Elektrostatická sluchátka SR-X9000 pro  skutečně nejnáročnější audiofily

Silný zvuk s nejjemnějšími detaily bez rušivých vlivů
Důvodem pro vývoj nových sluchátek SR-X9000 bylo překonání sama sebe. Prostě získat čistý silný zvuk dříve ještě nikým nedosažený. SR-X9000, která překonávají i model SR-009.  Jsou vybavena zcela nově vyvinutou čtyřvrstvou pevnou elektrodou „MLER-3“. Kombinací velkých kovových mřížek vyvinula společnost STAX vícevrstvou elektrodu MLER-2. Kovová síťka snižuje odpor vzduchu a effekt reflexe a tím zajišuje vysokou zvukovou transparentnost. Kovové pletivo je použito jako ideální materiál pro pevné elektrody. Dosud však byla práce s kovovým pletivem příliš komplikovaná a na výrobu elektrod se nepoužívalo. S využitím technologie difuzního spoje (termokompresní lepení), která byla vyvinuta při výrobě elektrod pro SR-009 a SR-009S, však lze kovové pletivo bezpečně zpracovat a použít jako materiál pevných elektrod.

Membrána je vyrobena z ultratenké hi-tech plastové fólie. Díky úspoře hmotnosti jejíž hodnota je blízká nule je realizována skvělá přechodová charakteristika. Od nejnižších basů až po vysoké tóny se tím zlepšuje linearita zvuku. Plocha membrány se oproti modelu SR-009S zvětšila o 20 %. Tímto průlomovým řešením se realizuje zatím nejširší zvukové pole vůbec.
Kryt zvukové jednotky je vyroben z odolného frézovaného hliníku. Tato nová konstrukce zpevňuje zvukovou jednotku a zcela eliminuje nežádoucí vibrace. Zvuková vlna ze zářiče se rozvíjí plynuleji. Vylepšená akustická charakteristika uvnitř skříně realizuje čistší zvuk neovlivněný reflexemi.

Kromě toho byl hlavní materiál sestavy náhlavního oblouku změněn na nerezovou ocel. Oblouková sestava je odolnější vůči zkroucení a měnič stabilněji přiléhá k vašim uším. Měniče jsou vybaveny náušníky z ovčí kůže pro lepší prodyšnost a pohodlí.
Inženýři ve STAXU vyvinuli nové vlastní řešení struktury elektrod vlastního měniče. SR-X9000 stejně jako SR-009 výrobce osadil měničem s ohromujícím frekvenčním rozsahem od 5Hz až po 42kHz ! Měnič disponuje impedancií 145 000 ohm a jeho citlivost je 100 dB.
Bylo tak dosaženo zvětšení plnosti a síly zvuku při udržení všech detailů, díky čemuž jsou produkty STAX tak vyhledávány audiofily na celém světě.

Pevné kovové pouzdro
Ochranná mřížka, která je zpravidla instalována rovnoběžně se zvukovým prvkem, vytváří přímé odrazy, které mají na zvuk rušivý vliv. Tento problém je u modelu SR-X9000 vyřešen. Ochranná síťka je na sloupcích různé délky vpředu a vzadu. Tato konstrukce mění výšku mezery mezi zvukovým prvkem a ochrannou mřížkou. Ochranná mřížka tak není rovnoběžná se zvukovým prvkem a úhel odrazu je zcela kontrolovatelný.

Perfektně nastavitelné náušníky
Nejvyšší možný komfort pro maximální požitek ze sluchátek SR-x9000 je poskytnut náušníky, které se zformují zcela dle tvaru Vaší hlavy.

Sluchátka SR-X9000 se dodávají samostatně a je nutno je doplnit napájecím elektronkovým zesilovačem STAX. Ke sluchátkům SR-X9000 je dodáván obal v podobě pevného dřevěného kufříku, který je chrání před mechanickým poškozením a prachem.

• Pevná elektroda: MLER-3 (Multi Layer Electrodes)

• Frekvenční rozsah : 5 Hz až 42 kHz

• Elektrostatická kapacita: 110pF (obsahující kabel)

• Impedance : 145 kOhmů / 10 kHz

• Citlivost : 100dB

• Max SPL : 118dB / 400 Hz

• Polarizační předpětí : 580 V

• Identifikace kanálů : Značkami L a R a typem čáry na kabelu

• Náušníky : Dotyková plocha vysoce kvalitní přírodní kůže s vysokou trvanlivostí a komfortem, boky vysoce kvalitní syntetická kůže

• Kabel : stříbřený 6N (99,9999%) nízkokapacitní plochý kabel s 6-ti paralelními vodiči

• Délka kabelu : 2.5m a 1.5m (oba součástí balení)

• Hmotnost : 432 g bez kabelu

Při koupi elektrostatických sluchátek STAX a jejich příslušenství se vždy přesvědčte, zda je obal produktu opatřen touto nálepkou, která potvrzuje autenticitu produktu a je posléze důležitá pro uplatnění záruky a podpory v České republice.

Doporučené zesilovače

ZesIlovač STAX SRM-700S

Zesilovač STAX SRM-700T 

Zesilovač STAX SRM-T8000

Produkty STAX

Další značky

Kategorie AV produktů