Kompatibilní s iPad a iPhone. Kabel se prodává zvlášť jako příslušenství.

Nejpoužívanější přenosný audio převodník pro profesionální nahrávání

Apogee Duet nastavil standard pro přenosné profesionální nahrávání zvuku na počítačích Mac a iPad. Vyrobeno pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří vyžadují absolutní zvukovou kvalitu a elegantní jednoduchost. Duet je vybaven Apogee AD/DA převodníky, 2 špičkovými mikrofonními předzesilovači, USB MIDI rozhraním a technologií ESS Sabre32 DAC.

Se 2 kombo vstupy Duetu můžete připojit mikrofony, kytary, klávesy nebo jiná linková zařízení jako např. externí mikrofonní předzesilovače nebo mix. pult. Duet má také 4 analogové výstupy – 2 x 6,3 mm jack, symetrické výstupy pro reprosoustavy nebo navazující zařízení a oddělený, nezávisle ovládaný stereo sluchátkový výstup.

Podívejte se, co říkají Wayne Wilkins (skladatel, producent – Beyoncé, No Doubt)
a Sam Farrar (hudebník – Maroon 5, Phantom Planet) o zvukovce Duet.

Apogee Duet základní vlastnosti

  • AD/DA převodníky pro nahrávání s rozlišením až 192 kHz/24 bit
  • 2 analogové vstupy se špičkovými mikrofonními předzesilovači s volitelným 48V fantom. napájením pro připojení mikrofonů, nástrojů nebo jiných zařízení s linkovými výstupy.
  • 4 analogové výstupy – 2 symetrické 6,3 mm jack výstupy pro reprosoustavy nebo navazující zařízení, 6,3 mm jack sluchátkový výstup.
  • USB 2.0 – rychlé připojení k Mac nebo Windows PC
  • Přímé digitální připojení k iOS zařízením (iPhone, iPad a iPod touch. Lightning a 30-pin kabel jsou dodávány zvlášť).
  • Softwarové ovládání hardwarových parametrů včetně výběru vstupů a poslechu s nízkou latencí .

Nahrávky pořízené pomocí Apogee Duet

Dierks Bentley - "Here on Earth"

Apogee User: Ross Copperman

Role: Producer/Songwriter

Duet Used For: Recording Dierks Bentley’s vocals (from his tour bus)

Additional Gear Used: Shure SM7 microphone, used Duet’s internal mic preamp

Matt and Kim - "Hey Now"

Apogee User: Lars Stalfors

Role: Producer/Engineer

Duet Used For: Recording all vocals

Additional Gear Used: Used Duet’s built-in mic preamps

Pink - "Are We All We Are"

Apogee User: Butch Walker

Role: Producer

Duet Used For: Recording all instruments and vocals

Additional Gear Used: Neve 1073LB mic pre, Neve 2264a compressor, Telefunkin U47

Rick Ross feat. JAY Z - "The Devil is a Lie"

Apogee User: Major Seven

Role: Producer/Engineer

Duet Used For: Recording guitar and playback

Aloe Blacc - "The Man"

Apogee User: Dontae Winslow

Role: Musician

Duet Used For: Recording trumpet

Biffy Clyro - "Accident Without Emergency"

Apogee User: Bill Reynolds

Role: Engineer

Duet Used For: Recording Ben Bridwell’s vocals

Palms - "Patagonia"

Apogee User: Aaron Harris

Role: Artist/Engineer/Mixing

Duet Used For: Recording Chino Moreno’s vocals

Additional Gear Used: Empirical Labs “Mike-E” mic pre, Shure SM7, Macbook Pro, Pro Tools

Legendární zvuková kvalita

Proč je Apogee Duet nejlepší volbou pro vaše studio.

Apogee patří již 30 let k největším inovátorům a technologickým tahounům v oboru digitálního nahrávání zvuku. Zařízení Apogee jsou preferována zvukovými profesionály z celého světa. Produkty jako Duet, Ensemble a Symphony I/O byly použity k tvorbě nekonečné řady nahrávek oceněných cenami GRAMMY® a OSCAR® a nastavily standardy používané v nahrávacím průmyslu již více než čtvrt století. Duet je postaven na těchto základech.

Rozdíl, který uslyšíte.

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, Duet je nejlepší ve své třídě a nabízí  nejnovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Duet je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

Nová generace skvělých AD/DA převodníků

Převodníky AD/DA jsou navrženy pro vytvoření nejčistší nahrávky a nejlepšího poslechu jakého lze dosáhnout. Výsledkem návrhu obvodového řešení Duet a maximálního využití pečlivě vybíraných komponentů vede ke zkrácení signálové cesty a tím k čistotě a průzračnosti nahrávek.

Mikrofonní předzesilovače, které zachovají čistotu a detail

Stejně jako AD/DA převodníky, mikrofonní předzesilovače Duet jsou zcela nově navržené s použitím nejmodernějších špičkových komponentů a dosahují skvělé vstupní citlivosti až -75dB. Nabízejí zvukovou kvalitu převyšující mnohá daleko dražší zařízení. To vám umožní perfektní nastavení vstupní citlivosti (ať už pomocí ovladače nebo softwarově) a dosáhnout maximálního detailu bez nežádoucího šumu. Předzesilovače Duet jsou vhodné pro všechny dynamické, kondenzátorové nebo páskové mikrofony vhodné k zachycení jakéhokoliv zdroje zvuku bez kompromisu.

Soft Limit proti digitálnímu přebuzení.

Tato technologie byla poprvé představena v roce 1992 u převodníku AD-500 a byla v průběhu času použita na velkém množství oceněných nahrávek. Nyní je tato technologie dříve vyhrazená jen pro nejvyšší řady převodníků dostupná i uživatelům Duet a je ovládána pomocí softwarové aplikace Maestro.

Toto analogové obvodové řešení zabraňuje digitálnímu přebuzení, které způsobuje zkreslení a dropouty okamžitým „zaoblením“ vyšších harmonických špiček ještě před vstupem do AD převodníku. Soft Limit umožní nahrávat s o několik decibelů vyšší efektivní úrovní s typickou „analogovou“ teplotou zvuku.

ESS Sabre32 DAC technologie.

DA převodník ESS Sabre32 32-bit Hyperstream s  eliminací jitteru v časové doméně nabízí neporovnatelnou dynamiku, ultra nízké zkreslení a nesrovnatelnou zvukovou průzračnost bez  přídavného jitteru.

Zatímco v komunitě audiofilů je technologie digitálních audio přecodníků (DAC) ESS Sabre32 DAC již nějakou dobu považována za další vyšší krok v technology audio převodníků, Apogee je jedním z prvních výrobců profesionálních audio zařízení, kteří používají tyto DAC v převodnících postavených pro audio a video profesionály. ESS Sabre32 DAC technologie tak jak je používána v přístrojích Duet 2, Duet pro iPad & Mac, Quartet, Ensemble a Symphony I/O, je jednou z podstatných odlišností navrhování elektronických obvodů u Apogee. Výhody technologie ESS Sabre32 DAC:

32-bitová DAC architektura – v porovnání se starší 24-bitovou technologií Sabre32 DAC s 32-bitovým filtrem a zpracováním přinášejí výrazně nižší šum a zkreslení pro poslechový zážitek bez rušivých artefaktů. 32-bitový digital útlum pak zaručuje, aby naprostá zvuková čistota byla zachována při libovolné poslechové úrovni.

Eliminace jitteru v časové doméně – vyrovnává a odstraňujě nerovnoměrnosti z příchozích digitálních dat, takže výsledný analogový výstup zachovává čistotu a detail originální nahrávky.

Vstupy a výstupy

Breakout kabel.

Duet iOs Mac má přepracovaný breakout kabel s kombinací dvou mikrofonních a nástrojových konektorů (XLR a 1/4” jack v jednom) a 2 symetrických 1/4” jack konektorů pro připojení odposlechu. Elegantní řešení vše v jednom kabelu připojeném jedním konektorem k Duetu je robustní a snadno zapamatovatelné.

2 analogové vstupy.

Dva kombinované vstupní konektory Duetu iOs Mac (XLR a 1/4” jack ) vám umožní připojit mikrofony, kytary, klávesy stejně jako vaše oblíbené externí mikrofonní předzesilovače, kompresory, ekvalizéry a pod.

4 analogové výstupy.

Duet 2 má 4 analogové výstupy. Stereo nebo / i levý a pravý mono monitorovací výstup mohou být spárovány do výstupů 1-2 nebo 3-4 nebo do mixu s nízkou latencí a každý z nich může být nastaven do stereo, mono, mute nebo dimmed módu.

Specielně DJ může nyní poslouchat jiný mix ve sluchátkách než v tu chvíli odchází do hlavních výstupů. Při živém hraní může muzikant poslouchat klik a přitom přehrávat dotáčku do PA systému. Stejně jako při nahrávání je možno poslat muzikantovi jiný mix, než je v hlavním poslechu do monitorů zvukařovi.

MIDI.

Duet je vybaven také USB MIDI konektorem pro váš CoreMIDI kompatibilní sytezátor, klávesy nebo DJ kontroler. Tím umožňuje práci bez externího MIDI převodníku a je tím pádem řešením vše v jednom pro vaši hudební kreativitu neboť Duet a Maestro obsluhují veškerý zvuk a MIDI. Na iPadu pak Duet umožní současné připojení MIDI i audia do jediného iPad konektoru (Lightning nebo 30-pin)

Ovládání

Barevný OLED displej.

Duet je vybaven  plně barevným OLED displejem s vysokým rozlišením, který nabízí vizuální zpětnou vazbu jednotlivých funkcí a nastavení ( metry, numerická hodnota vstupní a výstupní úrovně, vstupní podskupiny, fáze, útlum – mute, fantomové napájení a indikace zapnutí a vypnutí  funkce Soft Limit). S pomocí tohoto displeje můžete pracovat bez Maestro softwaru.

Displej s vysokým rozlišením zobrazuje všechny stavy vstupů a výstupů

Konfigurovatelné dotykové ovladače.

Duet 2 také nabízí dva dotykové ovladače (touch pads) umístěné po stranách základního otočného ovladače. Tyto prvky lze v Maestro  software nastavit pro ovládání např. “Mute výstupy”, “Dim výstupy”, “Sum to Mono” or “Toggle Headphone Source”. Opět vynikající pomůcka pro práci s Duet bez nutnosti práce se softwarem.

Multifunkční ovládací otočné tlačítko.

Spolu s štíhlým hliníkovým šasi je multifunkční otočné tlačítko (kontrolér) jedním z nejmarkantnějších prvku designu Duetu. Toto centrální ovládání vám umožní rychle a snadno procházet vstupy a výstupy Duetu a nastavovat úrovně s vizualizací na OLED displayi.

Profesionální I/O se setkává s iOS

Tvorba hudby a nahrávání na iPadu, iPhone

Multifunkční ovládací otočné tlačítko.

Spolu s štíhlým hliníkovým šasi je multifunkční otočné tlačítko (kontrolér) jedním z nejmarkantnějších prvku designu Duetu. Toto centrální ovládání vám umožní rychle a snadno procházet vstupy a výstupy Duetu a nastavovat úrovně s vizualizací na OLED displayi.

Revoluce v domácím a profesionálním nahrávání.

Apple iPad a iPhone mohou být neuvěřitelně výkonné nástroje pro hudební tvorbu. Ať už se jedná o mixáž, hru na virtuální nástroj, nastavování parametrů nebo editaci waveform práce s multi-touch rozhraním je vždy snadná a intuitivní. Jelikož cena iPad a iPhone je výrazně nižší než u ostatních počítačů Mac můžete si svoje studio pořídit za až neuvěřitelně dostupnou cenu.

Přímé digitální připojení k iPadu

Apogee ONE, Duet a Quartet pro iPad a Mac jsou vybaveny speciálním obvodem, který umožňuje jejich přímé digitální připojení k iPadům a ostatním iOS zařízením a je společností Apple certifikován jako MFi (Made for iOS).

Se síťovým napaječem dobíjí iPad

Apogee ONE, Duet a Quartet pro iPad a Mac mohou v případě připojení síťového napaječe dobíjet váš iPad a zajistit tak, že nahrávání nebude přerušeno.

Apogee Maestro Software

Aplikace pro ovládání Apogee převodníků a poslech s nízkou latencí v Mac, PC a iOS

Pokročilé softwarové ovládání vstupů a výstupů

Snadný přístup ke všem ovládacím funkcím a nastavením pomocí Maestro ovládací aplikace. Maestro vám nabízí v jednom ovládacím okně všechna systémová nastavení, přístup k nastavení vstupů, výstupů, volbu typu vstupu, nastavení Soft Limit na mikrofonních a nástrojových vstupech a nastavení mixi pro odposlech s ultra níézkou latencí. Maestro vám pomáhá konfigurovat váš Apogee převodník, aby vyhovoval vašemu způsobu práce.

Nový Maestro vyvinutý pro iPod touch, iPhone a iPad

Nový Apogee Maestro je iOS aplikace umožňující ovládání hardware např. z iPadu. Navržen jako bezbolestný přechod mezi Mac a iOS ovládáním. Design Maestra byl up raven pro jednotlivá zařízení iPhone, iPad a Mac zaručujíce intuitivní rozhraní bez rozdílu platform.  Aplikace obsahuje stejné nezbytné funkce přístupné na platformě Mac včetně poslechu s nízkou latencí. Maestro iOS je zdarma ke stažení z Apple App Store na vašem iPodu touch, iPhonu, nebo iPadu.

Ovládání Apogee hardwaru je integrováno do Logic Pro X

Používáte-li Apogee převodník můžete ovládat vstupní parametry tohoto hardwaru přímo v mixážním okně softwaru Logic Pro X a to včetně vstupní citlivosti mikrofonního předzesilovače, výběru vstupu, 48 V fantomového napájení a další funkce. Toto řešení vám umožňuje soustředit se jen na jedno session okno při nahrávání a výrazně zjednodušuje ovládání vstupních parametrů.

Ovládání Apogee hardwaru a Logic Pro X pomocí iOS zařízení

Ovládání vstupů Apogee hardwaru je možné i pomocí Logic Remote App na vašem iPhone nebo iPadu. Můžete tak bezdrátově nastavovat vstupní úrovně a další parametry odkudkoli ve studiu. Bubeník může nastavovat mikrofonní předzesilovače bez toho , že by vstal od soupravy, zvukař může kontrolovat linky při nastavování mikrofonů a při domácím nahrávání můžete přepnout mezi mikrofonem a připojeným nástrojem bez nutnosti být přímo u počítače.

USB 2.0

Rychlost a výkon

Rychlejší než FireWire

Duet nabízí USB 2.0 vysokorychlostní konektivitu k Mac počítači. Výhodou Mac Core Audio driveru je, že USB je rychlejší než FireWire 400 s nižší latencí. A navíc USB port je na všech počítačích Mac.

…a stejně rychlý jako USB 3.0

Jestliže USB 3.0 nabízí přibližně 10ti násobek šířky pásma USB 2.0, USB 2.0 zdaleka převyšuje šířku pásma potřebnou pro Duet se dvěma vstupy a 4 výstupy pro excelentní zvukové parametry.

Související opovědi z Apogee článků:

Galerie Duet

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství