Poznejte Symphony I/O MKII

Intuitivní touchscreen. Modularita. Profesionální audio převodník. Nejvyšší zvuková kvalita.

Apogee Symphony I/O MKII je modulární vícekanálový audio interface nabízející nejnovější prémiové AD/DA převodníky, modulární řešení připojení a vstupů/výstupů, intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje a mikrofonní předzesilovače světové třídy. Navržen pro profesionální práci se zvukem při nahrávání, mixáži a masteringu na počítačích Mac. Symphony I/O MKII je ultimátní sředový bod každého moderního studia. Připojte Symphony I/O MKII k jakémukoliv počítači Mac vybavenému portem Thunderbolt, Pro Tools HD, Dante nebo Waves SoundGrid vaší audio workstation.

Legendární zvuková kvalita

Symphony I/O MKII je kulminací 30 let zkušeností Apogee s navrhováním a výrobou audio zařízení. Návrh obvodů Symphony I/O MKII je moderní a efektivní, využívající operační zesilovače špičkové třídy, které umožňují dosažení ještě lepších vlasností, než měly všechny předchozí produkty Apogee. Topologie zapojení je přísně symetrická. Symphony I/O MKII předčí všechna současně dostupná zařízení pro Thunderbolt a Pro Tools HD a je proto vlajkovou lodí audio průmyslu.

Flexibilita vstupů a výstupů

Pro každého je tu řešení se Symphony I/O MKII : pro home studio, project studio, komerční nahrávací studio i nahrávání filmové hudby. Je tu výběr z pěti základních konfigurací : 2×6, 8×8, 16×16, 8×8 + 8 mikr předzesilovačů nebo 16×16 + 8 mikr předzesilovačů a ke všem možnost snadno expandovat tak, jak roste i vaše studio. Se dvěma sloty pro rozšiřující moduly a kapacitou až 32 vstupů a výstupů A/D & D/A převodníků v jedné 2U jednotce, Symphony I/O MKII nabízí skvělý poměr cena za kanál.

 • Nejlépe znějící Apogee interface všech dob
 • Nejlepší poměr cena/kanál ze všech profesionálních audio převodníků
 • Široké možnosti připojení:
  • Thunderbolt™ (Mac)
  • Pro Tools HD-přímé připojení k jakékoliv Pro Tools PCIe kartě (Mac/PC)
  • Waves SoundGrid (Mac/PC)
  • Dante +Pro Tools HD (Mac/PC)
 • Možnost expanze pomocí 6 dostupných I/O modulů včetně modulů s mikr. předzesilovači
 • Až 32 kanálů analogových a digitálních vstupů a výstupů v jedné jednotce
 • Až 32 kanálů analogových vstupů s mikrofonními předzesilovači v jedné jednotce
 • Ultra nízká latence
 • Modulární architektura
 • Intuitivní dotykový displej
 • Soft Limit
 • Symphony control software pro intuitivní ovládání všech parametrů
 • Symphony I/O MKII pracuje s jakoukoliv Core Audio kompatibilní aplikací včetně: Logic, Pro Tools 9, 10, 11, Final Cut, Ableton Live
 • Možnost dálkového ovládání pomocí aplikace pro Mac i iOS (iPad, iPhone) nebo hardwarového ovládání Apogee Control
 • Vyrobeno v U.S.A.

Vyberte jednu ze 4 možností připojení Symphony I/O MKII

Thunderbolt

Pro připojení počítače Apple Mac vybaveného rozhraním Thunderbolt a nainstalovanou aplikací Logic Pro X, Pro Tools nebo jakoukoliv Core Audio kompatibilní DAW aplikací. Až 32 simultánních vstupů a výstupů na jednotku/systém s latencí nižší než 1.35 ms (v Logic Pro X s 96kHz / 32 bufferem).

Pro Tools HD

Pro připojení počítače Mac/Win vybaveného kartou Pro Tools HD Accel, HD Native nebo HDX s Digilink konektorem a nainstalovaným software Pro Tools HD. 1 jednotka Symphony I/O MK II se připojí ke každému HD Digilink portu (max. 32×32 na jednotku).

Dante+Pro Tools HD

Pro připojení Symphony I/O MKII do Dante síťového systému pro studio, live, broadcast a postprodukci. Spolu s připojením Pro Tools HD.

Waves SoundGrid Network

Pro připojení Symphony I/O MKII do Waves SoundGrid síťového systému pro studio, live a postprodukci s real-time DSP procesory Waves a kompatibilními pluginy.

Všechny zobrazené konfigurace jsou s rozhraním Thunderbolt k dispozici jsou i Pro Tools HD, Dante a Waves SoundGrid

Kouzlo je obsaženo v modulech

Vstupní a výstupní moduly jsou duší zvuku převodníků Symphony I/O MKII a reprezentují 30 let zkušeností a úspěchů Apogee v oblasti vývoje a výroby digitálních audio zařízení. Tyto výkonné moduly jsou srdcem studia umožňující nahrát superiorně znějící digitální nahrávky. Celkem 4 dostupné I/O (vstupní a výstupní) moduly a 8 kanálový modul mikrofonního předzesilovače máte na výběr spolu s základními konfiguracemi pro možnost růstu vašeho studia. Potřebujete-li velké množství mikrofonních předzesilovačů, je tu řada Connect.

Vstupní a výstupní moduly Symphony I/O MKII jsou navrženy, tak aby vaše investice do vlajkové lodi společnosti Apogee byla chráněna i v budoucnosti. Vlastníte-li původní Symphony I/O , nové šasi MKII vám umožní použít všechny původní moduly (2×6,8×8, 16×16, 8CH Mic).

Slot pro rozšiřující kartu umožňující připojení dalších rozhraní

Apogee Symphony I/O MKII je vybaven nově slotem pro instalaci dalšího vstupního rozhraní dle vašeho výběru tak aby vaše investice do vlajkové lodi společnosti Apgee byla chráněna i v budoucnosti. Pracujete s Pro Tools? Přemýšlíte o přesunu na nativní platformu s Thunderbolt rozhraním? Nebo o zapojení do síťového audio rozhraní přes ethernet DANTE, SoundGrid? Slot pro rozšiřující kartu nabízí flexibilitu v současnosti i do budoucna, jak se budou vyvíjet nové možnosti připojení.

Touchscreen na předním panelu s širokou nabídkou ovládání

Všechna nezbytná nastavení vstupů a výstupů u Symphony I/O MKII jsou dosažitelná pomocí dotykového displeje (Touchscreenu) na předním panelu. Výběr vstupu, nastavení hlasitosti odposlechu, citlivost mikrofonního vstupu nebo kalibrace vašeho Symphony I/O MKII pro optimální vyrovnání s úrovněmi vašich připojených analogových zařízení.

TFT displej s vysokým rozlišením nabízí vizuální zpětnou vazbu nezbytnou pro nahrávání a odposlech. Bez nutnosti sledovat monitor počítače, Symphony I/O MKII vám nabídne měření až 64 kanálů vstupů a výstupů – 32 vstupů a 32 výstupů, signálové úrovně, polaritu, muting, fantomové napájení a Soft Limit.

Dynamické ovládání teploty

Symphony I/O MKII je vybaven pokročilým ovládáním vnitřní teploty, které udržuje uvnitř zařízení optimální pracovní teplotu a zajišťujíce tak maximální výkon a stabilitu systému. To vše bez hlučných projevů ventilátoru.

Představujeme nový Symphony Control

Symphony Control Software

Symphony Control software pro Mac je navržen specificky pro převodníky Symphony I/O Mk II. Symphony Control je zcela nová generace ovládacího softwaru vyvíjená od základu a nahrazuje dosud používanou aplikaci Maestro pro všechny uživatele převodníků Symphony I/O Mk II. Symphony Control obsahuje všechny současné funkce Maestro v novém, vysoce uživatelsky nastavitelném grafickém prostředí spolu s řadou nových funkcí jako talkback, zjednodušeného “Essentials” ovládacího okna a FX Send mixeru-funkce nedávno uvedené jako součást Element Control softwaru.

Symphony Control software je dostupný všem uživatelům Symphony I/O Mk II zdarma jako download zde.

Apogee Control ovladač

Symphony Control také přináší kompatibilitu převodníků Symphony I/O Mk II Thunderbolt s hardwarovým ovladačem Apogee Control. S Apogee Control získáte okamžitý přístup ke vstupním a výstupním úrovním s využitím velkého otočného ovladače inspirovaného ovladačem Symphony, 3 dedikovaná tlačítka a okamžitý přístup k široké škále funkcí s použitím osmi uživatelsky konfigurovatelných tlačítek.Ovladač Apogee Control Hardware Remote se připojuje přímo do vašeho počítače pomocí standardního USB kabelu.

Multi-Unit podpora Thunderbolt pro až 64 kanálů vstupů/výstupů

Nyní s uvedením Symphony Control můžete používat dvě jednotky Symphony I/O Mk II Thunderbolt najednou a získat tak 64 vstupů a výstupů s připojením Thunderbolt k vašemu počítači Mac. Symphony I/O Mk II v kombinaci s Logic Pro na platformě Mac je potom nejvýkonnější dostupnou nativní workstation s vysokým počtem kanálů a neuvěřitelně nízkou latencí.

Standalone mode

Standalone konfigurace vám umožní nastavit a používat Symphony I/O Mk II bez použití počítače. Z předního panelu pomocí dotykového displeje nastavíte Symphony I/O Mk II pro použití v těchto situacích:
Hi-Fi systémy
Připojte Symphony I/O Mk II k BluRay, CD nebo ho využijte jako high-end sluchátkový zesilovač.
Windows DAW
Využijte Symphony I/O Mk II s vaší DAW na Windows PC s použitím ADAT nebo AES/EBU PCI karty.
Samostatný převodník
Standalone- samostatné převodníky mohou být využíványspolu s dalšími zařízeními pro rozšíření počtu vstupů/výstupů, pro zkvalitnění převodu, tedy s digitálními mixážními pulty a broadcast zařízeními.

Proč potřebuji kvalitní AD/DA převodník?

Ať už naráváte přes vintage Neve mixážní pult, nejlepší Neumann mikrofony nebo špičkové lampové mikrofonní předzesilovače, vysoce kvalitní AD převodník je imperative pro zaznamenání všech jemných nuancí daných vaším analogovým zařízení do vaší DAW (počítačové pracovní stanice). Bez tohoto zařízení ztratíte spouts detailů a drobností ve zvukovém záznamu, které již nikdy žádným pluginem nedohoníte. Podobně potom DA převodník je esenciální pro poslech a hodnocení zaznamenaných stop. Pro mixáž potom nezáleží, jaké používáte reprosoustavy pro monitorování, protože pokud váš převodník něco maskuje nebo má jiný vliv na výslednou nahrávku skončíte stejně tím, že se budete snažit tyto vlivy kompenzovat ekvalizací, kompresí a dalšími efekty ovšem se ztrátou jiných podstatných detailů.

S pomocí Symphony I/O Mk II uslyšíte více detailů v každé stopě a nástroji v mixu což vám usnadní jemná nastavení a umožní zvolit správné poměry. Stopy se budou spojovat harmonicky a mix bude prostě snažší. Vysoké části spektra budou čistší a ne příliš křehké stejně jako hluboké tóny budou bližší a více definované. Tento druh zvukové kvality rozezná a uvítá každý posluchač.

Výhoda návrhů Apogee

Již více než 30 let zkušeností Apogee s navrhováním a výrobou audio zařízení vždy vedlo k nejšpičkovějším zařízením své doby. Společnost Apogee nikdy neusnula na vavřínech minulých oceněných produktů – vždy vyhodnocuje nejnovější technologický vývoj v oblasti analogových a digitálních komponent, platforem konektivity a uživatelských rozhraní s cílem navrhovat ještě lepší intuitivní produkty, které vyhovují potřebám každého audio profesionála. Návrh obvodů Symphony I/O MKII je moderní a efektivní, využívající operační zesilovače špičkové třídy, které umožňují dosažení ještě lepších vlasností než měly všechny předchozí produkty Apogee. Topologie zapojení je přísně symetrická.

Jako příklad technické přednosti Apogee, Symphony I/O Mk II používá výhradně plně diferenciální operační zesilovače, jako základní stavební kámen pro celou signálovou cestu ve svých analogových obvodechNejmodernější iterace této technologie nabízí ohromující výkon – mizivě nízký šum a zkreslení, bleskovou rychlost překmitu a předimenzované proudové možnosti výstupuvše v energeticky úsporném a rozměrově malém balení. Tyto komponenty nabízejí výkon, který je o několik řádů vyšší, než je běžné u nejkonkurenceschopnějších audio rozhranía jsou důležitým faktorem ve schopnosti Symphony I/O MK II nabídnout až 32 kanálů špičkové konverze v rozměru 2U za neuvěřitelnou cenu přepočítanou na jeden kanál.

MKII Zvuková kvalita- nové 8×8 a 16×16 moduly

Apogee patří již 30 let k největším inovátorům a technologickým tahounům digitálního nahrávání zvuku. Nejúspěšnější producenti a zvukoví mistři používají Apogee zařízení jako pro pořízení nahrávek, které pak získávají ceny GRAMMY® a OSCAR® . Symphony I/O  je vlajkovou lodí společnosti

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, SYMPHONY I/O MKII je nejlepší ve své třídě a nabízí nejšpičkovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Symphony I/O je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

Sluchátkový poslech audiofilské kvality s Constant Curent Drive.

MDR-7506-180x180

Symphony I/O MKII je vybaven také jedním špičkovým DAC s výstupními obvody Constant Current Drive (poprvé využity u Groove) , které dynamicky kompenzují elektromechanické nebo akustické nelinearity vašich připojených sluchátek, což vede k nižšímu zkreslení a lineárnější frekvenční odezvě. Ať použijete „špunty“ nebo skutečná “hi-fi” sluchátka, objevíte novou úroveň věrnosti, čistoty a detailu poslechu.

Soft Limit proti digitálnímu přebuzení.

Tato technologie byla poprvé představena v roce 1992 u převodníku AD-500 a byla v průběhu času použita na velkém množství oceněných nahrávek.

Toto analogové obvodové řešení zabraňuje digitálnímu přebuzení, které způsobuje zkreslení a dropouty okamžitým „zaoblením“ vyšších harmonických špiček ještě před vstupem do AD převodníku. Soft Limit umožní nahrávat s o několik decibelů vyšší efektivní úrovní s typickou „analogovou“ teplotou zvuku.

ESS Sabre32 DAC technologie.

Zatímco v komunitě audiofilů je technologie digitálních audio převodníků (DAC) ESS Sabre32 DAC již nějakou dobu považována za další vyšší krok v technologii audio převodníků, Apogee je jedním z prvních výrobců profesionálních audio zařízení, kteří používají tyto DAC v převodnících postavených pro audio a video profesionály. ESS Sabre32 DAC technologie tak jak je jednou z podstatných odlišností navrhování elektronických obvodů u Apogee.

32-bitová DAC architektura – v porovnání se starší 24-bitovou technologií Sabre32 DAC s 32-bitovým filtrem a zpracováním přinášejí výrazně nižší šum a zkreslení pro poslechový zážitek bez rušivých artefaktů. 32-bitový digital útlum pak zaručuje, aby naprostá zvuková čistota byla zachována při libovolné poslechové úrovni.

Eliminace jitteru v časové doméně – vyrovnává a odstraňujě nerovnoměrnosti z příchozích digitálních dat, takže výsledný analogový výstup zachovává čistotu a detail originální nahrávky.

Rozdíl, který uslyšíte.

Apogee patří již 30 let k největším inovátorům a technologickým tahounům digitálního nahrávání zvuku. Nejúspěšnější producenti a zvukoví mistři používají Apogee zařízení jako pro pořízení nahrávek, které pak získávají ceny GRAMMY® a OSCAR® . Symphony I/O MKII  je novou vlajkovou lodí společnosti.

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, SYMPHONY I/O MKII je nejlepší ve své třídě a nabízí nejšpičkovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Symphony I/O MKII je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

Apogee_TEC_Awards

Symphony I/O srovnání
Symphony I/OSymphony I/O MKII ThunderboltSymphony I/O MKII HD
Základní konfigurace2×6
8×8
16×16
8×8+8MP
16×16+8MP
2×6SE
8×8 Mk II
16×16 Mk II
8×8+8MP Mk II
2×6SE
8×8 Mk II
16×16 Mk II
8×8+8MP Mk II
I/O moduly kompatibilita2×6 Analog I/O
8×8 Analog I/O
16×16 Analog I/O
8 Mic Preamp
16 Analog IN
16 Analog OUT
2×6 SE Analog I/O (NOVINKA)
8×8 Analog I/O
16×16 Analog I/O
8 Mic Preamp
8×8 Analog I/O Mk II (NOVINKA)
16×16 Analog I/O Mk II (NOVINKA)
2×6 SE Analog I/O (NOVINKA)
8×8 Analog I/O
16×16 Analog I/O
8 Mic Preamp
8×8 Analog I/O Mk II (NOVINKA)
16×16 Analog I/O Mk II (NOVINKA)
Vestavěná Thunderbolt konektivitaNEANOANO
Vestavěná Pro Tools HD konektivitaANONEANO
Měření na předním paneluAž 16 kanálůAž 64 kanálůAž 64 kanálů
Dotykové ovládáníNEANOANO
Sluchátkové výstupy211
Ovládání na předním paneluMonitor level
Mic pre gain
Clock source selection
Monitor level
Mic pre gain
All Input settings
Clock source
Calibration
Monitor level
Mic pre gain
All Input settings
Calibration
Maestro 2 Softwarové ovládáníANOANONE
(všechna nastavení pomocí touchscreenu)
Apogee Symphony Control ovládáníNEANONE
Apogee Control hadware ovládáníNEANONE

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství