpůsobené délky, aby vyhovovaly oválnému obrysu ozvučnice; to zajišťuje, že generované magnetické siločáry mají homogenní průběh a nedochází k žádné turbulenci; proudění vzduchu zůstává vždy laminární. Precizní konstrukce přídržných kroužků a upevnění magnetu udržuje polohu membrány přesně v lineární části magnetického pole a zajišťuje, že je schopna generovat vysoké akustické tlaky bez zkreslení a s obrovským dynamickým rozsahem, prakticky bez setrvačnosti. Tento design také eliminuje potřebu protilehlých magnetických systémů, což pomáhá udržovat nízkou hmotnost sluchátek. Membrána je schopna volně vibrovat ve směru náušníků, protože mezi membránou měniče a uchem není žádná akustická překážka. Samotná membrána TPM 2500 se skládá ze speciálního ultratenkého – a tedy ultralehkého – filmového materiálu potaženého přesně směrovaným a vypočítaným polem vodičů, jehož impedance je kolem 45 Ohmů.

Otevřená konstrukce solitaire P-SE předchází problémům rezonance uzavřených systémů a umožňuje nerušenou vibraci membrány. Polštáře náušníků jsou vyráběny ručně v Německu. Skládají se ze syntetické hypoalergenní kůže a přírodní kůže Alcantara. Z tohoto důvodu jsou při kontaktu s pokožkou velmi příjemné i při dlouhém poslechu.

Při hledání optimálního zvuku je kvalita spojovacích kabelů zásadním článkem v řetězci. Jsou použity kabely symetrické konstrukce, s velmi nízkou indukčností a kapacitancí a  optimální impedancí. Skládají se z bezkyslíkatých měděných (OFC) vodičů s pečlivě nanesenou stříbrnou vrstvou. Čtyři signálové vodiče jsou zapředeny do bavlněného obalu s postříbřeným stíněním. Tato konstrukce izoluje elektromagnetické vlivy a tlumí mechanické rezonance. Samozřejmostí jsou konektory v nejvyšší kvalitě. Ve sluchátkách se používají profesionální dvoupólové konektory vojenské kategorie. Celý kabelový svazek, včetně konektorů a rozbočovačů, je dokončen a opláštěn v rámci jedinoho výrobního procesu, čímž je zaručena robustnost a odolnost kabelu při zachování ohebnosti. Izolační vrstvy kabelu se skládají z vysoce kvalitních hmot Hytrel® a TPE. Tyto elastomery neobsahují PVC ani latex a jsou vyráběny bez přídavku toxických změkčovadel. Se sluchátky jsou dodávány dvě kabelové sady: jedna s konektorem 6,3 mm a druhá se symetrickým 4,4 mm konektorem Pentaconn, který nabízí optimální přenosový odpor pro nejlepší možnou kvalitu zvuku. Jak se dá očekávat, všechny kontakty jsou zlacené.

Ke ztažení

Brožura Solitaire P

Anglicky

Základní parametry

Typ sluchátek

Otevřená kryjící ucho

Typ měniče

Planární magnetostatický

Impedance

45 Ohmů

Frekvenční rozsah

8 Hz – 45 kHz

Zkreslení

< 0,015 % @ 100 dB Maximální SPL

> 130 dB

Rozměry měniče

elipsa 110 x 80 mm

Možnost připojení

Kabel nesymetrický jack 6,35 mm, symetrický 4,4 mm Pentaconn

Použité materiály

Termoplast, nerez ocel, umělá hypoalergenní kůže, alcantara

Hmotnost

440 g bez kabelu

Komponenty

Solitaire P

Planární magnetostatická sluchátka

Solitaire P-SE

Planární magnetostatická sluchátka

HA 200

Sluchátkový zesilovač

Solitaire P

Příslušenství ke sluchátkům

Další značky

Kategorie AV produktů