Představuje

Záznamový software pro iPhone, iPad a iPod touch

Současné nahrávání až do 4  zařízení iPad a iPhone.

Apogee MetaRecorder je revoluční aplikace pro nahrávání zvuku pro iPhone/iPad, která nabízí propojené nahrávání, označování a organizaci zvuků na až 4 zařízeních iOS. Vyzbrojeni více zařízeními iOS plus hardwarem společnosti Apogee a Sennheiser, zachytíte zvuk v terénu ve vynikající kvalitě  pro rozhovory, konference, zvuk pro video a film, mobilní vysílání, svatby, recitály a nespočtu dalších aplikací.

Aplikace pro nahrávání v exteriéru pro iPod, iPad a iPhone.

Apogee Electronics uvádí MetaRecorder, dvoukanálový záznamový software pro iPhone, iPad a iPod touch, který se zaměřuje na mobilní výrobu zvuku pro video. Apogee MetaRecorder je první nahrávací aplikace pro iPhone nabízející multi-take nahrávání, označování a organizaci souborů pro práci v terénu. MetaRecorder pracuje se všemi iOs audio převodníky Apogee i mikrofony vyvinutými se společností Sennheiser. MetaRecorder nabízí 24 bitů / 96 kHz  kvalitu záznamu a softwarové ovládání vstupní úrovně a nahrávání předvoleb. Kromě toho, základní parametry MetaRecordéru lze ovládat prostřednictvím nových hodinek Apple Watch (spustit a zastavit nahrávání, oblíbené záběry, přidání značek nebo nastavit vstupní úroveň mikrofonu) Aplikace metadat (tagů) jako klíčová slova, oblíbené, značky a dalších do zvukových souborů při nahrávání v terénu, a poté přenesení nahraného zvukového materálu a Final Cut Pro XML přímo z MetaRecordéru. Při importu do Final Cut Pro na počítači Mac, usnadňují tato metadata organizaci nahrávek a médií a zjednodušuje postprodukční workflow.

Co umí ?

 • Exteriérová nahrávací aplikace pro iPhone, iPad a iPod touch
 • Nahrává více záběrů a snadno mezi nimi naviguje
 • Mono nebo stereo audio až s 96kHz/24-bit rozlišením ve formátu WAV nebo CAF
 • Master – Satelite spojení až 4 iOS zařízení ovládaných jedním masterem
 • Usnadňuje organizaci nahrávek a médií a zjednodušuje postprodukční workflow:
  • Přidání metadat jako např. klíčová slova, markery, poznámky a oblíbené
  • Úprava názvů zvukových souborů
 • Export do Dropbox ve FCPXML formátu pro otevření ve Final Cut Pro
 • Ovládá vstupní citlivost a další nastavení pro Apogee audio převodníky
 • Základní funkce ovládané pomocí hodinek Apple Watch
 • Časově omezená nabídka, plná funkčnost (neomezená nahrávka) připojením kompatibilního Apogee nebo Sennheiser převodníku
 • $4.99 USD in-App cena pro použití s jiným než Apogee nebo Sennheiser interfacem

Nahrávání

Propojte až 4 iPhony/iPady

Spojte vaše iPhony

Pomocí funkce Master-Satellite Link v aplikaci MetaRecorder můžete propojit jeden hlavní iPhone / iPad až se třemi satelitními iPhony / iPady přes Wi-Fi. Po propojení můžete ovládat všechna zařízení z Masteru – vytvářet a pojmenovávat scény, inicializovat nahrávání a přehrávání, nastavovat vstupní úrovně, zvolit Take, přidat značky, klíčová slova a oblíbené položky a sdílet scény a take. Z Masteru je dokonce možné monitorovat zvuk – nahrávání a přehrávání satelitů. To nabízí pohodlí a flexibilitu bezdrátového systému se spolehlivostí samostatného interního nahrávání – každý satelit zaznamenává svůj vlastní zvuk.

Nahrávejte

24bitový / 96 kHz záznam

MetaRecorder umožňuje nahrávat mono, stereo nebo duální mono se vstupy v rozlišení až 96 kHz / 24 bitů. K dispozici jsou standardní vzorkovací frekvence od 44,1 do 96 kHz, můžete si však také zvolit nahrávání se vzorkovací frekvencí 22,05 kHz – užitečné pro úsporu místa na pevném disku při nahrávání věcí, jako jsou rozhovory, kde není nutná kvalita např. pro vysílání.

Připojte mikrofon

Připojte mikrofon

Připojte jeden z digitálních mikrofonů Apogee nebo rozhraní Apogee kompatibilní s iOS přímo k vašemu iPhonu nebo iPadu a vytvářejte nahrávky v profesionální kvalitě pomocí aplikace Apogee MetaRecorder. Bez námahy upravte zisk vstupu mikrofonu na perfektní úroveň pro ClipMic digital, Mic+ nebo jakékoli rozhraní kompatibilní s Apogee pro iOS přímo z aplikace.

Organizace dat

Uspořádejte si způsob práce ve Final Cut Pro

Sdílejte vaše nahrávky a metadata

MetaRecorder vám umožňuje sdílet vaše nahrávky několika způsoby:

 • Sdílet složky Scene (obsahující audio soubory a Final Cut Pro XML datové soubory) přes Dropbox, AirDrop, e-mail nebo iTunes File Sharing (s použitím USB kabelu).
 • Sdílet audio soubory v plném rozlišení nebo komprimované pomocí AAC přes AirDrop, Message nebo e-mail.

Importujte do Final Cut Pro X

Používání samostatných zvukových a obrazových zařízení znamená dvojnásobný počet souborů generovaných během produkce, takže je ještě důležitější tyto soubory uspořádat a označit. Final Cut Pro X od společnosti Apple je od základu postaven na podporu pracovních toků, které se spoléhají na metadata. Když se produkční video a zvuk importuje do Final Cut Pro, tagy metadat a vlastní názvy souborů z MetaRecorderu vám umožní efektivně vyhledávat zvukové soubory, které hledáte.

Importujte do nahrávací aplikace na macOS nebo PC

Zaznamenané zvukové soubory si zachovají vlastní pojmenování, které jste použili v MetaRecorderu, což usnadňuje jejich řazení při importu do aplikace pro nahrávání zvuku ve vašem počítači macOS nebo PC.

Ovládejte s Apple Watch app

Důležité funkce MetaRecorder na iPhonu mohou být ovládány pomocí Apple Watch

 • Start a Stop nahrávání
 • Přidání snímku (take) k oblíbeným
 • Přidání markerů
 • Nastavení vstupní úrovně mikrofonu

Tagujte

Tagujte vaše nahrávky klíčovými slovy a metadaty

Scény

MetaRecorder organizuje zvukové nahrávky ve scénách; aktivní může být pouze jedna scéna. Názvy scén jsou přizpůsobitelné a určují, jak budou automaticky pojmenovány zaznamenané zvukové soubory.

Klíčová slova

Označte své záběry jedinečnými, informativními a snadno vyhledávatelnými klíčovými slovy. MetaRecorder poskytuje knihovnu klíčových slov založenou na dříve použitých klíčových slovech, takže nemusíte ztrácet čas zadáváním stejných věcí pro každý záběr.

Take

V každé scéně jsou záznamy s názvem (Take – záběrů) uspořádány jako svislý „zásobník“ pro snadný výběr. Pro všechny nové nahrávky je vytvořen nový Take a neexistuje žádný způsob, jak nahrávat přes předchozí nahrávky. S každým novým záznamem se automaticky zvýší číslo take (záběru) , ale v případě potřeby je můžete upravit.

Markery

Kdykoli během nahrávání můžete kliknout a přidat značky, které označují konkrétní okamžik v daném záběru. Přidejte poznámky ke každé značce, aniž byste přerušili nahrávání. Můžete dokonce použít Siri k zachycení poznámek bez použití rukou.

Role

Přidejte ke každé scéně název role, abyste určili, kdo je mluvčí. Tento název se zobrazuje v levém horním rohu nahraného souboru v aplikaci a je zahrnut do zvukového souboru.

Oblíbené

Klepnutím na hvězdičku označíte nahraný záznam jako „oblíbený“ a snadno poznáte nejlepší nahrávky, ke kterým se budete chtít vrátit.

Galerie MetaRecorder
Video

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství