Nejlepší způsob, jak připojit kytaru k Macu

 

Rockněte vašeho Maca skvělým kytarovým tónem

Apogee GIO USB spojuje kytarový interface ve studiové kvalitě a kontrolér pro MAC OS X Logic a GarageBand. Kombinuje kontrolu efektů , záznamové / nahrávací funkce a neuvěřitelnou zvukovou kvalitu. Gio vám nabídne připojení kytary a volitelně pedálu , zesilovač a efekty v jednoduchém zařízení a s kvalitním zvukem. Snadno zapínáte a vypínáte efekty nožním pedálovým ovladačem GiO stejně jako další funkce. Gio nabízí vestavěný špičkový nástrojový předzesilovač s převodníky Apogee, který vám umožní připojit kytaru přímo do aplikace Apple – GarageBand, Logic a Mainstage bez jakehokoliv kompromisu. Gio je optimalizován pro různé kombinace snímačů od single coil po aktivní elektroniku.

Pro koho je GiO určen ?

GiO skvělým pomocníkem každého kytaristy vlastnícího počítač Mac, krerý potřebuje širokou škálu virtuálních zesilovačů a efektů pro nahrávání, zkoušení a živé hraní bez nutnosti používat myš.

Co umí?

  • Kytarový interface ve studiové kvalitě pro nahrávání, zkoušení a živé hraní na Mac počítači
  • Pokročilé převodníky a nástrojový předzesilovač nabízí opravdový kytarový tón
  • Navrženo pro el. kytaru a baskytaru
  • Špičková zvuková kvalita optimalizovaná pro virtuální zesilovače a efekty
  • Pedalboard pro nahrávání bez používání rukou, zapínání a vypínání efektů a presetů
  • Může být užíván s kytarovým zesilovačem, sluchátky a aktivními reprosoustavami

Ve studiu nebo na pódiu GiO vám zpřístupní všechny zesilovače, efekty a nahrávání v Logic Pro, MainStage a GarrageBand

Navrženo pro spolupráci s Logic a MainStage – GiO umožňuje kytaristům ovládání nahrávacích funkcí, změn presetů a pluginů jako např. Amp Designer a Pedalboard spolu s funkcemi Playback a Loopback v MainStage.

Co všechno můžete s GiO ?

Kytarista – Studio

Nahrávejte svoje kytarové party pomocí GiO, vašeho Mac počítače a zesilovačů a efektů Logic a GarageBand. Potřebujete-li více kanálů připojte další Apogee interface jako například MiC a můžete nahrávat společně.

Kytarista – Live

Rozšiřte svůj kytarový aparát o GiO, Mac notebook  a využijte naplno potenciál zesilovačů a efektů v MainStage aplikaci. Kombinace pedálových efektů a zesilovačů měňte pomocí GiO nožních spínačů.

Kytarista – Live

Ideální pro kytaristu, který vystupuje sám. GiO a Mac notebook vám nabídne skvělou zvukovou kvalitu a výběr zesilovačů a efektů v MainStage aplikaci – to vše s minimálními rozměry a váhou aparátu.

GiO v akci: MainStage

Apple aplikace MainStage a GiO umožní postavit váš vlastní kytarový aparát – sestavu z širokého výběru zesilovačů a efektových pedálů pro absolutní kontrolu nad vaším zvukem. Vstupy a výstupy  GiO používají Apogee audio převodníky a přímé digitální propojení s virtuálními zesilovači a efekty v MainStage.

Apogee vám nabízí přednastavenou kombinaci pro MainStage 3, která vám usnadní začátky s GiO a počítačem Mac pro Live použití. Jen stáhnete nainstalujete a … hrajete!

(nezapoměńte na aktualizaci GiO software a MainStage verze 3)

Apogee GiO prohlídka

Horní panel

Zadní panel

Apogee GiO funkce

Ovládání software pomocí GiO

stacks_image_BB4198EB-FA1A-481A-89CF-CFCF167075C3

Šlápni na to ! Ovládání efektů bez použití myši. Můžete přepínat efekty , poslech a presety v Logic , MainStage a Garage Bandu bez dotyku klávesnice nebo myši.

stacks_image_7DF71BBD-764B-42E3-B29F-32FB073CAF89

HandsFree nahrávání ! Ovládání efektů bez použití myši. S Gio se můžete naplno soustředit na svoji hru. 5 transportních tlačítek ovládá posun, nahrávání i přehrávání.

stacks_image_5CA42B1F-624F-409B-A617-E95F038FA928

Další prosím ! Tlačítka předchozí a další (Next a Previous) vám usnadní přepínání mezi předvolbami a efekty, mezi různými aparáty a pod. v Logic , MainStage a Garage Bandu.

Vstupy a výstupy GiO

guitarGio nabízí vestavěný špičkový nástrojový předzesilovač s převodníky Apogee, který vám umožní připojit kytaru přímo do aplikace Apple – GarageBand, Logic a Mainstage bez jakehokoliv kompromisu. Gio je optimalizován pro různé kombinace snímačů od single coil po aktivní elektroniku.

stacks_image_8E194A32-EE48-4BF5-A81D-CE7A57BC596F

Gio je vybaveno vstupem pro MIDI expression pedál, který umožňuje používání efetů jako kvákadlo (wah-wah) nebo plynulá změna hlasitosti – volitelné příslušenství. Doporučené pedály jsou např. Yamaha FC-7 nebo Roland EV-5

USB_napájení

Gio je napájeno z USB připojení k vašemu Macu. Není tedy třeba externí napaječ. Lze použít libovolný USB port.

stacks_image_041FA6C8-108C-48A5-B5E9-D31F5886D884

Poslouchat můžete přes 1/4” jack výstup a vaše aktivní reprosoustavy (nebo pasivní přes koncový zesilovač), nebo použít sluchátka. . Gio poskytuje zvukovou kvalitu zaručenou značkou Apogee.

Apogee GiO umělci

Giles Martin – Grammy Winning Producer, Songwriter, Engineer

Recent Projects: The Beatles‘ Love Album, The Beatles: Rock Band, Hayley Westenra, Celine Dion
“I was really excited about GiO because I knew what level of quality to expect from an Apogee product. I was blown away with how cool this interface was once I started to play around with it. It’s what recording guitarists have been waiting for”

Mat Mitchell – Producer, Musician

Recent Projects: Puscifer
“Since we are already using MainStage live, the GiO is a great addition. It allows me to switch through my amps and all my pedals through MainStage…everything is integrated and meant to work together, and it does so quite well.”

Bryan Austin – Guitarist

Recent Projects: Clint Black
“I program my sounds and amp combinations for songs and use GiO for switching the stomp box effects from AmpliTube and Guitar Rig. I also use the same setup when I’m in the studio. The GiO fits in like a champ with the rest of my setup. I’ve had it out with me now for sometime, and it delivers night after night.”
Galerie GiO

Více o Apogee GiO.

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství