Britská společnost Prism Sound dodává úspěšné vysoce kvalitní analogové i digitální studiové produkty již 30 let. Společnost založili pánové Boswell a Dennis v roce 1987, nicméně již o nějakých šest let dříve spolu pracovali na prvním mixážním pultu s vestavěným DSP pro jinou společnost. Firma se původně zabývala vývojem a poradenstvím pro výrobce profesionální a spotřební audio elektroniky. Do portfolia společnosti patří i softwarová a hardwarová řešení pro nahrávání a mastering SADiE. V současnosti Prism Sound vyrábí vlastní high-end nahrávací a masteringové produkty, stejně jako audio testovací a měřicí zařízení a DAW software.

Verifile

Verifile je progresivní nová proprietární technologie nabízená exkluzivně s produkty Prismsound, která umožňuje rychlou kontrolu chyb datových toků (audio streamů) a nahraných souborů. Odhalí bez kompromisů kliky, chyby, dropy a narušená metadata.

Verifile je řešením problémů se spolehlivostí, které již od počátku počítačového nahrávání zvuku trápí nahrávací studia. Obecně počítače, ať už Mac, PC nebo jiný operační systém, jsou navrženy tak, aby prováděly širokou škálu simultánních úloh, ve které zvuková nahrávka tvoří pouze malou část. Dokonce i když se uživatel snaží dát zvukové nahrávce nejvyšší prioritu, operační systém počítače protože není pro tento účel navržen (dokonce i když je optimálně nakonfigurován, což je zřídka) přeruší proces nahrávání zvuku a udělí prioritu jinému systémovému procesu . To platí zejména při práci na rozsáhlých projektech s mnoha kanály ve vysokém rozlišení s nízkou latencí, která vyžaduje nepřetržitou vysokou datovou propustnost sběrnice a kapacitu operační paměti. Výsledkem je většinou zaznamenaný „drop out“ . Každý, kdo pracuje se  zvukem na počítači, se setkal s opakovanými nebo chybějícími vzorky nebo celými sekvencemi, náhodnými kliky v signálu, dokonce i záměnou kanálů.

Verifile je „citlivě steganografický“ proces, který vkládá vyseparovaná data do ditheru AD převodníku, obsahujícího rotující hash kód , který umožňuje důkladnou a neustálou kontrolu zvukových dat. Obnovení těchto dat z audio streamu nebo souboru umožňuje ověřit, že stream nebo soubor obsahuje přesně ta audio data, která byla vytvořena AD převodníkem v době záznamu. Veškeré nesprávné vzorky, chybějící nebo opakované segmenty zvuku nebo jiné zvukové chyby ve výsledných souborech lze spolehlivě rozpoznat a mít tak úplnou jistotu, že zaznamenaný soubor je bezchybný.

Zpracování jakéhokoliv záznamu Verifile, jako je EQ, změny úrovně, dodatečné opakování, konverze vzorkovací frekvence apod. způsobí, že nedojde k dekódování hash kódu, a bude indikováno že záznam není originál.

Kategorie AV produktů