Caruso R

Caruso R

Na podzim 2008 představila společnost T+A první model Caruso, který spojil geniálně celkový design s nejlepšími dostupnými součástkami, podsestavami a materiály. Tento kompaktní stereofonní systém byl navržen tak, aby nahradil konvenční mini systémy a stolní FM přijímače té doby. A mise byla splněna! Ve velmi krátké době se Caruso stal oblíbeným společníkem  a během pěti let produkce se našlo mnoho nadšených uživatelů. Jeho následníkem byl Caruso Blue, který pokračoval v nastoupené cestě a Caruso 2020. A nyní T+A následuje tento příběh úspěchu a nabízí úplně novou verzi Caruso R, která zcela reflektuje současný vývoj internetových technologií a přináší možnost výběru reprosoustav.

Technologie

Ovládacím centrem Caruso R je T+A  Navigator OS s cílem zahrnout obrovskou škálu funkcí pro nové Caruso: sedmipalcová dotyková obrazovka zahrnuje všechny potřebné ovládací prvky, zatímco software jako celek byl navržen pro intuitivní ovládání a minimum operací jako nejvyšší prioritu. Navigator OS umožňuje velkoformátové zobrazení obalu na samotném zařízení. Kromě ovládání pomocí dotykové obrazovky lze Caruso R ovládat pomocí aplikace T + A CarusoNavigator nebo dálkového ovladače FM Caruso, který je dodáván jako standard.
Slot pro moderní mechanismus disků CD je umístěn nad dotykovým panelem. Analyzuje data TOC disku, která jsou poté předána Gracenote; Playscreen pak může zobrazit obrázky obalů a metadata pro mnoho CD.
Od počátku vývoje mělo být Caruso R středobodem všestranného vysoce kvalitního Hi-Fi systému. Jedním z klíčových rysů tohoto požadavku byl požadavek na širokou škálu zdrojů, protože zdroje by neměly představovat omezení: analogové a digitální vstupy pokrývají každou myslitelnou potřebu od gramofonu s předzesilovačem phono po TV a set-top boxy. USB vstupy jsou určeny pro mobilní a síťové zdroje, zatímco k dispozici jsou také zásuvky LAN, WLAN a Bluetooth, jejichž signály jsou zpracovávány pomocí SC 100 – streamovacího klienta T + A. Caruso je náš první produkt využívající SC 100, který prostřednictvím Alexa poskytuje přístup ke službám jako Gracenote Music ID, Aitable Music Services, Spotify Connect, Apple AirPlay a Amazon Music. Možnosti internetu již nejsou jen využívány – jsou povýšeny na novou úroveň. Ačkoli jsme se soustředili na progresivní zdroje, není to na úkor tunerů DAB a FM: vyladili jsme jejich design, abychom co nejlépe využili signály dodávané vysoce kvalitními domácími anténami.
Celá sekce zesilovače je řízena integrovaným DSP, který linearizuje a optimalizuje frekvenční odezvu, přepíná a spravuje všechny vstupy a výstupy a řídí vysoce výkonné výstupní stupně. Posledně jmenované jsou navrženy tak, aby zvládly širokou škálu typů reproduktorů, jsou zcela stabilní při zatížení, schopné zvládat velmi vysoké proudy a jsou bez zkreslení i při extrémních úrovních hlasitosti. Síťová část je v celém provozním rozsahu zcela stabilní, tj. Nikdy se nezhroutí, a má velmi vysoké proudové rezervy.
Podstatná hmotnost modelu Caruso R je jasným ukazatelem jeho vnitřní síly. Díky speciálně vyvinuté hliníkové konstrukci T + A je Caruso R nesmírně tuhý: sofistikované protlačování profilů slouží jako hlavní nosný rám pro celou vnitřní architekturu. Je vyroben s velmi úzkými tolerancemi a obráběn na CNC, a proto všechny komponenty zapadají hladce dohromady. Výsledkem je, že případ je zcela složený a bez rezonancí.

Specifikace

Formáty / Frekvenční rozsah
CD-DA (12cm), CD-R*
CD-RW*, Audio CD
MPEG 1 Layer 3 (MP3)
Windows Media Audio (WMA, DRM není podporován) / 2 Hz – 20 kHz/100 dB / CD-Text.
Formáty – AAC(LC/HEAAC)/WAV/FLAC/MP3/Vorbis/WMA/AMR-NB/AMR-MB/ALAC
Služby – Tidal, Deezer, Amazon Music, qobuz, Spotify Connect (je třeba mít předplatné). DLNA
Interface – LAN: Fast Ethernet 10/100 Base-T, WLAN: 802.11 b/g/n
Features – T+A Navigator App pro iOS, Android se připravuje, Gracenote Musik ID, Airplay 2, Amazon Alexa
USB – 1 x USB 2,0 Mastermode
Standardy / Kodeky
A2DP 1.2 (Audio), AVRCP 1.4 (Control) / aptX®, MP3, AAC, SBC
Bi-directional sink + source
Internetové rádio – Airable Internet Radio Service (> 11000 statnic celosvětově)
FM – 87,5 – 108 MHz; citlivost 1 µV; S/N > 65 dBA
DAB+ – 168 -240 MHz (band III); citlivost 2,0 µV, S/N > 96 dBA
Features – RDS/RDBS, jméno stanice (PS), logo stanice, radiotext (TR)
Nominální výkon
2×100 W 4 Ohm
2×50 W 8 Ohm
Špičkový výkon
2×150 W 4 Ohm
2×75 W 8 Ohm
Zkreslení – < 0,02 %
Vstupy
2 x AUX (RCA) 2 Veff max
1 x USB 2.0 Mastermode,
SP/DIF:1 x coax (192 kSps)
1 x TOS-Link (96 kSps)
2 x LAN (1 x uplink, 1 x out)
Výstupy
Pre-Amp (RCA) 2 Veff, subwoofer (RCA)
sluchátka 32 Ohm@30mW (3,5 mm jack)
Sound Management – 2 kanálový stereo systém s DSP ovládanou zvukovou charakteristikou
Síťové napájení – 100-127 V, 220 – 240V, 50-60 Hz
Spotřeba – max. 300 W, Eco standby < 0,5 W, comfort standby 5 W
Rozměry – (H x W x D) 21 x 29 x 29 cm
Hmotnost – 7,5 kg
Příslušenství –  Dálkové ovládání, síťový kabel, USB kabel pro nabíjení ovladače, anténa Bluethooth, anténa WLAN, teleskopická anténa pro rádio
Povrchová úprava – černé tělo s stříbrnou vrchní a spodní deskou
Technické modifikace vyhrazeny

Komponenty řady Caruso

Caruso 2020

All in One System

Caruso R

Multizdrojový receiver

Další značky

Kategorie AV produktů