Profesionální audio převodník pro Mac pracovní stanice Pro Tools HD a Thunderbolt

Apogee Symphony I/O

Profesionální audio převodník pro Mac pracovní stanice Pro Tools HD a Thunderbolt

Co je Symphony I/O

Apogee Symphony I/O je modulární vícekanálový audio interface nabízející prémiové AD/DA převodníky a mikrofonní předzesilovače světové třídy. Navržen pro profesionální práci se zvukem při nahrávání, mixáži a masteringu na počítačích Mac. Symphony I/O je ultimátní sředový bod každého moderního studia. Připojte Symphony I/O k jakémukoliv počítači Mac vybavenému portem Thunderbolt, Pro Tools HD nebo jen pomocí USB k vaší audio workstation.

Legendární zvuková kvalita

Symphony I/O je kulminací 30 let zkušeností Apogee s navrhováním a výrobou audio zařízení. Návrh obvodů Symphony I/O je moderní a efektivní, využívající operační zesilovače špičkové třídy, které umožňují dosažení ještě lepších vlasností než měly všechny přžedchozí prodfukty Apogee. Topologie zapojení je přísně symetrická.

Flexibilita vstupů a výstupů

Pro každého je tu řešení se Symphony I/O : pro home studio, project studio, comerční recording studio i nahrávání filmové hudby. Je tu výběr z pěti základních konfigurací : 2×6, 8×8, 16×16, 8×8 + 8 mikr předzesilovačů nebo 16×16 + 8 mikr předzesilovačů a ke všem možnost snadno expandovat tai, jam roste i vaše studio. Se dvěma sloty pro rozšiřující moduly a kapacitou až 32 vstupů a výstupů A/D & D/A převodníků v jedné 2U jednotce, Symphony I/O nabízí skvělý poměr cena na kanál.

 Základní vlastnosti:

 • Nejlépe znějící Apogee interface všech dob
 • Nejlepší poměr cena/kanál  ze všech profesionálních audio převodníků
 • Kompletní kompatibilita pomocí Audio Interface Modes (AIM):
  • Symphony/Thunderbolt™ (připojení pomocí Symphony 64 | ThunderBridge nebo Symphony 64 PCIe kartou až 64 kanálů vstupů a výstupů se vzorkováním až 192kHz)
  • Pro Tools HD (přímé připojení k jakékoliv Pro Tools PCIe kartě)
  • USB (připojení do USB 2.0 port počítače Mac až 16 kanálů vstupů a výstupů se vzorkováním až 96kHz)
  • StandAlone (Analogové vstupy směrovány přímo do digitálních výstupů)
 • Možnost expanze pomocí 4 dostupných I/O modulů a 8 kanálového modulu mikr. předzesilovačů
 • Až 32 kanálů analogových a digitálních vstupů a výstupů v jedné jednotce
 • Ultra nízká ůatence
 • Modulární architektura
 • Symphony I/O pracuje s jakoukoliv Core Audio kompatibilní aplikací včetně: Logic, Pro Tools 9, 10, 11, Final Cut, Ableton Live
 • Vyrobeno v U.S.A.

Rozdíl, který uslyšíte.

Apogee patří již 30 let k největším inovátorům a technologickým tahounům digitálního nahrávání zvuku. Nejúspěšnější producenti a zvukoví mistři používají Apogee zařízení jako pro pořízení nahrávek, které pak získávají ceny GRAMMY® a OSCAR® . Symphony I/O  je vlajkovou lodí společnosti.

Apogee_TEC_Awards

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, SYMPHONY I/O je nejlepší ve své třídě a nabízí nejšpičkovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Symphony I/O je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

ESS Sabre32 DAC technologie.

Zatímco v komunitě audiofilů je technologie digitálních audio přecodníků (DAC) ESS Sabre32 DAC již nějakou dobu považována za další vyšší krok v technology audio převodníků, Apogee je jedním z prvních výrobců profesionálních audio zařízení, kteří používají tyto DAC v převodnících postavených pro audio a video profesionály. ESS Sabre32 DAC technologie tak jak je jednou z podstatných odlišností navrhování elektronických obvodů u Apogee.

32-bitová DAC architektura – v porovnání se starší 24-bitovou technologií Sabre32 DAC s 32-bitovým filtrem a zpracováním přinášejí výrazně nižší šum a zkreslení pro poslechový zážitek bez rušivých artefaktů. 32-bitový digital útlum pak zaručuje, aby naprostá zvuková čistota byla zachována při libovolné poslechové úrovni.

Eliminace jitteru v časové doméně – vyrovnává a odstraňujě nerovnoměrnosti z příchozích digitálních dat, takže výsledný analogový výstup zachovává čistotu a detail originální nahrávky.

Soft Limit proti digitálnímu přebuzení.

Tato technologie byla poprvé představena v roce 1992 u převodníku AD-500 a byla v průběhu času použita na velkém množství oceněných nahrávek.

Toto analogové obvodové řešení zabraňuje digitálnímu přebuzení, které způsobuje zkreslení a dropouty okamžitým „zaoblením“ vyšších harmonických špiček ještě před vstupem do AD převodníku. Soft Limit umožní nahrávat s o několik decibelů vyšší efektivní úrovní s typickou „analogovou“ teplotou zvuku.

Všechno co potřebujete

Apogee Symphony AIM – Audio Interface Modes

Nastavení funkčního módu

Nastavení pomocí dvou kroků a jednoho enkodéru na čelním panelu přístroje. AIM přemění Symphony I/O na specializovaný interface optimalizovaný pro nejpoužívanější audio stanice (DAW) současnosti. Tato funkce umožňuje např. uživatelům Logic Pro a Pro Tools HD snadno přepínat mezi těmito dvěma DAW jen jedním kliknutím knoflíku a přepojením jednoho kabelu. Preferujete-li připojení vaší stanice pomocí USB, je potom spolupráce s Core Audio kompatibilními aplikacemi jako Digital Performer nebo Cubase stejně snadná. Ve Standalone módu nastavíte Symphony I/O pro snadné využití s jinými digitálními zařízeními. Pro nejvýkonnější připojení Thunderbolt je třeba přidat interface 64 ThunderBridge (prodává se zvlášť)

Apogee Symphony 64 ThunderBridge

64 kanálů Thunderbolt připojení pro Symphony I/O

Symphony 64 ThunderBridge nabízí celkem 64 kanálů vstupů a výstupů na jednom externím interface pracujícím s formátem Thunderbolt podporuje vzorkovací frekvence až 192 kHz. Symphony 64 se dá používat i jako digitální směrovač / přepojovač, je -li připojena k externím převodníkům nebo dalším digitálním zařízením (efektové procesory a pod.). Připojení až 64 kanálů, 24-bit 192 kHz digitálních vstupů/výstupů na jednom interface.

symphony-64-thunderbridge-front

Galerie Symphony I/O

Více o Symphony I/O.

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství