Routing

Mixování

Síťování

Ovládání

Spínání

Modulární digitální mixážní pult 52/RX

Routing

Mixování

Síťování

Ovládání

Spínání

52/RX

• Pro vysílací On-air aplikace, přenosové vozy, video post-produkci, router nebo on-air switcher.
• Robustní konstrukce pro provoz 24/7
• Intuitivní konfigurační software
• Variabilita modulů
• Rackové verze modulů
• Ovládání TFT dotykové displaye
• Připojení k Core DSP jedním kabelem CAT (audio, ovládání, napájení)
• Talkback matrix
• Navrženo pro distribuovaný systém
• Modulární systém, velká variabilita
• Velmi nízká spotřeba
• Tichý provoz
• Široký rozsah ovládání a síťových nastavení

Modularita jako základ

52/RX je flexibilní systém, který se uplatní stejně dobře ve vysílacích studiích, produkčních studiích, video postprodukci tak i v přenosových vozech. Využívá se nejen jako mixážní systém, ale i jako výkonný přepojovač – router. Používáte-li 52/RX jako mixážní pult, můžete konfigurovat stoly až do velikosti 48 faderů. Moduly 52/RX vycházejí z architektury modulů DHD RM3200D a RM 4200D nicméně bylo převzato i mnoho nových vlastností Řady 52. Všechny moduly se propojují standardním Ethernetovým kabelem umožňujícím pracovat modulům s DSP Core až na vzdálenost 100m. Můžete nadefinovat až čtyři nezávislé mixy pomocí jediné DSP Core jednotky. Plná podpora TFT dotykových displayů. Můžete používat i moduly Řady 52/MX. 52/RX ovládací moduly mají stejné rozměry jako moduly M3200D a RM 4200D, můžete tedy vyměnit staré moduly bez výměny nábytku. Používáte-li 52/RX jako Router, můžete nejen směrovat signály, ale využít i možnost dalšího signálového zpracování. Jsou i možnosti navýšení redundance systému.

Řada 52 to není jenom hardware sám o sobě – největší výhodou systému je jeho konfigurovatelnost. Snadno použitelný software pracující na platformě Windows vám pomůže nastavit chování systému, aby odpovídal vašim požadavkům. Dojde-li ke změnám lze systém snadno přizpůsobit. To je zvláště užitečné,pokud studio potřebuje uplatnit nové nebo měnící se pracovní postupy v budoucnosti. Všechny řídicí moduly jsou propojeny pomocí standardní CAT 5/6 kabeláže s využitím napájení Power over Ethernet (PoE). To vám dává volnost umístit modulydo sestav studiového nábytku bez obav z délky a množství kabelů. Tímto způsobem můžete vytvořit mixážní pult podle toho, jak pracujete, ne naopak. Přidejte pokročilé rozhraní a možnosti dotykových obrazovek TFT a výsledkem je opravdu flexibilní audio mixer.

Snadná konfigurace

52/RX systém se skládá ze tří hlavních částí. DSP Core – tedy jádro se svými vstupními a výstupními rozhraními a výkonem procesorů pro zpracování zvukových a ovládacích signálů, ovládací panely a moduly a v neposlední řadě software. Zprovoznění 52/RX znamená konfiguraci systému pomocí Toolbox5 softwaru. Tento proces, který provede buď přímo DHD nebo systémový integrátor, přenese vaše požadavky do systému.

Standardní systém může být rozšířen o funkce specifické pro různá broadcast prostředí: 5.1 surround procesing. Zpoždění (Delay) pro každý fader. Loudness měření na TFT displayích. Můžete také využít DHD PC software pro routing nebo dálkové ovládání vašeho mixážního pultu.

TFT dotykový display jako ovladač. TFT dotykový display je jeden z klíčových prvků pro přímé a velmi flexibilní ovládání mixů Řady 52. Může být umístěn v různých pozicích např. nad faderovými moduly, samostatně na stole nebo v racku. S použitím konfiguračního software mu přiřadíte požadované funkce.

Plnohodnotné moduly – racková verze. Moduly mix. pultu v racku? Stačí použít Q-Panel v 1U výšce a namontovat moduly potřebné pro poslech, talkback, přepojování a pod. Moduly jsou opět konfigurovány pomocí Toolbox software.

Flexibilita

24 faderů pro odbavovací pracoviště a produkci

Hlavní mixážní pult pro studio, nebo přenosový/záznamový vůz. Je snadné navrhnout si pult dle vlastní potřeby. Všechny faderové moduly nabízejí dostatek konfigurovatelných ovládacích prvků pro rychlé a přímé ovládání. TFT dotykové displaye zobrazují signálové parametry a nastavení a obojí usnadňuje ovládání v reálném čase. Centrální sekce obsahuje vše potřebné pro poslech, talkback a ovládání včetně vlastního TFT displaye.

12 faderů pro živé vysílání

Přesně co potřebujete – mixážní pult pro standardní studia a přenosové vozy. Intuitivní ovládání a dostatek faderů.

4 fadery pro DJ a novináře

Všechny potřebné funkce na malé ploše. Srozumitelné uživatelské rozhraní bez zbytečné komplexnosti.

DSP Core – srdce systému

Core 52/XC nabízí 12 APC portů. Tyto speciální RJ45 porty propojují ovládací moduly a I/O boxy (vstupyvýstupy) s Core – jádrem systému. Používají se standardní CAT kabely, které přenášejí audio, napájení i ovládací signály proto APC. I/O boxy a ovládací prvky lze umístit dle potřeby bez omezení vyplývajících ze standardní kabeláže. Potřebujete-li více než 12 APC portů, lze systém rozšířit až o dva 52/XC koncetrátory. Každý z těchto modulů přidá dalších 12 APC portů a je připojen pomocí optického kabelu. Všechna audio a ovládací data jsou přístupná ze všech APC portů.

Jádro signálového zpracování 52/RX je uloženo v kompaktním 1U modulu. Lze použít i DSP jádra z XC a DX produktových řad. Tento specializovaný hardware provádí veškeré zpracování signálů a ovládání systému. Nové Core moduly mají dostatečný výkon i pro velmi náročné aplikace. Jeli třeba mohou zpacovávat přepojovač 2000×2000 signálových cest a zároveň obsloužit 64 faderů s plným signálovým procesingem. Core systém neobsahuje PC a pracuje bez hard disků a baterií.

Konektivita pro audio a ovládací signály je zajištěna pomocí XLR-I/O modulů v půlrackovém provedení o výšce 1U. Vaše zvolená rozhraní pak propojíte pomocí CAT 5/6 kabelů. Jsou připraveny moduly pro připojení analogového a digitálního audia, MADI a GPIO. Všechny ovládací moduly a TFT displaye používají pro komunikaci s Core Ethernet. Systémy dalších výrobců mohou používat Ethernet, sériové připojení nebo GPIO pro interfacing s 52/MX.

Další produkty DHD

 

Další značky

Kategorie AV produktů