QSC

Inovativní zařízení pro kina

Obraz - zvuk - měření - podpora pro handicapované

Produkty pro kina

QSC převzala kalifornskou společnost USL Inc., která vyvíjí a vyrábí zařízení pro filmový zvuk, zvukové procesory, a obrazovou měřící techniku a nyní jsou tyto produkty dodávány pod značkou QSC.  Firma je nositelem řady ocenění za přínos filmovému průmyslu včetně technického “ Oscara “ tedy ceny Akademie v roce 1997.

Zařízení pro zrakově a sluchově hendikepované diváky kin

QSC nabízí řešení pro sluchově i zrakově postižené diváky kin a to prostřednictvím infračervené technologie IR. Systém skrytých titulků je navržen tak, aby přenášel data Hi (pomocná stopa pro sluchově postižené) a VI-N (popisný zvuk pro zrakově postižené). Pomocné brýle QSC – USL nabízejí skvělý filmový zážitek pomocí standardního IR přenosu stejně jako zobrazovací jednotka určená k montáži na sedadlo. IR signál je distribuován do celého hlediště, divák tedy není omezen konkrétními sedadly. USL technologie podporuje až čtyři jazykové verze (v závislosti na DCP obsahu).

USL CCH-100 Brýle se skrytými titulky

Titulkovací brýle Captionwear™ CCH-100 jsou lehké, pohodlné a dají se nastavit zvlášť pro levé a pravé oko. Tlačítko výběru jazyka a další jsou umístěny na lehkém napájecím zdroji, který je součástí sady brýlí. Standardní baterie typu AA umožňují 20 až 30 hodin nepřetržitého provozu. Sadu dobíjecích akumulátorů je možno objednat jako volitelné příslušenství. Vysílač IR (infračerveného) signálu vysílá skryté titulky a dva kanály zvuku do hlediště. HFR nemá vliv na funkci USL zařízení. 3D brýle mohou být nošeny přes nebo pod CCH-100 Captionwear

USL CCR-100 Zobrazovač skrytých titulků

CCR-100 je titulkový přijímač určený pro montáž na sedadlo. Standardní přijímač / zobrazovač se uchycuje do držáku nápojů na sedadle. Nastavitelný husí krk umožňuje divákovi zvolit správnou pozici zobrazovače titulků. Využívá IR (infračervený) přenos – lze využít kdekoli v sále. Standardní baterie umožnují až 36 hodin nepřetržitého provozu. Akumulátory a dobíječka jako volitelné příslušenství. Je li v DCP více než jedna jazyková verze, divák si může vybrat z celkem 4 verzí. Speciální filtr potom zabraňuje viditelnost titulků pro okolní diváky.

USL IRH-280 Sluchátka

Sluchátka pro zrakově hendikepované diváky a diváky s lehkou sluchovou vadou. Nezávislé nastavení hlasitosti pro levé a pravé ucho. Přepínání mezi dvěma frekvencemi 2.3 MHz nebo 2.8 MHz. Napájení pomocí AAA článků.

IRC-28C Vysílač skrytých titulků a audia

Pomocné systémy USL přenášejí zvuk pro sluchově postižené, popisnou zvukovou stopu a titulky až ve čtyřech jazycích pomocí jednoho IR vysílače. Signál se odráží od plátna a pokrývá celé hlediště. Použití IR vysílače eliminuje interferenci mezi sousedními sály nebo s jinými rádiovými vysílači. Titulkové systémy USL jsou kompatibilní se všemi kino servery slučitelnými s SMPTE normou pro digitální kina. Vysílač IR signálu vysílá skryté titulky a dva zvukové kanály do hlediště.

AV zařízení pro kina

Zvukový procesor JSD-60 je navržený pro aplikace v kinech s novými DCI digitálními projektory. Absolutně špičková zvuková kvalita je zaručena nízkým vlastním šumem a zkreslením procesoru. Jako doplněk k standardním funkcím nabízí procesor JSD-60 ještě možnost rozšíření o Dolby Digital a DTS dekodéry pro alternativní obsah a 8 kanálů výstup s biamp pro hlavní kanály a dva LFE. Samozřejmostí je i konfigurace z PC pomocí rozhraní RS-232. Vestavěný překlenovací obvod (bypass) pak zaručuje stálou funkci systému i v případě poruchy.

USL JSD-60
USL JSD-100

Zvukový processor navržený speciálně pro aplikaci v digitálních kinech. Špičkový přednes je zaručen nízkým vlastním šumem a zkreslením. Jako doplněk k osmi standardním formátům nabízí procesor JSD-100 ještě dva plně uživatelsky nastavitelné formáty s možností změny nastavení úrovně u tří až pěti kanálů. Vestavěný překlenovací obvod (bypass) pak zaručuje stálou funkci systému i v případě poruchy.

Testovací a měřící zařízení

QSC-LSS-200
LSS-200 světelný a zvukový senzor

Zvukový a světelný senzor pro měření v hledišti. Měření akustického tlaku, luminance a barevné teploty. Napájení po CAT 5.

USL DAT-100 Digital audio tester

Digitální audio testér s 25 pin výstupem se zapojením pro DCI nebo DMA-8.

USL MMP-10 Mikrofonní multiplexer

Mikrofonní multiplexer je snadno použitelný nástroj s laboratorní kvalitou mikrofonních vstupů.

USL PCA-100+ barevný analyzátor

Nezbytný pro nastavení kolorimetrie digitálního projektoru.

Kategorie AV produktů