Ultimátní stolní audio převodník a ovladač

Apogee Quartet je ultimátní stolní audio převodník a studiový ovladač pro profesionální nahrávání na počítači Mac a Windows PC. Přikoupením lightning kabelu získáte kompatibilitu s iPad a iPhone. Vytvořeno pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří trvají na nejvyšší zvukové kvalitě a ovládání studia v kompaktní stolní podobě. Quartet je vybaven legendárními Apogee AD/DA převodníky, čtyřmi špičkovými mikrofonními předzesilovači, USB MIDI rozhraní, technologií ESS Sabre32 DAC a ovládáním monitorovacích cest.

S využitím výhody USB připojení Quartetu s nízkou latencí a výkonného nativního Mac procesingu se dostáváte do společenství top mistrů zvuku a producentů, kteří spoléhají na Apogee a Waves s každým svým hitem.

Se 4 kombo vstupy Quartetu můžete připojit mikrofony kytary, klávesy nebo jiná linková zařízení jako například externí mikrofonní předzesilovače nebo mixážní pult. Rozšiřte váš systém pomocí 8 dalších vstupů přes optické digitální rozhraní (ADAT/SMUX) Quartetu. Quartet má též 8 analogových výstupů – 6 x 6,3 mm jack pro připojení reprosoustav nebo návazného zařízení a oddělený, nezávisle ovládaný 6,3 mm stereo sluchátkový výstup. Je možno ovládat až 3 páry reprosoustav nebo až 5.1

Podívejte se, co říká Ric’key Pageot (klávesák – Madonna & Dessy Di Lauro)) o zvukovce Quartet.

Apogee Quartet základní vlastnosti

  • AD/DA převodníky pro nahrávání s rozlišením až 192 kHz/24 bit
  • 4 analogové vstupy se špičkovými mikrofonními předzesilovači s volitelným 48V fantom. napájením pro připojení mikrofonů, nástrojů nebo jiných zařízení s linkovými výstupy.
  • 8 analogových výstupů – 6 symetrických 6,3 mm jack výstupy pro reprosoustavy nebo navazující zařízení, 6,3 mm jack sluchátkový výstup.
  • 8 digitálních vstupů – 2 optické konektory (ADAT/SMUX)
  • Ovládání až 3 párů monitorů nebo 5.1 surround
  • USB 2.0 – rychlé připojení k Mac a Windows PC
  • Přímé digitální připojení k iOS zařízením (iPhone, iPad a iPod touch. Lightning a 30-pin kabel jsou dodávány zvlášť).
  • Softwarové ovládání hardwarových parametrů včetně výběru vstupů a poslechu s nízkou latencí .
Zvuková kvalita

Výhoda Apogee

Rozdíl, který uslyšíte.

Počínaje mikrofonními předzesilovači přes AD/DA převodníky až po word clock, Quartet je nejlepší ve své třídě a nabízí  nejnovější Apogee technologie. Vyroben z pečlivě vybíraných komponentů a podrobován kritickým poslechovým testům v průběhu vývoje a navrhování obvodového řešení, Quartet je postaven inženýry a zvukaři Apogee tak, abyste rozdíl poznali na první poslech.

Nová generace skvělých AD/DA převodníků

Převodníky AD/DA jsou navrženy pro vytvoření nejčistší nahrávky a nejlepšího poslechu jakého lze dosáhnout. Výsledkem návrhu obvodového řešení Quartet a maximálního využití pečlivě vybíraných komponentů vede ke zkrácení signálové cesty a tím k čistotě a průzračnosti nahrávek.

Mikrofonní předzesilovače, které zachovají čistotu a detail

Stejně jako AD/DA převodníky, mikrofonní předzesilovače Quartet jsou zcela nově navržené s použitím nejmodernějších špičkových komponentů a dosahují skvělé vstupní citlivosti až -75dB. Nabízejí zvukovou kvalitu převyšující mnohá daleko dražší zařízení. To vám umožní perfektní nastavení vstupní citlivosti (ať už pomocí ovladače nebo softwarově) a dosáhnout maximálního detailu bez nežádoucího šumu. Předzesilovače Quartet jsou vhodné pro všechny dynamické, kondenzátorové nebo páskové mikrofony vhodné k zachycení jakéhokoliv zdroje zvuku bez kompromisu.

Soft Limit proti digitálnímu přebuzení.

Tato technologie byla poprvé představena v roce 1992 u převodníku AD-500 a byla v průběhu času použita na velkém množství oceněných nahrávek. Nyní je tato technologie dříve vyhrazená jen pro nejvyšší řady převodníků dostupná i uživatelům Duet a je ovládána pomocí softwarové aplikace Maestro.

Toto analogové obvodové řešení zabraňuje digitálnímu přebuzení, které způsobuje zkreslení a dropouty okamžitým „zaoblením“ vyšších harmonických špiček ještě před vstupem do AD převodníku. Soft Limit umožní nahrávat s o několik decibelů vyšší efektivní úrovní s typickou „analogovou“ teplotou zvuku.

ESS Sabre32 DAC technologie.

DA převodník ESS Sabre32 32-bit Hyperstream s  eliminací jitteru v časové doméně nabízí neporovnatelnou dynamiku, ultra nízké zkreslení a nesrovnatelnou zvukovou průzračnost bez  přídavného jitteru.

Zatímco v komunitě audiofilů je technologie digitálních audio přecodníků (DAC) ESS Sabre32 DAC již nějakou dobu považována za další vyšší krok v technology audio převodníků, Apogee je jedním z prvních výrobců profesionálních audio zařízení, kteří používají tyto DAC v převodnících postavených pro audio a video profesionály. ESS Sabre32 DAC technologie tak jak je používána v přístrojích Duet 2, Duet pro iPad & Mac, Quartet, Ensemble a Symphony I/O, je jednou z podstatných odlišností navrhování elektronických obvodů u Apogee. Výhody technologie ESS Sabre32 DAC:

32-bitová DAC architektura – v porovnání se starší 24-bitovou technologií Sabre32 DAC s 32-bitovým filtrem a zpracováním přinášejí výrazně nižší šum a zkreslení pro poslechový zážitek bez rušivých artefaktů. 32-bitový digital útlum pak zaručuje, aby naprostá zvuková čistota byla zachována při libovolné poslechové úrovni.

Eliminace jitteru v časové doméně – vyrovnává a odstraňujě nerovnoměrnosti z příchozích digitálních dat, takže výsledný analogový výstup zachovává čistotu a detail originální nahrávky.

Všechno co potřebujete
Vstupy a výstupy

MIDI.

Quartet je vybaven USB MIDI pro připojení CoreMIDI kompatibilního keyboardu, syntezátoru nebo DJ kontroleru. Tím umožňuje práci bez externího MIDI převodníku a je tím pádem řešením vše v jednom pro vaši hudební kreativitu neboť Quartet a Maestro obsluhují veškerý zvuk a MIDI.

Word Clock.

Quartet je vybaven Word Clock výstupem pro připojení a synchronizaci externího A/D převodníku pomocí Apogee technologie.

Analogové výstupy

Celkem 8 výstupů Quartetu nabízí impresivní možnosti. 6 symetrických 1/4” jacků umožňí připojení až tří setů monitorů pro porovnání stereo mixů. Nebo můžete míchat váš zvuk pro Final Cut video projekt iv 5.1 surround.

Analogové vstupy

Quartet je vybaven čtyřmi kombinovanými (XLR a 1/4”) konektory sloužícími k připojení mikrofonů, kytar a kláves nebo vašich oblíbených mikrofonních předzesilovačů, kompresorů či ekvalizérů.

Digitální vstup

Apogee Quartet je také vybaven 8 kanály digitálních vstupů (pomocí dvou optických konektorů ADAT/SMUX), které mohou sloužit k připojení dalšího AD převodníku jako například Apogee Ensemble Thunderbolt nebo digitálního mixážního pultu eventuelně digitálního výstupu z kláves a pod.

Ovládání

Vidět, vybrat, navolit

Duální display poskytuje detailní přehled o vstupech/výstupech

Stejně jako u Duet  je Quartet vybaven plně barevnými OLED displeji s vysokým rozlišením, které nabízí vizuální zpětnou vazbu jednotlivých funkcí a nastavení ( metry, numerická hodnota vstupní a výstupní úrovně, vstupní podskupiny, fáze, útlum – mute, fantomové napájení a indikace Soft Limit). S pomocí displejů můžete pracovat bez Maestro 2 softwaru.

QuickTouch dotykové ovladače

Quartet usnadňuje přístup ke všem pro nahrávání a monitorování důležitým funkcím. Jednoduše dotykem vyberete vstup na QuickTouch dotykovém ovladači, který je umístěn na vrchním panelu Quarte a nastavíte požadovanou úroveń pomocí otočného ovladače. Všechny dotykové ovladače jsou vybaveny LED podsvícením se zvýrazněním právě používaného ovladače. Takže na dálku zozeznáte se kterým vstpem pracujete.

stacks_image_27B42FA4-5FB5-451C-AC4E-A17D3F1FD6F3

ABC- Konfigurovatelné dotykové ovladače

Quartet také nabízí 3 dotykové ovladače označené A B C (touch pads) umístěné nad základním otočným ovladačem. Tyto prvky lze v Maestro 2 software nastavit pro ovládání např. “Mute výstupy”, “Dim výstupy”, “Sum to Mono” or “Engage speaker set”. Opět vynikající pomůcka pro práci s Quartet bez nutnosti práce se softwarem.

stacks_image_38D8529C-61B4-428D-B641-0C5F63D0747D
Ovládání poslechu

Výběr páru reproduktorů

Dotykové ovladače A, B, C umístěné nad základním otočným ovladačem lze v Maestro  software nastavit pro ovládání přepínání mezi 3 páry monitorů. Pak jen jediným dotykem volíte typ poslechu.
Natočte si to

Rychlé nastavení vstupní citlivosti a hlasitosti poslechu pomocí otočného ovladače

Apogee Duet započal revoluci v audio převodnících se svým jediným otočným ovládacím prvkem. Quartet pokračuje v této tradici. Jediný aluminiový otočný ovladač je opět centrem přstroje. Spolu s dotykovými ovladači umožňuje výběr vstupu/výstupu a precizní nastavení úrovní.

Design

Důraz na kvalitu

Tělo z litého hliníku, ocel a otěruvzdorný přední panel vytvrzený UV zářením. Quartet je solidní, kompaktní a skvěle integrované zařízení, které slouží svému účelu- stolní přístroj pro nahrávání ve studiu.

Profesionální I/O se setkává s iOS

Tvorba hudby a nahrávání na iPadu, iPhone

Multifunkční ovládací otočné tlačítko.

Spolu s štíhlým hliníkovým šasi je multifunkční otočné tlačítko (kontrolér) jedním z nejmarkantnějších prvku designu Duetu. Toto centrální ovládání vám umožní rychle a snadno procházet vstupy a výstupy Duetu a nastavovat úrovně s vizualizací na OLED displayi.

Revoluce v domácím a profesionálním nahrávání.

Apple iPad a iPhone mohou být neuvěřitelně výkonné nástroje pro hudební tvorbu. Ať už se jedná o mixáž, hru na virtuální nástroj, nastavování parametrů nebo editaci waveform práce s multi-touch rozhraním je vždy snadná a intuitivní. Jelikož cena iPad a iPhone je výrazně nižší než u ostatních počítačů Mac můžete si svoje studio pořídit za až neuvěřitelně dostupnou cenu.

Přímé digitální připojení k iPadu

Apogee ONE, Duet a Quartet pro iPad a Mac jsou vybaveny speciálním obvodem, který umožňuje jejich přímé digitální připojení k iPadům a ostatním iOS zařízením a je společností Apple certifikován jako MFi (Made for iOS).

Se síťovým napaječem dobíjí iPad

Apogee ONE, Duet a Quartet pro iPad a Mac mohou v případě připojení síťového napaječe dobíjet váš iPad a zajistit tak, že nahrávání nebude přerušeno.

Apogee Maestro Software

Aplikace pro ovládání Apogee převodníků a poslech s nízkou latencí v Mac, PC a iOS

Pokročilé softwarové ovládání vstupů a výstupů

Snadný přístup ke všem ovládacím funkcím a nastavením pomocí Maestro ovládací aplikace. Maestro vám nabízí v jednom ovládacím okně všechna systémová nastavení, přístup k nastavení vstupů, výstupů, volbu typu vstupu, nastavení Soft Limit na mikrofonních a nástrojových vstupech a nastavení mixi pro odposlech s ultra níézkou latencí. Maestro vám pomáhá konfigurovat váš Apogee převodník, aby vyhovoval vašemu způsobu práce.

Nový Maestro vyvinutý pro iPod touch, iPhone a iPad

Nový Apogee Maestro je iOS aplikace umožňující ovládání hardware např. z iPadu. Navržen jako bezbolestný přechod mezi Mac a iOS ovládáním. Design Maestra byl up raven pro jednotlivá zařízení iPhone, iPad a Mac zaručujíce intuitivní rozhraní bez rozdílu platform.  Aplikace obsahuje stejné nezbytné funkce přístupné na platformě Mac včetně poslechu s nízkou latencí. Maestro iOS je zdarma ke stažení z Apple App Store na vašem iPodu touch, iPhonu, nebo iPadu.

Ovládání Apogee hardwaru je integrováno do Logic Pro X

Používáte-li Apogee převodník můžete ovládat vstupní parametry tohoto hardwaru přímo v mixážním okně softwaru Logic Pro X a to včetně vstupní citlivosti mikrofonního předzesilovače, výběru vstupu, 48 V fantomového napájení a další funkce. Toto řešení vám umožňuje soustředit se jen na jedno session okno při nahrávání a výrazně zjednodušuje ovládání vstupních parametrů.

Ovládání Apogee hardwaru a Logic Pro X pomocí iOS zařízení

Ovládání vstupů Apogee hardwaru je možné i pomocí Logic Remote App na vašem iPhone nebo iPadu. Můžete tak bezdrátově nastavovat vstupní úrovně a další parametry odkudkoli ve studiu. Bubeník může nastavovat mikrofonní předzesilovače bez toho , že by vstal od soupravy, zvukař může kontrolovat linky při nastavování mikrofonů a při domácím nahrávání můžete přepnout mezi mikrofonem a připojeným nástrojem bez nutnosti být přímo u počítače.

USB 2.0

Rychlost a výkon

Rychlejší než FireWire

Duet nabízí USB 2.0 vysokorychlostní konektivitu k Mac počítači. Výhodou Mac Core Audio ovladače je, že USB je rychlejší než FireWire 400 s nižší latencí. A navíc USB port je na všech počítačích Mac.

…a stejně rychlý jako USB 3.0

Jestliže USB 3.0 nabízí přibližně 10ti násobek šířky pásma USB 2.0, USB 2.0 zdaleka převyšuje šířku pásma potřebnou pro Duet se dvěma vstupy a 4 výstupy pro excelentní zvukové parametry.

Související opovědi z Apogee článků (angl.):

Galerie Quartet

Více o Quartetu.

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství