Výběr produktu řady 800 D3

  • SLAVNÁ HISTORIE A SOUČASNOST

Řada 800 D3

Společnost Bowers & Wilkins, která bude v příštím roce slavit 50 let od svého založení, uvádí na trh novou generaci řady 800 – tedy novou kolekci svých referenčních reprosoustav. Uvedení nové generace řady 800 je pokaždé velká událost. Je totiž vždy spojeno s představením nějaké nové technologie. Navíc, poznatky získané při vývoji pak obvykle ovlivní také konstrukci dalších produktů B&W.

Řada 800 D3 je vybavena novým výškovým reproduktorem s diamantovou membránou.

Vysokotónový reproduktor dostává novou aluminiovou ozvučnici s integrovanou trubicí Nautilus. Reproduktor je s touto ozvučnicí více spojen, což napomáhá lepšímu odvodu tepla. Větší hmotnost a masivnost zase činí ozvučnici odolnější proti vibracím a ze stejného důvodu bylo přepracováno i její uložení, jenž nyní zaručuje větší separaci od středotónové ozvučnice.

Inovacím se rozhodně nevyhnuly ani basové reproduktory. V předchozí řadě 800 byly basové membrány vyrobeny z Rohacellu potaženého z horní i spodní strany uhlíkovou vrstvou. Toto řešení přineslo velké vylepšení oproti dříve používaným membránám z kevlaro/papírové směsi. Nicméně u B&W nejsou nikdy spokojeni a tak se v roce 2012 rozhodli začít pomocí počítačových simulací vyvíjet basovou membránu znovu. Výsledkem je membrána, jejíž jádro je tvořeno syntaktickým materiálem. Tento materiál umožňuje vytvarovat membránu tak, aby její tloušťka nebyla všude stejná, resp. směrovat její pevnost tam, kde je potřeba. Nový tvar dává i jméno – basové membrány se nyní nazývají Aerofoil.

Systém příček Matrix, kterým byly hlavní dřevěné ozvučnice řady 800 zpevněny i dříve, byl zcela přepracován. U nových modelů jsou nyní příčky vyrobeny z vrstvených dřevěných dýh, namísto původní MDF (netýká se to pouze modelu 805 D3, kde je vzhledem k rozměru ozvučnice MDF dostačující). U všech modelů se středotónovou hlavicí je navíc konstrukce zpevněna aluminiovými prvky.

Výrobce nejvyšší třídy reprosoustav pro domácí a studiový poslech

Výrobky společnosti Bowers & Wilkins jsou na špičce v oboru designu a výroby reprosoustav již více než 30 let. Bowers & Wilkins je synonymem kvality nejen pro studiové, ale i pro domácí použití.

Nejen inovativní design, ale především vlastní špičkové technologie posunuly značku B&W do absolutní špičky a definovaly ji jako etalon zvukové kvality. Jmenujme například diamantové výškové reproduktory, kevlarové membrány, matrixovou konstrukci, flowport dnes již standardy, které se snaží kopírovat celý svět. Tyto technologie jsou výsledkem desetiletí vývoje a práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři B&W spolu s odborníky marketingu hledají a definují nové cesty, jak co nejvíce přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

Další produkty Bowers & Wilkins

B&W

Pro společnost B&W je velmi důležitá přímá vazba na zákazníky proto již před lety spustila projekt „Society of Sound“. Jehož úkolem je spojovat uživatele B&W k možné diskusi, poslechu i sdílení kvalitní hudby. Projekt umožňuje vyjadřovat názory na zvuk a kvalitu jeho reprodukce a provozovat i další aktivity. Do projektu jsou zapojeni jak profesionálové (zpěváci a producenti Peter Gabriel, Dave Stewart ), tak i široká uživatelská veřejnost. Máte-li zájem se zapojit, stačí kliknout na: http://blog.bowers-wilkins.com/