HypeMiC - Recenze

USB mikrofon studiové kvality s integrovaným třístupňovým kompresorem.

Recenze ze serveru audiozone.cz, kterou napsal Petr Los

A máme tady po kratší době další produkt od americké legendy Apogee v podobě USB mikrofonu. Jak jsem již psal v recenzi na MiC Plus, je i tento USB mikrofon určený k nahrávání tam, kde je potřeba vysoká mobilita, ale zároveň špičková kvalita zvuku.

Tento „upgradovaný“ mikrofon je určen pro práci se záznamovými zařízeními, jako jsou počítače Apple Macintosh, iPad, iPhone a PC, z čehož plyne, že je schopen pracovat na jak operačních systémech iOS, macOS, tak i na Windows. Již dávno není značka Apogee určena pouze pár zachmuřeným profesionálům z oboru profiaudio, ale naopak s nárůstem internetových aplikací přístupných široké veřejnosti, přináší svou vysokou přidanou hodnotu i do amatérské hudební či filmové sféry.

HypeMic soudem všelidovým
V závěru recenze na předcházející model MiC Plus jsem napsal, že firma Apogee nabízí výtečnou, téměř referenční kvalitu zvuku i provedení za velmi rozumnou cenu namísto plastového šrotu, který občas „něco dělá“. Za tím si nyní stojím ještě více. Naprosto špičkové provedení mikrofonu samotného a jeho skvělé nezničitelné příslušenství dělají i bez kompresoru z tohoto maličkého, ale ohromně účinného přístroje skvělého pomocníka všude tam, kde je potřeba něco zaznamenat, ať už pro různá média, či pro další použití třeba ve studiu. Kompresor ještě více rozšiřuje dynamické možnosti snímání v terénu, v koncertním sále, či v kanceláři. Navíc jeho kompatibilita je velmi široká a důsledně propracovaná. Minule jsme byli v Plusu, ale dnes jsme už Hype…

Otázky a odpovědi (angl.)

Máte dotaz? Napište nám.

Kde koupit ?

Koupit Apogee produkty a příslušenství