Ensemble - prohlídka produktu

Vstupy a výstupy

Kytarové vstupy/výstupy

Přímé připojení vašich kytar a ostatních nástrojů k Ensemble s využitím dvou ¼” jack konektorů na předním panelu. Vstupy s JFET zesilovači v A-Třídě reprodukují feeling a tón vintage lampového zesilovače pro daleko realističtější modeling a přispívají k harmoničtějšímu charakteru zvuku kláves a ostatních elektronických nástrojů.

Ensemble-Thunderbolt-Close-Up-Guitar-Inputs

Obvod se zapojením  „bootstrapping“ nabízí potom ultra-vysokou impedanci pro připojený nástroj pro zachování jeho tónu a frekvenční charakteristiky. Dále můžete připojit do kteréhokoliv ze dvou ¼” jack výstupních konektorů na předním panelu váš kytarový zesilovač a využít tak re-amping. Přepínání duálního módu vám pak umožní snadno nahrávat kytaru přímo, zatímco posloucháte přes váš zesilovač a potom přehrát nahraný signál přes váš zesilovač a přesněji ho nastavit a správně umístit mikrofon.

Můžete také používat kytarové vstupy a výstupy pro inzertování vašich krabiček do nahrávací cesty jako alternativu pro požití pluginů. To vše bez obav z úrovňových a impedančních problémů protože kytarové  vstupní obvody Ensemble s takovouto možností počítají.

Analogové vstupy

Ensemble nabízí 4 Combo vstupy (XLR nebo ¼”) a  4 XLR vstupy pro připojení až 8 mikrofonů nebo kombinace nástrojů, externích mikrofonních předzesilovačů a dalších analogových zařízení.  Analogové vstupy Ensemble jsou vybaveny line level bypass relé, které umožňuje nepřímější a nejčistší cetu do AD převodníků jetliže je zdrojem signál na linkové úrovni.

Analogové výstupy

Ensemble má 2 symetrické monitorové výstupy na ¼” jack konekrorech a 8 symetrických linkových výstupů na D-Sub 25-pin konektoru. Tyto výstupy mohou být konfigurovány pro celou řadu zapojení. Např používáte-li Ensemble s externím mixážním pultem, mícháte v počítači nebo kombinujete obě metody.

Sluchátkové výstupy

Ensemble má diskrétní tranzistorové koncové zesilovače, které jsou určeny pro dva nezávisle nastavitelné sluchátkové výstupy na čelním panelu. Ensemble nabízí více čistého výkonu, než kdy předtím. Výkonu, který vybudí i sluchátka s vysokou impedancí hlasitěji, než kdy budete potřebovat při zachování ultra nízkého zkreslení v celém frekvenčním rozsahu.

Vestavěný mikrofon

Ensemble má zabudovanou stejnou mikrofonní kapsli jako Apogee One pro iPad a Mac. Ideální pro zachycení momentálního nápadu, archivaci dění ve studiou nebo nahrávání „crushed room “ zvuku bicích. Ale především může být tento vestavěný mikrofon používan pro talkback.

Analogové inserty

Analogové vstupy 1 a 2 nabízejí možnost přidat (insertovat) externí hardware mezi vestavěný mikrofonní zesilovač Ensemble a AD převodníky. Snadno tedy můžete integrovat váš oblíbený analogovýo kompresor nebo EQ v mono nebo stereo módu do nahrávacího řetězce se zvláštním send a return konektorem pro každý kanál (¼” jack).

Digitální vstupy/výstupy

Jako centrální bod vaší tvůrčí hardwarové sestavy nabízí Ensemble až 18 kanálů digitálních vstupů a výstupů ve formátech ADAT, SMUX, S/PDIF optika a S/PDIF koaxial pro snadnou integraci expanderů, hardwarových syntezátorů a digitálních efektových jednotek. Díky širokopásmovému připojení Thunderbolt jsou všechny analogové i digitální vstupy a výstupy k dispozici současně.

Word clock

Ensemble je vybaven také Word Clock vstupem a výstupem pro možnost synchronizace s dalším digitálním zařízením. Využijte Ensemble jako master clock a využitím excelentní Apogee wordclock technologie.

Kreativní uživatelské rozhraní

Hybrid  softwaru a hardwaru

Apogee je předním inovátotrem v používání zjednodušeného uživatelského rozhraní, které inspirovalo již nejednoho konkurenta. Je to v pravdě hybridní přístup – základní hardwarové ovládání doplněné komplexním softwarovým ovládáním. Čelní panel Ensemble reprezentuje další krok – nabízí perfektní vyvážení dedikovaných ovladačů a flexibility.

Rychlé nastavení vstupů pomocí tlačítek a otočných ovladačů

Ensemble umožňuje snadný přístup ke všem důležitým nahrávcím a monitorovacím funkcím. Stačí stisknout tlačítko pro výběr vstupu na předním panelu Ensemble, vybrat požadovaný vstup a snadno nastavit úroveň otočným ovladačem.  Všechna tlačítka pro výběr vstupu jsou vybavena zvýrazňujícím LED prstencem. Vybraný vstup je světelně odlišen, takže vidíte na první pohled, který kanál je momentálně vybrán. Stiskem a držením výběrového tlačítka vstupu potom vybíráte různé parametry, které potřebujete měnit pro každý kanál, jako je typ vstupu, + 48V fantomové napájení, Soft Limit, podskupiny, změna polarity a hi-pass filtr.

Duální displeje poskytují detailní přehled o vstupech/výstupech

Ensemble je vybaven dvěma plně barevnými OLED displeji s vysokým rozlišením, které nabízí vizuální zpětnou vazbu nezbytnou pro nahrávání a monitoring. Bez nutnosti dívat se na monitor počítače máte přehled o jednotlivých funkcích a nastavení ( metry, numerická hodnota vstupní a výstupní úrovně, vstupní podskupiny, fáze, útlum – mute, fantomové napájení a indikace Soft Limit).

Ovládání poslechu/výstupů

Ovládání monitorovací sekce Ensemble vám dává vie co potřebujete pro správu vášeho poslechu bez nutnosti použít další zařízení. . Výběr mezi dvěma  1/4” monitorovými výstupy, jeden ze tří setů reprosoustav (v závislosti na výběru) nebo  5.1 surround zvukový systém. Nastavíte hlasitost vašich monitorů a sluchátek dedikovanými otočnými ovladači na čelním panelu nebo Maestro a Mac softwarovými ovladači.

2 nezávislé nastavitelné sluchátkové výstupy na předním panelu

Ensemble má diskrétní tranzistorové koncové zesilovače, které jsou určeny pro dva nezávisle nastavitelné sluchátkové výstupy na čelním panelu. Ensemble nabízí více čistého výkonu, než kdy předtím. Výkonu, který vybudí i sluchátka s vysokou impedancí hlasitěji, než kdy budete potřebovat při zachování ultra nízkého zkreslení v celém frekvenčním rozsahu.

Konfigurovatelná tlačítka

4 konfigurovatelná tlačítka označená A B C D (touch pads) umístěné nad základním otočným ovladačem. Tyto prvky lze v Maestro 2 software nastavit pro ovládání např. “Mute výstupy”, “Dim výstupy”, “Sum to Mono” nebo “Engage speaker set”. Opět vynikající pomůcka pro práci s Quartet bez nutnosti práce se softwarem.

Talkback

Ensemble je vybaven flexibilní a příjemnou talkback funkčností. Můžete využít buď vestavěný mikrofon v Ensemble nebo mikrofon externí pro přímou komunikaci s hudebníky ve studiu přes sluchátkové nebo linkové výstupy. Talkback můžete zapnout buď v aplikaci Maestro nebo pomocí tlačítka na čelním panelu.

Výběr páru reproduktorů

Uživatelsky nastavitelná tlačítka  A, B, C, D mohou být nakonfigurována v Apogee Maestro softwaru k přepínání mezi až 3 páry reprosoustav – Ensemble se potom chová jako monitor kontrolér. Prostě připojíte 1,2, nebo 3 páry studiových monitorů a stisknete patřičné tlačítko a jediným dotykem volíte typ poslechu.

Přístup ke všem nastavením jednotlivých vstupů a výstupů i nastavení hardwaru umožní Apogee Control, nová Apogee aplikace pro počítače Mac. Použijete ji k výběru typu vstupu, nastavení zisku vstupu a výstupní úrovně, konfiguraci až pěti mixů s nízkou latencí a další nastavení. Můžete např. využít šipky na vaší klávesnici pro rychlé výběry vstupu nebo výstupu a nastavení úrovně.

Apogee Control byl vyvinut od základu jako náhrada Maestro softwaru pro Ensemble Thunderbolt. Apogee Contol nabízí všechny funkce Maestro v novém vysoce konfigurovatelném uživatelském prostředí spolu s novými možnostmi a vlastnostmi. jako jsou např. zjednodušené Essentials ovládací okno a FX send funkce mixu. Apogee Control umožní i spojení Ensemble s převodníkem řady Element a umožňuje jejich spolupráci, což přináší více vstupů a výstupů za přijatelnou cenu. Tento software bude ke stažení zdarma pro všechny uživatele Ensemble Thunderbolt v červenci 2017.

Apogee Control software vlastnosti

  • Nové uživatelské prostředí
  • Snadno nastavitelné uživatelské rozhraní
  • Esentials kontrolní okno šetřící prostor na monitoru
  • FX send umožňuje využívat efekty vaší DAW s nízkou latencí
  • Využijete váš mikrofon v Macu, nebo vestavěný v Ensemble pro talkback
  • Konfigurace hlavních výstupů pro více reprosoustav až po 9.1 poslech

Více o Ensemble.

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství