Excelentní zvuková kvalita. Vysoký výkon pluginů. Nejnižší latence.

Ensemble Thunderbolt je jedním z nejlepších all in one audio převodníků pro Mac. Přináší excelentní zvukové vlastnosti s ultra nízkou latencí a nejkomplexnější studiovou funkcionalitu v jednom přístroji. Vyroben pro profesionální domácí nebo komerční studio, nabízí legendární Apogee AD/DA převodníky, 8 Advanced Stepped Gain™ mikr. předzesilovačů, ovládání poslechových cest včetně talkbacku, kytarové rozhraní na předním panelu, 2 sluchátkové výstupy a digitální konetivitu celkem 30 x 34 vstupů/výstupů. Ensemble má DMA engine optimalizovaný pro Core Audio, speciální audio ovladač a připojení Thunderbolt 2 což vám v kombinaci s výkonným procesorem vašeho počítače Mac dovolí použít více pluginů a virtuálních nástrojů a to s nejnižší latencí ze všech nativních systémů současnosti.

Ensemble Thunderbolt základní vlastnosti

 • 8 Mikrofonních předzesilovačů se ziskem až 75 dB a Advanced Stepped Gain obvody
 • Legendární Apogee AD/DA převodníky
 • Thunderbolt konektivita s ultra nízkou latencí (1.1ms round trip s Logic Pro X)
 • 2 Kytarové vstupy a výstupy na přední panelu (Class A JFET vstupy, dual mode re-amp výstupy)
 • Funkce Talkback pomocí vestavěného mikrofonu v Mac a ovládacího tlačítka
 • 2 PurePower sluchátkové výstupy
 • 10 nastavitelných analogových vstupů
 • 16 analogových výstupů s prémiovými Apogee převodníky
 • Core Audio optimalizovaný DMA engine šetří výkon CPU pro pluginy a softwarové nástroje
 • Apogee Control software nabízí uživatelsky nastavitelné prostředí a okno Essentials Control Strip
 • Kompatibilní s Apogee Control hardwarovým ovladačem
 • Možnost připojení dvou jednotek Ensemble k vašemu Mac počítači pro rozšíření počtu vstupů a výstupů
 • Možnost připojení jakéhokoliv převodníku řady Apogee Element k Ensemble pro rozšíření počtu vstupů a výstupů

To nejlepší z Apogee plus výkon Thunderbolt

Spojuje to nejlepší z Apogee uznávaných inovací s novými užitnými vlastnostmi a výkonou Thunderbolt technologií. Zcela přepracovaný Ensemble nastavuje nové standardy zvukové karty pro projektové studio.

2 kanály kytarových vstupů

na předním panelu s class A JFET

zesilovačem a výstupy

s duálním re-ampingem

KYTAROVÉ VSTUPY

A VÝSTUPY NA PŘEDNÍM

PANELU V A - TŘÍDĚ

OBA S RE-AMPINGEM

Více

1.1 ms drivery Ensemble nabízejí

nejnižší dostupnou latenci.

DMA engine pak umožňuje

maximální využití CPU počítače

ULTRA NÍZKÁ LATENCE

A VYSOKÁ

EFEKTIVITA

VYUŽITÍ PROCESORU

Více

Ensemble má evoluční uživatelské

rozhraní, které nabízí absolutní

kontrolu nad poslechovými cestami

a vestavěný talkback mikrofon.

KREATIVNÍ UŽIVATELSKÉ

ROZHRANÍ

A OVLÁDÁNÍ POSLECHU

Více

Ensemble má vynikající AD/DA

převodníky vycházející z převodníků

ve vlajkové lodi Symphony I/O

s vyššími parametry než Duet a Quartet

MĚŘITELNĚ SKVĚLÉ

AD / DA PŘEVODNÍKY

A MIKROFONNÍ

PŘEDZESILOVAČE

Více

Všechno co potřebujete
Vstupy a výstupy

Kytarové vstupy/výstupy

Přímé připojení vašich kytar a ostatních nástrojů k Ensemble s využitím dvou ¼” jack konektorů na předním panelu.

8 analogových vstupů

Připojení až 8 mikrofonů nebo kombinace nástrojů, externích mikrofonních předzesilovačů a dalších analogových zařízení.

10 analogových výstupů

2 symetrické monitorové výstupy na ¼” jack konekrorech & 8 symetrických linkových výstupů na D-Sub 25-pin konektoru.

2 sluchátkové výstupy

Dva samostané sluchátkové výstupy s vysokou impedancí a dostatečným výkonem zesilovače.

Vestavěný mikrofon a talkback

Pro zachycení momentálního nápadu, archivaci dění ve studiou nebo nahrávání „crushed room “ zvuku bicích. Ale především je tento vestavěný mikrofon určen pro talkback.

2 analogové inserty

Snadná integrace vašeho oblíbeného analogového kompresoru nebo EQ v mono nebo stereo módu do nahrávacího řetězce se zvláštním send a return konektorem ¼” jack.

Word clock

Využijte Ensemble jako master clock a využitím excelentní Apogee wordclock technologie.

Digitální vstupy/výstupy

Až 18 kanálů digitálních vstupů a výstupů ve formátech ADAT, SMUX,S/PDIF optika a S/PDIF koaxial pro snadnou integraci expanderů, hardwarových syntezátorů a digitálních efektových jednotek.

Reálný výkon Thunderbolt

Ensemble využívá naplno možnosti Thunderbolt 2 s nejnižší latencí, efektivním využitím CPU počítače, dvěma Thunderbolt porty pro připojení dalších zařízení a revoluční 32-bitovou signálovou cestou.

Převodník s nejnižší latencí

Proprietární Thunderbolt driver je od začátku napsán pro Mac OS X Mavericks a Yosemite čímž je optimalizován výkon a efektivita práce se zdroji. Latence je redukována na skvělých 1.1ms round-trip*, umožňující poslouchat přes vaši DAW včetně plug-inů. I v případě, že váš projekt vyžaduje více kapacity DSP a vyšší nastavení vyrovnávací paměti Ensemble vám umožní nedělat kompromisy mezi výkonem a rychlostí.
Jako další variantu pak Ensemble nabízí direct hardware monitoring přes Maestro aplikaci s latencí 0.6ms .

* Logic Pro X při 96kHz / 32 buffer

Vyšší datový tok a přesto šetří výkon počítače

Ovladače Ensemble nabízejí dvě inovativní vlastnosti, kterými maximalizují výkon software-hardware rozhraní: plně 32 bit signálová cesta z výstupu vaší DAW přímo do vysoce výkonného ESS DAC a revoluční Direct Memory Access (DMA) engine pro větší efektivitu čtení a zápisu dat přímo do paměti počítače nezávisle na procesoru počítače.

DMA engine běžící na hardwaru Ensemble čte audio data přímo z paměti vašeho počítače Mac ve 32 bit formátu, zvyšujíce tak efektivitu práce ovladače a nabízejíce tak nejvyšší rozlišení příchozího signálu do DAC (převodníku do analogu). Ovladač tak zpracuje neuvěřitelné množství dat ve velmi krátkém čase jen s minimální zátěží CPU (procesoru počítače). To vám dává benefit nižší latence, většího výkonu pro pluginy a zážitek z transparentnosti poslechu.

Rozšiřte si váš systém

Technologie Intel Thunderbolt ™ byla navržena pro připojení většího množství širokopásmovych periferních zařízení k počítači Mac. Ensemble je vybaven dvěma Thunderbolt ™ 2  porty pro pohodlné připojení diskového pole, zařízení pro digitalizaci videa a Thunderbolt monitorů až do 4k rozlišení z jednoho portu.

Podpora Multi – unit pro Ensemble a Element

Rozšiřte vaše studio dvěma jednotkami Ensemble nebo připojte k Ensemble převodník řady Element

Technologie Intel Thunderbolt byla navržena pro připojení vysokorychlostních periferních zařízení k počítači Mac. Ensemble je vybaven dvěma Thunderbolt porty umožňujícími připojení hard disků, diskových polí, zařízení pro digitalizaci obrazu, monitory s rozlišením až 4K a druhý Ensemble nebo Element.

Připojte druhý Ensemble nebo převodník řady Element k vašemu převodníku Ensemble a rozšiřte možnosti vašeho studia. Element převodníky babízejí stejnou zvukovou kvalitu jako Ensemble za přijatelnou cenu.

Rozdíl, který uslyšíte.

Apogee patří již 30 let k největším inovátorům a technologickým tahounům digitálního nahrávání zvuku. Nejúspěšnější producenti a zvukoví mistři používají Apogee zařízení jako Duet, Quartet, původní Ensemble a Symphony I/O pro pořízení nahrávek, které pak získávají ceny GRAMMY® a OSCAR® . Ensemble Thunderbolt je postaven na těchto základech.

Apogee_TEC_Awards

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, Ensemble je nejlepší ve své třídě a nabízí  nejnovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Ensemblet je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

ESS Sabre32 DAC technologie.

DA převodník ESS Sabre32 32-bit Hyperstream s  eliminací jitteru v časové doméně nabízí neporovnatelnou dynamiku, ultra nízké zkreslení a nesrovnatelnou zvukovou průzračnost bez  přídavného jitteru.

Dynamicky optimalizované mikrofonní předzesilovače

8 mikrofonních předzesilovačů Ensemble používá technologii Advanced Stepped Gain Architecture™, kde jsou obvody dynamicky optimalizovány pro maximální šířku pásma, ultra nízký šum a neexistující zkreslení to vše se ziskem, 0-75 dB. Nabízejí zvukovou kvalitu převyšující mnohá daleko dražší zařízení. To vám umožní perfektní nastavení vstupní citlivosti (ať už pomocí ovladače nebo softwarově) a dosáhnout maximálního detailu bez nežádoucího šumu. Předzesilovače Ensemble jsou vhodné pro všechny dynamické, kondenzátorové nebo páskové mikrofony vhodné k zachycení jakéhokoliv zdroje zvuku bez kompromisu.

Měřitelně vynikající A/D převodníky

Převodníky Ensemble z analogu do digitálu byly opět podrobeny vylepšení proti předchozím generacím (jako např. Duet a Quartet) a předčí své předchůdce v dynamickém rozsahu, ještě nižším zkreslení a téměř neexistujícím šumu.

Zatímco v komunitě audiofilů je technologie digitálních audio přecodníků (DAC) ESS Sabre32 DAC již nějakou dobu považována za další vyšší krok v technology audio převodníků, Apogee je jedním z prvních výrobců profesionálních audio zařízení, kteří používají tyto DAC v převodnících postavených pro audio a video profesionály. ESS Sabre32 DAC technologie tak jak je používána v přístrojích Duet 2, Duet pro iPad & Mac, Quartet, Ensemble a Symphony I/O, je jednou z podstatných odlišností navrhování elektronických obvodů u Apogee.

32-bitová DAC architektura – v porovnání se starší 24-bitovou technologií Sabre32 DAC s 32-bitovým filtrem a zpracováním přinášejí výrazně nižší šum a zkreslení pro poslechový zážitek bez rušivých artefaktů. 32-bitový digital útlum pak zaručuje, aby naprostá zvuková čistota byla zachována při libovolné poslechové úrovni.

Eliminace jitteru v časové doméně – vyrovnává a odstraňujě nerovnoměrnosti z příchozích digitálních dat, takže výsledný analogový výstup zachovává čistotu a detail originální nahrávky.

Soft Limit proti digitálnímu přebuzení.

Tato technologie byla poprvé představena v roce 1992 u převodníku AD-500 a byla v průběhu času použita na velkém množství oceněných nahrávek. Nyní je tato technologie dříve vyhrazená jen pro nejvyšší řady převodníků dostupná i uživatelům Duet a je ovládána pomocí softwarové aplikace Maestro.

Toto analogové obvodové řešení zabraňuje digitálnímu přebuzení, které způsobuje zkreslení a dropouty okamžitým „zaoblením“ vyšších harmonických špiček ještě před vstupem do AD převodníku. Soft Limit umožní nahrávat s o několik decibelů vyšší efektivní úrovní s typickou „analogovou“ teplotou zvuku.

Video Ensemble
Galerie Ensemble

Excelentní zvuková kvalita. Nejnižší latence.

Apogee Ensemble je vůbec první Thunderbolt 2 audio interface přinášející excelentní zvukové vlastnosti s ultra nízkou latencí a nejkomplexnější studiovou funkcionalitou v jednom přístroji. Vyroben pro profesionální domácí nebo komerční studio, nabízí legendární Apogee AD/DA převodníky, 8 Advanced Stepped Gain™ mikr. předzesilovačů, ovládání poslechových cest včetně talkbacku, kytarové rozhraní na předním panelu, 2 sluchátkové výstupy a digitální konetivitu celkem 30 x 34 vstupů/výstupů.

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství